Klasy realizujące program przygotowania do zawodu architekta uczestniczyły w spotkaniu z dr. inż. arch. Romanem Rutkowskim – pracownikiem Wydziału Architektury oraz właścicielem pracowni projektowej. Gość ma na swoim koncie realizację wielu interesujących projektów, m.in. Placu Nowy Targ oraz modernizacji Twierdzy Srebrna Góra.
Tematem wykładu była „Zieleń w mieście”, podczas którego uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważną rolę pełnią tereny zielone we współczesnej przestrzeni miejskiej – nie tylko wpływając na estetykę otoczenia, ale także poprawiając jakość życia mieszkańców, mikroklimat i komfort funkcjonowania w mieście. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i cenną dawkę wiedzy! Gościa do szkoły zaprosiła p. Elżbieta Orłowicz-El Mansour. (fot. Z. Karczewska)

















