Uczniowie klasy 2b udali się ze świątecznymi pozdrowieniami i życzeniami od społeczności szkolnej do Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet, gdzie spotkali się z jego pracownikami i mieszkankami. Nasza młodzież zaniosła, oprócz dobrego słowa i życzeń, ciasto, choinkę oraz ozdoby świąteczne, którymi wspólnie udekorowali drzewko.

Część ozdób, papierowe dekoracje, mają swoją historię – zostały wykonane przez dzieci podczas wieczoru ze św. Mikołajem, 6 grudnia, który najmłodszym przygotowała właśnie klasa 2b. Tematem przewodnim tego spotkania było pomaganie potrzebującym, co było akcentowane wielokrotnie, między innymi poprzez przedstawienie o św. Mikołaju (tym biskupie). Uczestnicy spotkania (także dorośli), podzieleni na grupy wiekowe, dołożyli starań, aby choinka przygotowana dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności była niepowtarzalna, i taka była. Wyjście przygotowali p. Piotr Sołodyna i p. Robert Ruszczak, uczniom towarzyszyła także p. Magdalena Kurkowska. (fot. O. Stefanowska)