30 kwietnia 2016

Matury, matury, matury… Ale nie tylko! Dużo będzie się działo w maju – między innymi trzy wyjazdy, z czego aż dwa zagraniczne. O tym i innych wydarzeniach dowiemy się w w TERMINARZ (u góry strony) – zapraszamy!


30 kwietnia 2016

Trzy lata wytężonej nauki w naszej szkole dobiegły końca – w piątek pożegnaliśmy klasę trzecią liceum. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem o. Tomasza Samulnika OP, podczas której nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego. Nowym chorążym został Mateusz Mikszta (2LO), a przybocznymi Marta Kośmider (1LO) i Karolina Domagała (1LO). Po Eucharystii zebrani udali się do auli szkolnej, gdzie rozdano abiturientkom świadectwa ukończenia szkoły oraz uhonorowano Karolinę Kacprzak najwyższym odznaczeniem liceów urszulańskich – Odznaką Serviam. Odznakę wręczono także p. Ewie Dobrzęckiej-Sorokin, p. Dorocie Dutkowskiej Filończyk i p. Barbarze Straube Ziemblickiej na wniosek Polskiego Stowarzyszenia Byłych Wychowanek Urszulańskich.
Podziękowania szkole na ręce siostry dyrektor, Zuzanny Filipczak, oraz wychowawczyni klasy trzeciej, s. Katarzyny Starek, złożyli rodzice z Rady Rodziców i przedstawicielki PSBWU. Życzenia sukcesów podczas matury złożyli trzecioklasistkom przedstawiciele klasy drugiej oraz Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.
Podczas uroczystości, w części rozrywkowej, trzecioklasistki wzięły udział w quizie „Jeden z siedemnastu” przygotowanym przez uczniów klasy drugiej liceum.


30 kwietnia 2016

Biblioteka z klasą… Marek Słowik i Dominik Trela podarowali bibliotece w imieniu klasy 1b Gimnazjum książkę naszego nauczyciela, p. Marka Pustowaruka pt. „Od Tolkiena do Pratchetta”. Książka trafiła do biblioteki z autografem Autora 🙂


29 kwietnia 2016

P. dr Zdzisław Wróblewski z Uniwersytetu Wrocławskiego jest częstym gościem w naszej szkole. Tym razem, na zaproszenie s. Moniki Tomaszewskiej, przyszedł do uczniów z wykładem pt. ” Leki z Bożej apteki”. W spotkaniu uczestniczyły uczestniczy klasy: 3G, 1LO i 3LO.


29 kwietnia 2016

W środę po południu drugoklasiści licealni zaprosili swoją wychowawczynię, s. Katarzynę Niemiec, na Mszę św. w jej intencji z okazji imienin. Po Eucharystii pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Krżiżoka młodzież wraz z solenizantką udali się do klasy, by wspólnie, w miłej atmosferze, spędzić z sobą czas.


28 kwietnia 2016

We wtorek grupa uczennic z naszej szkoły udała się do XII LO we Wrocławiu na galę wręczenia nagród w kolejnej edycji konkursu „Dzieli nas pół wieku”. Celem konkursu było sportretowanie osoby starszej od autora pracy o co najmniej 50 lat. Portret mógł mieć postać: literacką, fotograficzną lub plastyczną.
Łucja Gaj z klasy II gimnazjum zdobyła II nagrodę w kategorii praca literacka. Agata Skibińska (klasa III gimnazjum) zdobyła I nagrodę w kategorii portret fotograficzny, Paulina Sperling, także z III gimnazjum otrzymała III nagrodę w kategorii portret fotograficzny, Marta Zaręba (III gimnazjum) zdobyła II nagrodę w kategorii praca plastyczna. Uczennicom – laureatkom konkursu oraz ich nauczycielkom, p. Annie Molasy i p. Joannie Dobiech serdecznie gratulujemy.


28 kwietnia 2016

Kilka słów o Franku Gajdzie, nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.


27 kwietnia 2016

Ewangelizacja wiele ma kształtów i form. Podobnie jak bańki, które nam z wody mydlanej wspaniale kreował ks. Teodor Sawielewicz. Bańki były twórczym pretekstem do rozważań nad miłosierdziem Bożym, którymi ksiądz dzielił się z zebranymi w auli widzami i słuchaczami. Spotkanie zorganizowała s. Katarzyna Starek.


27 kwietnia 2016

Można się zapisywać na smaczne majowe obiady! Do wypełnienia deklaracja obiadowa na kolejny miesiąc. Prosimy o pobranie jej (klikamy na grafikę powyżej albo link w kat. „Ludzie w szkole”, wypełnienie i oddanie w szkole.


