Software deweloper – w większości rankingów zawodów przyszłości, zawód określany, jako ten na który daje wysokie prawdopodobieństwo zatrudnienia  i wysokie zarobki. Musieliśmy dowiedzieć się więc czegoś więcej o tym zawodzie.

6 kwietnia w ramach zajęć doradztwa zawodowego gościliśmy w naszej szkole Software Deweloper z firmy Nokia Kubę Łukaszczyka. Pan Kuba dzielił się swoim doświadczeniem i opisywał jak wygląda jego praca. Dowiedzieliśmy się, co robi programista, jakie są języki programowania
i co właściwie jest efektem pracy programisty. Pan Kuba podpowiedział naszym uczniom od czego zacząć, żeby nauczyć się programować, jaka wiedza przydaje się już teraz i na jakie przedmioty kłaść nacisk, aby w przyszłości odnieść sukces na tym stanowisku.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i Liceum, którzy lubią komputer i myślą o tym, aby wykorzystać go w przyszłości, jako narzędzie swojej pracy. Spotkanie zorganizowała Magdalena Krakowska.