2.5 C
Wrocław
czwartek, 5.12.2024

Szkoła Dobra

Gustav i Jordan to wspaniali młodzi ludzie, którzy opuścili swoje rodziny w Centralnej Afryce, aby dzięki staraniom Fundacji ks. Benedykta Pączka, przyjechać do Polski, by we Wrocławiu kontynuować edukację muzyczną. Niezwykle utalentowani, przez najbliższe lata będą uczyć się w szkole muzycznej  Manufaktura Dźwięku.

Gustav i Jordan są pod opieką Wspólnoty Agalliasis, która zapewnia chłopakom godziwe warunki życia, począwszy od zakwaterowania, poprzez wyżywienie, opiekę medyczną, po zaspokajanie podstawowych potrzeb młodego człowieka.  Jedną z osób, która na stałe pomaga Gustavowi i Jordanowi jest Kuba Wojsławski, absolwent naszej szkoły (rocznik 2022),  który mieszka chłopakami i opiekuje się niemi na co dzień. 

Spotkaliśmy się kilka razy przy rożnych okazjach z Gustavem i Jordanem i wiemy , że nie mając wsparcia od swoich ubogich rodziców, ci młodzi muzycy borykają się z  nieustannymi problemami materialnymi, próbując wiązać koniec z końcem. Dlatego, jako społeczność urszulańska, postanowiliśmy wspomóc ich i zorganizować stałą pomoc finansową. Zanim zaprosimy Państwa do współpracy, przeczytajmy kilka słów, które skierowali do nas Gustav i Jordan!  

Nazywam się Bendoloum Jordan mam 20 lat pochodzę z Republiki Środkowoafrykańskiej z miasta Bouar. We Wrocławiu mieszkam od 2023 roku i jestem studentem programu dla zdolnych muzyków fundacji ks. Benedykta Paczki.

Moja sytuacja rodzinna nie jest dobra – moi rodzice są biedni uprawiają pole. Moi bracia i siostry też borykają się z trudnościami i zaspokojeniem pierwszych potrzeb. Obecnie jeden z moich starszych braci przygotowuje się do matury, a ja wciąż jeszcze nie ukończyłem szkoły w moim kraju – został mi jeszcze rok nauki do matury.

Przyjechałem do Polski, aby uczyć się muzyki jeszcze bardziej profesjonalnie niż w Afryce. Ale jest to trudne, ponieważ nie mam pracy i stałego źródła dochodu. Chciałbym mieć pracę, aby zaspokoić moje potrzeby muzyczne, co więcej mógłbym pomóc moim rodzicom, moim braciom i siostrom oraz zapewnić materiały na moją naukę muzyczną. Przeszkodą ku temu są procedury uzyskania pozwolenia o pracę. Ważna jest dla mnie rodzina, którą chce wspierać, i przyjaciele, z którymi mogę spędzać czas i pograć muzykę.

Lubię pomagać ludziom i chciałbym realizować swoją naukę tutaj w Polsce. Wsparcie finansowe lub pomoc w znalezieniu pracy byłaby dla mnie bardzo pomocna.

Mam na imię Gustav, mam 18 lat i pochodzę z Republiki Środkowoafrykańskiej Bouar. Uczyłem się w moim kraju, ale jeszcze nie skończyłem tamtejszego liceum. Obecnie kontynuuję naukę w szkole muzycznej w Polsce. Mam 4 braci i 3 siostry, moi rodzice nie mają za dużo środków do życia – pracują w polu i nie jest im łatwo. Niektórzy z moich braci studiują, a dwóch prawie skończyło szkołę. Ja znalazłem miejsce w Polsce, dzięki dyrektorowi podstawowej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej, ks. Benedyktowi Pączce.

Ze względu na sytuację rodzinną, moje środki na życie nie są duże, ledwie wystarczające – każde wsparcie finansowe dałoby mi szansę na rozwój. Chciałbym pracować, aby zająć się muzyką jeszcze bardziej profesjonalnie i wyposażyć w niezbędny sprzęt, ale niestety na tą chwilę nie mam żadnej stałej pracy.

Najważniejsze dla mnie jest pomaganie rodzicom, aby dobrze im się żyło, mieć przyjaciół i środki na moje akcesoria związane z muzyką. Pomoc, której naprawdę bym potrzebował, to praca lub środki na życie oraz na moje materiały muzyczne.

Zapraszamy Państwa do wsparcia Gustava i Jordana. Ich edukacja muzyczna i pobyt we Wrocławiu będą trwały co najmniej do końca roku szkolnego 2025/2026. O jakim wsparciu konkretnie myślimy:

  • o stałych, comiesięcznych, darowiznach wpłacanych na konto fundacji, która finansuje ich pobyt w Polsce (wpłaty mogą być małe, ale dobrze by były systematyczne),
  • o doraźnych zakupach konkretnych produktów, stosownie do potrzeby w danej chwili (np. kurtki na zimę, akcesoriów do gry na instrumencie, itp.) – po wcześniejszym nawiązaniu kontaktu z opiekunami (Gustav i Jordan mówią w języku ojczystym, w języku francuskim i  komunikatywnym angielskim)
  • o udzieleniu chłopakom pomocy w zakresie oferowanych usług, np. medycznych, fizjoterapii, itd
  • o umożliwieniu im podjęcia doraźnej pracy, niewymagającej specjalistycznych umiejętności.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani włączeniem się w nasza akcję, prosimy o zapoznanie się z formularzem, który publikujemy poniżej