31 marca 2015


Dzisiaj wczesnym wieczorem samorządowiczki z gimnazjum odwiedziły studentki w akademiku z ozdobami i to był ostatni akord Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego. Oprócz stoiska dla rodziców, które zostało zorganizowany dwa tygodnie temu, w ubiegłym tygodniu uczniowie i nauczyciele mieli okazję nabyć piękne ozdoby i wesprzeć nasz szczytny cel. Podsumowanie kiermaszu po Świętach.


31 marca 2015


Patrzymy w niedaleką przyszłość i widzimy, że kwiecień zapowiada się nad wyraz ciekawie. Świątecznie spokojny pierwszy tydzień nie zapowiada nawału pracy jaki nas czeka później: egzaminy gimnazjalne, dni otwarte, pożegnania, etc. Szczegóły w TERMINARZ – zapraszamy do zapoznania się z materiałem.


30 marca 2015


W marcu odbyły się trzy wyjścia uczniów na zajęcia w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu (budynek po sąsiedzku z naszą szkołą). Trzy klasy miały możliwość poznania historii Ossolineum, zapoznania się ze specyfiką zbiorów, ciekawostkami na temat pracy pisarzy. Klasa 3LO w ramach przygotowań do matury zgłębiała tajniki warsztatu pisarskiego polskich Noblistów (Sienkiewicza i Reymonta). Klasa 1G podczas lekcji muzealnej została wprowadzona w świat dawnego Wrocławia; najciekawsze były fotografie pl. Nankiera, nawet z XIX w., w tym również z wnętrz klasztoru, w którym obecnie jest nasza szkoła. Mieliśmy też okazję zobaczyć okolice z niedostępnego na co dzień punktu widokowego. Natomiast klasa 2 LO przeniosła się w świat środowisk pisarskich II poł. XIX w. Byliśmy również w tzw. Sali pod kopułą. Zajęcia prowadził pracownik Ossolineum dr Grzegorz Polak. Wyjścia zostały zorganizowane przez p. Joannę Dobiech.


30 marca 2015


JESTEM FIT! Zapis ostatniej audycji naszego pomysłu i realizacji w Radio Rodzina znajdziemy w RADIOWCY! (w linkach kat. Ludzie w szkole”). Zapraszamy do odsłuchania materiału szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn tydzień temu nie mogli zasiąść wygodnie przed radioodbiornikiem.


28 marca 2015


Trzy nasze Gimnazjalistki: Łucja Gaj, Paulina Nawarecka i Hiacynta Peregudowska, wzięły udział w konkursie „YPEF – Młodzież w Lasach Europy”. W tym międzynarodowy konkursie 30 najlepszych zespołów I etapu spotka się w Warszawie. Życzymy powodzenia!


28 marca 2015


Podejmujemy trudne, ale jakże piękne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. We środę o 7:30 spotkaliśmy się w kościele klasztornym, by uczestniczyć w krótkim nabożeństwie, podczas którego uczniowie i nauczyciele złożyli dar serca i wypowiedzieli słowa przyrzeczenia. Nabożeństwo celebrował ks. Grzegorz Tabaka.

Zapraszamy na podstronę poświęconą naszej Duchowej Adopcji. Znajdziemy tam listę osób, które zobowiązały się do codziennej modlitwy w intencji zagrożonych nienarodzonych dzieci. Link znajdziemy w kat. „Ludzie w szkole” lub pod grafiką powyżej.


27 marca 2015


Przy 100% frekwencji w II turze wyborów, Dagmara Dziwak klasy 2G została wybrana Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum! Gratulujemy! We wczorajszym głosowaniu Dagmara uzyskała 62% głosów. Ogłoszenie wyników nastąpiło na dzisiejszym porannym apelu. Przekazanie władzy nad samorządem będzie oficjalnie miało miejsce po Świętach.