26 kwietnia 2016

Zapraszamy do naszego wirtualnego kiosku, gdzie właśnie opublikowano jesienny numer anglojęzycznego periodyku AimHigh (nr 3-43). „AimHigh” jest publikowany przez Gimnazjalistów pod redakcją p. Piotra Sołodyny od 2003 roku.

Zapraszamy do „Prasa szkolna” w kat. LUDZIE W SZKOLE!


26 kwietnia 2016

Zofia Szlachetko (1aG) zdobyła nagrodę w konkursie na medla i małą formę rzeźbiarską pt. „Moja przygoda ze sztuką” organizowanym przez Muzeum Miejsckie Wrocławia. Praca Zosi została wykorzystana jako element graficzny plakatu zachęcającego do odwiedzenia wystawy nagrodzonych prac. Wystawa ma miejsce do połowy maja w Muzeum (Pałac Cesarski) przy ul. Kazimierza Wielkiego. Nauczycielką plastyki Zosi jest p. Joanna Otlewska.


25 kwietnia 2016

W piątek odchodzono na planecie Dzień Ziemi, stąd apel tematyczny tego dnia poświęcono zagadnieniom związanym z ochroną środowiska naturalnego. Prezentację przygotowały uczennice klasy drugiej i trzeciej gimnazjum, pod kierownictwem p. Magdaleny Krakowskiej.


25 kwietnia 2016

W naszej kwietniowej audycji w Radio Rodzina będziemy gościć s. Agatę Stężowską i p. Piotra Skowrońskiego, nauczycieli na co dzień pracujących w naszej szkole. Co ich łączy? S. Agata i p. Piotr są historykami (choć p. Skowrońskiego znamy jako łacinnika). Można więc przypuszczać, że mowa będzie o czasach przeszłych. Istotnie – frapujący temat audycji będzie brzmiał „Średniowieczny lifestyle”. Będziemy zastanawiać się, jak w średniowieczu żyli ludzie, jak mieszkali, co jedli, w co się ubierali, jakiej muzyki słuchali, etc. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego okres historyczny, przez wielu deprecjonowany, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Turnieje, jarmarki, rekonstrukcje historyczne – dlaczego na pola grunwaldzkie co roku ściąga kilkadziesiąt tysięcy widzów, by obejrzeć inscenizację bitwy z Krzyżakami? Te i inne ciekawe zagadnienia na falach Radia Rodzina już dzisiaj o 21:30. Serdecznie zapraszamy!

Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!


23 kwietnia 2016

W auli naszej szkoły odbyło się spotkanie, w którym udział brali uczniowie klasy II gimnazjum, ich rodzice, rodzeństwo, znajomi, Wychowawczyni – p. Joanna Dobiech. Gościem honorowym była s. Dyrektor, która wspierała naszą inicjatywę.

Założenie spotkania stanowiło hasło: „Nie rozmawiamy o ocenach, ale pokazujemy nasze talenty!”. Uczniowie zaprezentowali więc kronikę klasową (prowadzoną w formie elektronicznej) a także spektakl „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, który społeczność naszej szkoły oglądała podczas uroczystości poświęconej Świętom Wielkanocnym. Niespodzianką były trzy występy taneczne ze specjalnie opracowaną choreografią, zaś Anastazja i Magda po raz kolejny zachwyciły muzyczną interpretacją „Ave Maria” Michała Lorenca.
Po oficjalnej części był czas na rozmowę przy pysznych ciastach, które przygotowali rodzice i uczniowie.
Spotkanie odbyło się dzięki pomocy: s. Dyrektor, s. Wicedyrektor, p. J. Dobiech, p. T. Hermanowi.


23 kwietnia 2016

Małgorzata Rodzewicz (2G) zwyciężyła pierwszy etap szkolnego gimnazjalnego konkursu The Best Reader 2016. Pierwsza (z trzech części) składała się z testu dotyczącego kultury krajów anglojęzycznych. Konkurs przygotowuje p. Piotr Sołodyna.


22 kwietnia 2016

Grupa uczniów klasy 2G uczestniczyła w projekcie pt. „Gry wojenne”. Celem projektu było zapoznanie się z konfliktami toczonymi przez Rzeczpospolitą w XVII wieku i opracowanie gry. W czasie spotkań projektowych, oprócz wymiany informacji historycznych, odbyły się rozgrywki w różnorodne gry, celem dopasowania naszych wiadomości do strategii. Efektem końcowym naszych spotkań były karty. Formą prezentacji były rozgrywki, które odbyły się na przerwie śniadaniowej. Kolejna tura w najbliższy czwartek (28.04). Zapraszamy!


