Po przygotowaniach w ramach lekcji j. angielskiego 10 uczniów naszej szkoły, z klas 3a i 3c, podjęło się zdawania się egzaminu B2 First (dawny FCE). Egzamin ten sprawdza umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach i jest ważnym krokiem w nauce języka dla osób planujących studia za granicą lub chcących wykorzystać język angielski w swojej karierze zawodowej. W dniu egzaminu, 9 marca, panowała atmosfera skupienia i pełnej gotowości, ale też Egzamin trwał 5 godzin i obejmował cztery części:

• Use of English/Reading: sprawdzający znajomość gramatyki i leksyki/rozumienie tekstów
  • Listening: sprawdzające rozumienie ze słuchu.
  • Writing: sprawdzające umiejętność pisemnego formułowania się w języku angielskim.
  • Speaking: sprawdzające umiejętność ustnego posługiwania się językiem angielskim.

Oficjalne rezultaty egzaminu zostaną ogłoszone 22 kwietnia. Będziemy z niecierpliwością czekają na ten moment! Uczniów do egzaminu przygotowywał p. Piotr Sołodyna.