27 marca 2015


Głosami internautów wybralismy Fotografię stycznia/lutego, a na niej: Wydarzenia walentynkowe (13.02.2015), na zdjęciu uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum w skeczu okolicznościowym.
Wszystkie dotychczasowe (i przyszłe) zdjecia miesiąca możemy oglądać w „Fotografia Roku” (kat. Ludzie w szkole”) – zapraszamy!


26 marca 2015


Grupą uczennic wraz z p. Alicją Dubaj udały się do Domu Opieki Społecznej, aby złożyć podopiecznym wielkanocne życzenia. W tym miłym przedsięwzięciu brała także udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 58 oraz Fundacja „Rosa”. Młodzi zaprezentowali krótką inscenizację dotyczącą wielkanocnych zwyczajów oraz rozdali podopiecznym upominki. Oni również jak zwykle przygotowali dla nas własnoręcznie wykonaną niespodziankę – pięknego wielkanocnego baranka. Spotkanie przysporzyło wszystkim dużo radości. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się zobaczymy!


26 marca 2015


S. Elżbieta zaprasza do udziału w „Wyborach Książki”. Jutro, począwszy od przerwy o 8:45, będzie można zagłosować na ulubioną książkę. Organizatorami akcji są „Biblioteka w Szkole”, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcja „Biblioteki Szkolne Online”.


25 marca 2015


Przychodzi wiosna, to znak, że Śniadanie Poniedziałkowe staje się wyzwaniem kulinarnym dla naszych nauczycieli. Smaczne potrawy przygotowują nasi pedagodzy, dlatego nie minęło 10 minut posiłku, a uczestnicy z niedosytem i utęsknieniem zaczęli omiatać splądrowane talerze i półmiski.


24 marca 2015


Całkiem niedawno zebraliśmy ponad 800 dla Afryki ołówków w akcji charytatywnej, a przed nami kolejne pomocowe wyzwanie. Zapraszamy do udziału w zbiórce sprzętu sportowego (piłek, paletek, skakanek, warcabów, itp.) i artykułów szkolnych (kredek, wycinanek, klejów, itp.), które zostaną wylane dla potrzebujących na Czarnym Lądzie. Akcję współorganizujemy wraz z Integracyjnym Przedszkolem „Promyk Słońca”, a przedmioty można przynosić przez cały tydzień, do następnego wtorku.


24 marca 2015


Gosia Pawłów klasy 1LO została wybrana Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Liceum! Gratulujemy! W wyborach, które miały miejsce w ostatni czwartek, Gosia zdobyła 37% głosów. W poniedziałek na porannym apelu „stary Samorząd” przekazał oficjalnie władzę nowej Przewodniczącej.

Warto odnotować nową formułę tworzenia Rady SU. Od tych wyborów rada tworzy się wokół Przewodniczącej – do współpracy zapraszane są osoby, które chcą z ochotą pracować wspólnie na rzecz szkoły. Już wkrótce poznamy wiceprzewodniczącą i pozostałych członków rady.

Szczegółowe wyniki wyborów:
Małgorzata Pawłów – 37% wszystkich głosów
Barbara Delijewska – 27% wszystkich głosów
Małgorzata Szewczyńska – 27% wszystkich głosów
Paulina Szymańska – 9% wszystkich głosów


23 marca 2015


Licealiści weszli we wiosnę z hukiem i przytupem. Piątkowe przedpołudnie pod okiem opiekunów wszystkie klasy licealne spędziły na kręgielni w SkyTower.


23 marca 2015

Podczas dzisiejszej audycji w Radio Rodzina, pierwszej wiosennej w tym sezonie, będziemy zajmować się ważnym tematem, jaki jest zdrowy styl życia. Czy „Jestem fit”? (tak brzmi tytuł dzisiejszego programu), co właściwie kryje się za terminem „zdrowy styl życia”? Co na ten temat sądzą wrocławianie? Dowiemy się tego z sondy ulicznej, przygotowanej na potrzeby audycji. Jakie argumenty przeważają w kulinarnym sporze „fast food” kontra „slow food”? Co ma przyszłość? W programie wysłuchamy ciekawego wywiadu z przedstawicielami Slow Food Youth Wrocław. Na koniec porozmawiamy o zagrożeniach łączących się z jedzeniem, odżywianiem i szczególnie odchudzaniem: bulimii, anoreksji i ortoreksji. Audycję poprowadzą Julianna Solik, Paulina Pilat (2G), Przemek Świderski (1LO) i Gosia Szewczyńska (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!