22 kwietnia 2016

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE DO LICEUM!

Specjalnie dla naszych Gości przygotowujemy program, dzięki którym młodzi ludzie i ich rodzice dowiedzą się mnóstwa informacji o naszej szkole.

Drodzy gimnazjaliści – czekamy na Was w sobotę 14 maja, o godzinie 10:00!

Plan spotkania majowego:
10:00 Spotkanie w auli szkolnej – rozmowa o liceum i przedstawienie oferty edukacyjnej
(ok) 10:45 Oprowadzanie po szkole oraz rozmowy z nauczycielami w salach / prezentacje


21 kwietnia 2016

Rozalia Kazienko (2G) zajęła III miejsce za pracę pt. „Za jakie grzechy, dobry Boże?!” w ogólnopolskim konkursie „O Niepodległość Polski 1956-1989” organizowanym przez Fundację Niezależny Zespół Badawczy. Nauczycielką historii Rozalii jest s. Agata Stężowska. Serdecznie gratulujemy!


21 kwietnia 2016

Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły skorzystała z prelekcji w Ossolineum na temat literatury. Tym razem uczniowie poziomu podstawowego klasy II LO udali się z p. Joanną Dobiech na wykład poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Pracownik Zakładu Narodowego im. Ossolińskich – p. Grzegorz Polak przybliżył postać autora „Potopu”. Dowiedzieliśmy się np., w jaki sposób ukazywały się poszczególne fragmenty powieści Sienkiewicza , jak wpłynęły na twórcę trudności życia osobistego. Zobaczyliśmy też wystawę poświęcona pisarzowi.


20 kwietnia 2016

ŚREDNIOWIECZNY LIFESTYLE (?) Pod tak frapującym tytułem nasza radiowa ekipa przygotowuje kolejną audycję. Szósta w tym sezonie autorska audycja w rozgłośni Radio Rodzina już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy do odbiorników o godz. 21:30.


20 kwietnia 2016

I po strachu. Pierwsze egzaminy AD 2016 w naszej szkole szczęśliwie za nami. Dziękujemy trzecioklasistkom za ogromny wysiłek, jaki włożyły przygotowując się do egzaminu gimnazjalnego i z wielką koncentracją go pisząc.

Trzy dni z testami przygotowanymi przez ekspertów z CKE nadwyrężyły nasze siły, ale powoli, uśmiechnięci, będziemy wracać do równowagi. Teraz czekamy do połowy czerwca na wyniki – jesteśmy pewni, że będą, jak zwykle, świetne.


19 kwietnia 2016

Jedną z ostatnich lekcji na temat średniowiecza uczniowie poziomu rozszerzonego klasy I LO mieli okazję połączyć z obejrzeniem galerii na ul. Szewskiej. Autor W. Kołacz w serii „Pictor ignatus” zestawił średniowieczne motywy z obrazami współczesnego miasta. Obok symboli dance macabre uczniowie odnaleźli elementy współczesnej kultury konsumpcyjnej i rozpoznawalnych elementów przestrzeni miejskiej Wrocławia (jak np. Sky Tower). Zajęcia przygotowały uczniów do analizy różnych tekstów kultury i odbioru sztuki pokazanej w niekonwencjonalny sposób. Pomysłodawczynią zajęć i opiekunem była p. Joanna Dobiech.


19 kwietnia 2016

W sobotę grupa uczniów gimnazjum i liceum uczestniczyła w przyjęciu symboli ŚDM z zakładzie opiekuńczo-leczniczym Sióstr Boromeuszek. Pomogliśmy w przyjęciu symboli, modlitwie i adoracji.


18 kwietnia 2016

W piątek rano odbyła się mała ceremonia przekazania „władzy” w Samorządzie Uczniowskim Gimnazjum. Kończąca kadencję Dagmara Dziwak (3G) przekazała nowo wybranemu Przewodniczącemu, Frankowi Gajdzie (1bG), „insygnia władzy”, czyli kluczyk do pokoiku samorządowego oraz teczkę z materiałami samorządowymi. Ponadto opiekun SU, p. Piotr Sołodyna, podziękował Dagmarze za rok wytwałej pracy i powitał Franka w jego nowej roli.


18 kwietnia 2016

Niezwykle ciekawy apel tematyczny został zaprezentowany w ubiegły piątek. O mowie ciała i podświdomymi, ukrytymi, przekazami z niej płynącymi dowiedzieliśmy się od uczniów klasy 1bG, którzy przygotowali prezentację pod kierunkiem s. Moniki Tomaszewskiej.


