Pomagamy w dystrybucji darów dla uchodźców z Ukrainy

280

10 i 11 marca nasi uczniowie na co dzień udzielający się w naszej szkole w Grupie Charytatywnej brali udział w sortowaniu i rozdawaniu darów we wrocławskiej Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej, gdzie uruchomiono bazę logistyczną do wysyłania pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz do zaopatrywania uchodźców i rodzin przyjmujące ich w swoich domach we Wrocławiu w najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i chemiczne.

Do udziału w akcji zgłosiło się aż 70 uczniów, niestety mogło wziąć udział tylko 40 z nich. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie, wspólnie z wrocławską Caritas i innymi organizacjami pozarządowymi dokłada cegiełkę do budowania jedności i solidarności z narodem tak bardzo doświadczonym w ostatnich dniach. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie angażują się w pomoc i żyją duchem SERVIAM (służby). Akcję koordynował p. Robert Ruszczak.