22 marca 2015


Nieoficjalnie powitaliśmy wiosnę, w całym jej pięknie i świeżości, podczas sobotniej Drogi Krzyżowej. W tym roku trasa czuwania wiodła ku szczytowi Góry Bardzkiej w Bardzie Śląskim, gdzie udaliśmy się autokarem. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas: uczniom, absolwentkom, rodzinom oraz nauczycielom, którzy sprawowali opiekę: s. Katarzynie Niemiec, p. Ewie Herman, p. Tomaszowi Hermanowi oraz p. Piotrowi Sołodynie.


21 marca 2015


Oficjalnie przywitaliśmy wiosnę w gimnazjum, w tradycyjny sposób, czyli sekwencją niepoważnych zabaw, skeczów i gier integracyjnych. W tym roku na prośbę Samorządu Uczniowskiego, który zaplanował program dnia, klasy przygotowały koleżankom i kolegom zadania sprawnościowe i quizy dotyczące ich klasowych nazw: Ananasów, Kaczuch i Sowiórek. Artystyczną część programu zdominowały piętnastominutowe skecze pt. „Detektyw na tropie wiosny”. Oprócz tego uczniowie przygotowali interesujące fotomontaże wybitnych dzieł malarskich z elementami symbolizującymi klasy, czyli ananasami, kaczkami i wiewiórkami/sowami.

Osobnym wydarzeniem Dnia Wiosny były wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które tradycyjnie składają się z wiecu wyborczego i samego głosowania. Regulamin SU Gimnazjum zakłada, że Przewodniczący zostaje wybrany zwykłą większością głosów, a jeśli to nie następuje, odbywa się druga runda wyborów. W tym roku do drugiej tury przeszły Dagmara Dziwak z klasy drugiej i Katarzyna Rakoczy z klasy pierwszej. Głosowanie będzie miało miejsce w czwartek.


20 marca 2015


Zabarwił się korytarz szkolny dzisiejszego popołudnia, a to za sprawą dziewcząt Samorządu Uczniowskiego gimnazjum, które przygotowały Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Piękne ozdoby świąteczne zostały wykonane przez uczniów gimnazjum, liceum oraz naszych przyjaciół z mrągowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy odwiedzili stoisko podczas dzisiejszych konsultacji. Stoisko będzie raz jeszcze wystawione na korytarzu szkolnym w przyszłym tygodniu, tym razem dla uczniów. Zebrane środki pozwolą nam zrealizować wiosenne cele charytatywne. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej akcji!


19 marca 2015


Trwają intensywne przygotowania do egzaminów w naszej szkole. Za około miesiąc gimnazjalistki zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym; dwa tygodnie później licealistki stawią czoła egzaminowi dojrzałości. Życzymy im wszystkim wytrwałości na tej ostatniej prostej!
Na zdjęciu powyżej widzimy uczennice klasy trzeciej gimnazjum na „uczelni”, piszące egzamin próbny przygotowany przez nauczycieli anglistów.


19 marca 2015


Grupa uczennic pod opieką pani Alicji Dubaj wyszła do Szkoły Podstawowej nr 58 na spotkanie z klasą 1A. Dziewczęta razem z dziećmi wzięły udział w próbie do przedstawienia wielkanocnego, z którym wspólnie pójdą do Domu Opieki Społecznej. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony dzieci i ich wychowawczyń, za co bardzo dziękujemy.


