Tegoroczny temat spotkania brzmiał: CELnaMIŁOŚĆ. Poznańska szkoła zaludniła się młodzieżą urszulańskich szkół z Rybnika, Wrocławia, Poznania, Tarnowa, Polanicy Zdroju, Gdyni, Krakowa i Inowrocławia. Po raz pierwszy na UDM goszczono grupę z Kosarzysk, a wszystkich do stolicy wielkopolski przywiodły Siostry Urszulanki. Duszpasterzem podczas tego szczególnego weekendu był ks.Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec. Nie zabrakło także br. Seweryna, Bonifratra, który towarzyszy spotkaniom młodych od kilku edycji.

Zaproszeni goście opowiedzieli nam, jak doświadczają Bożej miłości w codziennym życiu. Każdy z nich podzielił sie z nami swoją historią rozeznania powołania. Problemy, które poruszali okazały się nam bliskie. Mogliśmy usłyszeć odpowiedzi na długo nurtujące nas pytania. Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i wieczornej adoracji. Czas spędziliśmy intensywnie: integrowaliśmy się podczas pracy w grupach porządkując cmentarz, sprzątając jadłodajnie, odwiedzając dzieci, śpiewając w chórze oraz robiąc prezenty dla uczestników UDM, a także dobrze bawiliśmy się podczas sobotnich tańców. Nie zabrakło także czasu na osobistą modlitwę, konferencje, ale też na zabawę i wspólne rozmowy. Serdecznie zapraszamy za rok, na IX Urszulańskie Dni Młodych!

Szczegółową relację z z tego wyjątkowego spotkania znajdziemy na oficjalnym blogu UDM – zapraszamy!