Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie z klasy 1b i 1c Liceum, wraz z s. Agatą Stężowską, s. Katarzyną Niemiec i s. Pauliną Musioł oraz o. Jordan Staffa OFM, wybrali się na rajd rowerowy. Trasa liczyła 16 km w jedną stronę i prowadziła od naszej szkoły do parafii pw. św. Antoniego na Karłowicach. Tego dnia było bardzo gorąco, ale jazda wałami, dobre nawodnienie i krótkie przystanki, sprawiały, że nie odczuwaliśmy upału, aż tak mocno. Na miejscu o. Jordan odprawił dla nas Mszę św., a później, w ogrodzie parafialnym, rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Na koniec odbyły się krótkie rozgrywki z badmintona. Droga powrotna minęła nam szybko, chociaż tym razem słońce dawało się bardziej we znaki. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, podsumowując, że był to naprawdę udany rajd rowerowy, spędzony w dobrym towarzystwie.