Pełni wiary codziennie modlimy się w szkole za pokój na Ukrainie, mając nadzieję, że poważny kryzys, który dotknął świat, nie tylko naszego wschodniego sąsiada, uda się zażegnać dialogiem.

Lecz nie tylko modlimy się, ale też pracujemy! Od kilku dni nasza społeczność szkolna włącza się w pomoc materialną dla uchodźców przybywających do Polski, żołnierzy walczących z agresorem oraz wszystkich mieszkańców Ukrainy, którzy z różnych względów nie mogą opuścić swojej ojczyzny.

Spośród wielu akcji pomocowych chcielibyśmy dzisiaj zwrócić uwagę na dwie:

1. pomoc finansowa dla Ukrainy przy pomocy Caritas Polska; można to zrobić na trzy sposoby:
– dokonując wpłaty poprzez formularz na stronie www.caritas.pl
– wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
– wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

2. Wspieramy zrzutkę jaka założyła wrocławska fundacja LArche dla domu Arki w Tarnopolu
– adres zrzutki:  https://liblink.pl/wmmJ0MNRDI

2. W SZKOLE organizujemy zbiórkę dla Fundacji Studio Wschód (z którą mamy piękną historię współpracy), opiekującą się Polakami mieszkającymi na Ukrainie; fundacja dystrybuuje dary poprzez parafie do najbardziej potrzebujących
CO MOŻNA PRZYNIEŚĆ DO SZKOŁY? (kartony przy furcie i w śniadaniówce)
żywność długoterminową: np. konserwy, zupy w puszkach, olej, makarony, ryż, kasze, kawę, herbatę, cukier, słodycze itp., środki czystości oraz środki higieniczne i opatrunkowe

Ponieważ Studio Wschód zawozi dary na Ukrainie systematycznie, zbiórka na ten moment jest bezterminowa – po zebraniu odpowiedniej ilość produktów zgłaszamy potrzebę odbioru i działamy dalej!