18 marca 2015

DRUGI SEZON AUDYCJI AUTORSKICH W RADIO RODZINA

W szóstej audycji drugiego sezonu naszych występów w Radio Rodzina będziemy zastanawiać się nad zdrowym stylem życia, a tytuł programu będzie brzmiał „Jestem fit„. Serdecznie zapraszamy na szóstą audycję w tym roku szkolnym w najbliższy poniedziałek, o 21:30!
Poprzednie audycje odsłuchamy w zakładce RADIOWCY! w kat. „Ludzie”.


18 marca 2015


IV Wielkanocny Kiermasz Charytatywny!
Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz świąteczny, który będzie miał miejsce 20 marca (od 16:00), przy okazji spotkania rodziców z nauczycielami. Co będzie można zakupić? Zapewniamy najwyższej jakości i najlepszej inwencji twórczej kartki świąteczne, palmy, pisanki, stroiki, babki oraz babeczki. Środki przeznaczymy na szczytny cel charytatywny.


17 marca 2015


Gimnazjaliści mieli szansę wybrać dyscyplinę sportową na majowe rozgrywki. Podczas wczorajszego głosowania nie udało się jednak rozstrzygnąć, która z trzech dyscyplin zagości podczas zmagań sportowych: koszykówka i siatkówka zdobyły po 43% głosów. Szczegółowe wyniki znajdziemy na stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego, który patronuje rozgrywkom. Powtórne głosowanie zarządzono na czwartek.


16 marca 2015


Nasze Gimnazjalistki – Kasia Hołodnik, Kasia Kałczyńska, Julia Ryszczyk, Ewa Wróblewska i Weronika Zielińska – wzięły udział w VIII Regionalnym konkursie Chemicznym „Młody chemik eksperymentuje”. Uczestników przywitał Prodziekan ds. Dydaktyki prof. dr hab. inż. Piotr Drożdżewski oraz mgr Krystyna Gans – Przewodnicząca Sekcji Dydaktyki Chemii PTChem i dr inż. Tomasz Chmielewski . Dziewczyny uczestniczyły w wykładzie plenarnym dr. Krzysztofa Rohledera „Prawo powszechnego ciążenia”, a następnie brały udział w teoretycznej części konkursu, czyli pisały długi test. Wyniki poznamy wkrótce. Naszym uczennicom towarzyszyła p. Małgorazta Wróblewska.


16 marca 2015


Prezentację bardzo ciekawego projektu gimnazjalnego mieliśmy okazję obejrzeć w piątkowy poranek. Drugoklasistki zaprezentowały projekt instalacji elektrycznej, który wykonały wraz ze starszymi koleżankami całkowicie samodzielnie, acz pod okiem p. Adama Wasilewskiego.


14 marca 2015


Następny tydzień będzie bardzo ważny dla naszych szkolnych społeczności – gimnazjaliści i licealiści będą wybierać przewodniczących samorządów uczniowskich. Kampanie wyborcze jeszcze raczkują, spodziewamy się ciekawych prezentacji kandydatów w najbliższych dniach. Przedstawiamy listę aspirujących do tych zaszczytnych funkcji:

Gimnazjum:
Zuzanna Bar (klasa 1)
Rozalia Kazienko (klasa 1)
Katarzyna Rakoczy (klasa 1)
Dagmara Dziwak (klasa 2)
Marta Obiegło (klasa 2)

Liceum:
Barbara Delijewska (klasa 1)
Małgorzata Pawłów (klasa 1)
Paulina Szymańska (klasa 1)
Małgorzata Szewczyńska (klasa 2)
Małgorzata Lempart (klasa 2)


14 marca 2015


Wyniki Plastycznego Konkursu Mitologicznego 2015.

