bdr

We wtorek Jagoda Porczyńska z kl. 3a Gimnazjum, Zofia Łagoda z kl. 3b Gimnazjum, Barbara Kloczkowska i Michalina Nowosadko z kl. 2b Liceum wraz z opiekunem Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, p. Jadwigą Leszczyńską-Kazuro, pojechały do Nadleśnictwa Milicz na Sejmik Ekologiczny. Był on organizowany przez Wrocławski Okręg LOP-u oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Podczas sejmiku, po pysznym drugim śniadaniu, nasze uczennice odebrały nagrody i wyróżnienia w konkursach: Michalina Nowosadko zajęła 3 miejsce, a Basia Kloczkowska otrzymała wyróżnienie, w konkursie plastycznym “Przyroda zimową porą”. Wyróżnienie w konkursie fotograficznym “Las w obiektywie” otrzymały Jagoda Porczyńska, Zosia Łagoda i Magda Kudlewska (1c Liceum). Uczestnicy sejmiku poznali zasady funkcjonowania nadleśnictwa oraz zobaczyli film dotyczący reintrodukcji dropia na Dolnym Śląsku. Następnie pojechaliśmy do „Domu drzewa”, gdzie zapoznaliśmy się z  metodami pozyskiwania nasion roślin iglastych oraz usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących pracy leśników. Przy okazji obejrzeliśmy również film o przyrodzie Doliny Baryczy.

Po obiedzie przy ognisku, uczestnicy Sejmiku wyruszyli na krótką wędrówkę po lesie. I również tam, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o tym ekosystemie. (fot. J. Leszczyńska-Kazuro)