Po dwóch miesiącach wakacji spotykaliśmy się wypoczęci, aby zainaugurować w Kościele Akademickim kolejny rok szkolny. 350 uczniów, grono pedagogiczne, siostry urszulanki, rodzice i rodziny naszej młodzieży wypełnili kościół po brzegi. Uroczystą Mszę św. celebrował ks. Arkadiusz Krżiżok, proboszcz parafii i przyjaciel szkoły.

Inauguracja w auli odbyła się w dwóch turach – przed Mszą św. w auli spotkali się uczniowie klasy 3 i 4, a po Mszy pierwszoklasisci i klasy drugie. Po powitaniu zebranych przez uczniów Samorządu Uczniowskiego, głos zabrała siostra dyrektor, Katarzyna Niemiec i siostra przełożona, Kinga Klepek, które przywitały uczniów po wakacjach i życzyły pomyślności w nowych wyzwaniach nadchodzących mieisęcy. S. Katarzyna Niemeic powitała także nowych nauczycieli, którzy w tym roku rozpoczną pracę w naszej szkole. W tym roku do naszej społeczności dołączają: p. Maciej Molczyk (historia), p. Dorota Olejniczak (historia), p. Krzysztof Hejmej (informatyka), p. Tomasz Musialik (geografia), p. Aleksandra Ciesielska (wf) i p. Marta Szczepkowska (psycholog szkolny). Życzymy im dużo radości w nowym miejscu pracy i zapewniamy o wsparciu! Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas się ze swoimi wychowankami w salach lekcyjnych.