1. miejsce – Anna Śmigielska „To była niezwykła przygoda” – SP im. Osadników Wojskowych / Zgorzelec
2. miejsce – Oliwia Bryś „Powrót Odyseusza do Italii – spotkanie z królem mórz” – SP 64 / Wrocław
3. miejsce – Emilia Bazylińska „W oczekiwaniu na Herkulesa…” – SP im. Jana Pawła / Wilczków
wyróżnienie – Anastazja Sofińska „Ostatnia noc walki o Troję” – SP im. Jana Pawła / Wilczków
wyróżnienie – Paweł Petlicki „To była niezwykła przygoda” – PSP nr 4 / Strzelin
wyróżnienie – Weronika Nieścierowicz „To była niezwykła przygoda” – SP im. Osadników Wojskowych / Zgorzelec

Zapraszamy do galerii, gdzie możemy obejrzeć nagrodzone prace.


13 marca 2015


Mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj w szkole uczniów siedemdziesięciu pięciu szkół podstawowych z Dolnego Śląska, zwycięzców etapu szkolnego, którzy wraz z opiekunami stawili się na nasze zaproszenie na Finał Konkursu Mitologicznego. Finalistów powitały przełożona, s. Klemensa Misiurewicz oraz dyrektor szkoły, s. Agnieszka Młynarczykowska, po czym uczniowie udali się do sal, aby stawić czoła testowi finałowemu. Podczas, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, uczestnicy zostali oprowadzeni po szkole oraz wzięli udział w zabawach integracyjnych, przygotowanych przez p. Paulinę Bogdańską i naszych uczniów. W międzyczasie drugoklasistki zaprezentowały inscenizację popularnego mitu o Dedalu i Ikarze. Na koniec poznaliśmy laureatów konkursu, który nagrody wręczyła s. Agnieszka Młynarczykowska. Konkurs został przygotowany przez p. Annę Tracz-Molasy i p. Alicję Dubaj.

Laureaci Finału Konkursu Mitologicznego:

I miejsce – Wiktoria Skonieczna Szkoła Podstawowa nr 22 we Wrocławiu
II miejsce – Stanisław Nowakowski Szkoła Podstawowa nr 63 we Wrocławiu
III miejsce – Emilia Grzebyk Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

GRATULUJEMY!


13 marca 2015


Czy na załączonym wideo widzimy…

a) sequel „Ojca Chrzestnego” w reżyserii Francisa Forda Coppoli?
b) włoską edycję „Pytania na śniadanie”?
c) fragment lekcji języka włoskiego w pierwszej klasie Liceum?

JUŻ JUTRO, o godzinie 10:00, ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W TYM SEZONIE DRZWI OTWARTE DO LICEUM. REZERWUJCIE CZAS I WPADAJCIE!


12 marca 2015


Na zaproszenie naszej szkoły w tym roku rekolekcje wielkopostne wygłosił nam o. Jacek Szymczak, dominikanin z Warszawy, przy wsparciu studentów z duszpasterstwa akademickiego. Trzydniowe spotkania z Gimnazjalistami i Licealistami miały różny charakter – był czas na konferencje, projekcję filmu fabularnego, wspólne projekty grupowe (np. symulacje rozpraw sądowych) oraz oczywiście modlitwę. Czas spędzony w kościele przeznaczony był na adorację Najświętszego Sakramentu, adorację krzyża, sakrament pojednania, a także Mszę św. celebrowaną przez o. Jacka.


11 marca 2015


Za tydzień, w następny piątek, odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Klasy przygotowują ozdoby świąteczne, które będą dostępne podczas spotkania rodziców z nauczycielami. Tradycyjnie do naszej akcji włączają się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Mrągowa, którzy przygotowują swoje ornamenty, które wystawimy na osobnym stoisku – w ten sposób nasi mazurscy przyjaciele pomagają nam realizować nas cel pomocowy. Już teraz Samorządy Uczniowskie zapraszają rodziców i nauczycieli do dowiedzenia stoiska i wyczerpania wszystkich zapasów!


10 marca 2015


Nie słabnie zainteresowanie naszym Gimanzjum. Pierwsze Drzwi Otwarte, które zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstatwowych w ubiegłą sobotę, ściągnęły na Nankiera sporą grupę ciekawych naszej szkoły młodych ludzi i ich rodzin. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że niedługo będziemy się witać na korytarzach jako członkowie jednej szkolnej społeczności 🙂 Drzwi Otwarte przygotowała młodzież wraz p. Dorotą Witrykus. W programie spotkania mogliśmy zobaczyć przedstawienie w wykonaniu klasy 2G, pod kierunkiem p. Alicji Dubaj i p. Anny Molasy.

Kolejne Drzwi Otwarte do Gimnazjum przygotowuje Samorząd Uczniowski. Oprócz istotnych informacji o szkole będzie dużo zabawy integracyjnej 🙂 Zapraszamy 11 kwietnia, o 10:00!

A W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ CHCEMY SIĘ SPOTKAĆ Z GIMNAZJALISTAMI! Drzwi Otwarte do Liceum już od godziny 10:00 – zapraszamy!


10 marca 2015


W galerii druga partia zdjęć z wizyty młodych z sześciu krajów Europy w naszej szkole w ramach Comeniusa. Zapraszamy!


9 marca 2015


Poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum uczestniczyły w Mszy św. zorganizowanej przez Rodzinę Rodła we Wrocławiu z okazji 77. rocznicy proklamacji 5 Prawd Polaków, ogłoszonych na Kongresie Polaków w Berlinie 6 marca 1938 r. Te „5 Prawd Polaków” to:

Jesteśmy Polakami.
Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci.
Polak Polakowi bratem.
Co dzień Polak narodowi służy.
Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle.


9 marca 2015


Zapraszamy do głosowania na „Zdjęcie miesiąca”! Zestaw fotografii, które biorą udział w głosowaniu opublikowaliśmy po prawej stronie naszej witryny. Głosujemy drogą mailową do 22 marca. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie!


8 marca 2015


Chłopaki jak malowane składają dzisiaj swoim koleżankom, nauczycielkom, siostrom urszulankom i wszystkim pracownikom szkoły naznaczonym pierwiastkiem żeńskim wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Obiecujemy małą niespodziankę po rekolekcjach 🙂


7 marca 2015


Początek marca w naszej szkole był wyjątkowy, gościliśmy uczniów i nauczycieli z 5 europejskich krajów (z Niemiec, Turcji, Finlandii, Włoch i Francji). Dla ponad 50 osobowej grupy młodzieży codziennie organizowane były zajęcia. Tematem przewodnim, piątego już spotkania grupy Comeniusowskiej, był „Slow down, slow food – you are what you eat. How to improve our body and health in terms of food”. W nawiązaniu do tematu tegorocznej wizyty, zorganizowane były zajęcia z dietetykiem, spotkania z przedstawicielami ruchu Slow Food, warsztaty dotyczące prawidłowego odżywania, uczestnicy odwiedzili również restauracje Slow Food. Kolejnym punktem programu było poznanie Wrocławia, uczniowie zwiedzali miasto trasą krasnoludków, odwiedzili ZOO, mieli również okazję zobaczyć panoramę Wrocławia z najwyższego w mieście budynku, wziąć udział w zajęciach World Games. Jednym z ważniejszych punktów programu była wizyta w ratuszu u Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. W ostatni dzień pobytu odbyła się impreza pożegnalna, podczas której uczestnicy prezentowali swój kraj wykonując piosenkę lub taniec. To był radosny czas, w którym mieliśmy okazję poznać młodzież z innych państw, więc choć smutno nam, że spotkanie to dobiegło już końca, cieszy nas myśl, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

Over fifty students took part in the 5th Comenius meeting in Wrocław. We had a pleasure of hosting such an extraordinary event for almost 50 guests from five European countries (Germany, Turkey, Finland, Italy and France). The motto of the meeting was: „Slow down, slow food – you are what you eat. How to improve our body and health in terms of food”. Every day the young participated in interesting projects; they were met by a dietician, by representatives of Slow Food Youth Wrocław, a non-profit organization, took some guidelines for proper nutrition from an expert and visited a slow food restaurant in Wrocław. We showed our guests places in our city every tourist must see: the market square (looking for dwarfs), the zoo, the „Cathedral Island”. They paid a visit to Rafał Dutkiewicz, the president of Wrocław, in the town hall. Also we showed them the World Games , the event which Wroclaw holds in 2017 (Mr. Tomasz Herman gave everyone a lesson of korfball). On the last day the youth presented their countries by means or songs of dances. The week was a fascinating time and we are happy to meet such great people from other countries.

Zapraszamy do galerii, gdzie prezentujemy pierwszą część zdjęć – wydarzenia trzech pierwszych dni projektu.


6 marca 2015


IV Wielkanocny Kiermasz Charytatywny!
Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz świąteczny, który będzie miał miejsce 20 marca (od 16:00), przy okazji spotkania rodziców z nauczycielami. Co będzie można zakupić? Zapewniamy najwyższej jakości i najlepszej inwencji twórczej kartki świąteczne, palmy, pisanki, stroiki, babki oraz babeczki. Środki przeznaczymy na szczytny cel charytatywny.


5 marca 2015


Druga w tym roku publikacja naszej szkolnej prasy. Prezentujemy listopadowy numer (#38) angielskojęzycznej gazetki”AimHigh”, redagowanej przez uczniów Gmn i LO pod okiem p. Piotra Sołodyny. Zapraszamy do naszego wirtualnego kiosku w zakładce „Prasa szkolna” (kat. Ludzie w szkole).


4 marca 2015

Trzy pełne wrażeń dni spotkania młodych z 6 krajów Europy we Wrocławiu za nami! Gościmy młodzież i nauczycieli szkół biorących wraz z naszą udział w międzynarodowym projekcie Comenius. To dla nas wielka radość! Pełna relacja z tygodniowego pobytu naszych Gości w Polsce już niebawem.


4 marca 2015

Przed Świętami wybierzemy się do podopiecznych Domu Opieki Społecznej SS. Nazaretanek. W związku z tym prosimy przyniesienie własnoręcznie wykonanych kartek wielkanocnych. Sugerowany format to połowa z A5, złożona na dwoje. Na kartki czekamy do wtorku, a można je oddawać do p. A. Dubaj.


3 marca 2015

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY NA DRZWI OTWARTE DO GIMNAZJUM I LICEUM! Specjalnie dla naszych Gości przygotowujemy cztery różne programy, dzięki którym młodzi ludzie dowiedzą się mnóstwa informacji o naszych szkołach.

Drodzy szóstoklasiści – czekamy na Was w soboty 7 marca i 11 kwietnia, o godzinie 10:00.
Drodzy gimnazjalisci – czekamy na Was w soboty 17 marca i 18 kwietnia, o godzinie 10:00.


3 marca 2015


1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się uroczystości na Cmentarzu Osobowickim. W uroczystościach o godz. 10.30 z udziałem Wojska Polskiego, przedstawicieli władz miasta oraz stowarzyszeń kombatanckich wzięły udział poczty sztandarowe z gimnazjum i liceum oraz uczniowie, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli pod pomnikiem symboliczną wiązankę. Pocztom sztandarowym towarzyszyła s. Agata Stężowska.


2 marca 2015

Biblioteczne sytuacje:

1) S. Elżbieta systematycznie uzupełnia elektroniczny katalog zbiorów bibliotecznych. Najnowsza aktualizacja dostępna TUTAJ.

2) Najwięcej wypożyczeń w szkole w lutym Karoliny Michalskiej (2LO). Uzupełniamy – statystyki czytelnictwa za poprzedni miesiąc – dostępne w „W BIBLIOTECE” (kat. Ludzie w szkole).


2 marca 2015

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w lutym, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie.

Natomiast w TERMINARZ plan pracy na trudny, stawiający przed nami poważne wyzwania, miesiąc – marzec.