17 kwietnia 2016

Dziewczyny z trzeciej klasy gimnazjum potrzebują naszego wsparcia. Bądźmy z nimi myślami i w modlitwie codziennie, począwszy od dnia dzisiejszego. Zachęcamy do sięgnięcia do Ksiegi Psalmów i przeczytanie jednego psalmu w ich intencji. O dowolnej godznie.


16 kwietnia 2016

Przynajmniej raz w roku zapraszamy do naszej szkoły przedstawicieli policji lub straży miejskiej, by porozmawiali z naszymi uczniami na różne tematy związane z prawem. W ostatnią środę wszystkie klasy gimnazjalne spotkały się z podkomisarz Joanną Cieciorko z Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, która w rozmowie z młodymi zwracała szczególną uwagę na odpowiedzialność nieletnich w świetle obecnie obowiązujących przepisów. Dziękujemy za poświecony nam czas!


16 kwietnia 2016

Mieliśmy okazję wziąć udział w jedenastym już czuwaniu do Ducha Świętego w intencji egzaminu gimnazjalnego. Tym razem nabożeństwo miało miejsce na „opactwie” i w kaplicy. W pierwszej części uczestnicy usłyszeli rozważania na temat drogi jako alegorii życia (w odniesieniu do trzecioklasistek) , w drugiej skoncentrowano się na fragmencie z Pisma mówiącym o Jezusie i Piotrze chodzącym po wodzie jeziora (część kaplicy była ucharakteryzowana na wody jeziora, z rybami i żaglówkami). Przed Najświętszym Sakramentem trzecioklasistki modliły się fragmentami z Księgi Psalmów. Po czuwaniu każdy z uczestników zabrał ze sobą łódeczkę z fragmentami Pisma do odmawiania codziennie (od niedzieli do wtorku) w intencji dobrze zdanego egzaminu. Spotkanie przygotowała młodzież z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.


15 kwietnia 2016

13 kwietnia był obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Poczty Sztandarowe Gimnazjum i Liceum wraz z s. Agatą Stężowską w tym dniu brały udział w Mszy św. celebrowanej o godz. 10 w Bazylice Mniejszej pw. Elżbiety oraz w hołdzie i apelu pamięci pod Pomnikiem Ofiar Katynia w parku im. Juliusza Słowackiego. Delegacja uczennic, w imieniu społeczności szkoły złożyła wiązankę pod pomnikiem.


15 kwietnia 2016

DOMINIKA MILEWSKA (1LO) jest nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w liceum. Na porannym apelu ogłoszono wyniki drugiej tury wyborów. Gratulujemy!


15 kwietnia 2016

Społeczność szkolna wybrała w głosowaniu „Zdjęcie marca”! Widzimy na nim Licealistki w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ (03.08.2016) – faza po ciężkim dniu pracy.


14 kwietnia 2016

Piękne środowe popołudnie. Idziemy do kina na seans najnowszej „Bóg nie umarł 2” w reżyserii Harolda Cronka. Wyjście zainsiprowane przez s. Katarzynę Starek.


14 kwietnia 2016

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i przyjaciół do wzięcia udziału w letnim spływie kajakowym szlakiem rzeki Krutyni. Początek dziesięciodniowej przygody pośród bajecznych mazurskich krajobrazów przypada na 28 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie – otworzymy go klikając na grafikę powyżej albo grafikę po prawej stronie witryny. Wyjazd organizowany jest przez p. Tomasza Hermana.


14 kwietnia 2016

Mieliśmy wczoraj okazję cały dzień uczestniczyć w wydarzeniach związanych z peregrynacją symboli Światowych Dnia Młodzieży, które zawitały na pl. Nankiera 16. Po powitaniu o godz. 8:55 przez cały dzień poszczególne klasy uczestniczyły w czuwaniu w kościele św. Jadwigi. Klasztor Sióstr Urszulanek jest oficjalnym punktem przygotowawczym do ŚDMu.


13 kwietnia 2016

Dobra informacja dla chłopaków spoza Wrocławia! Chłopcy, którzy chcieliby chodzić do naszego gimnazjum i liceum, a nie mogą dojeżdżać mają możliwość starania się o miejsce w bursie prowadzonej przez księży jezuitów we Wrocławiu.
Wszelkie informacje na temat bursy można znaleźć na stronie internetowej bursy.

Przypominamy, że dla uczennic gimnazjum i liceum z dalszych miejscowości jest możliwość zamieszkania w internacie przyszkolnym.


13 kwietnia 2016

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze gimnazjum podczas marcowych i kwietniowych Drzwi Otwartych. W sumie naszą szkołę obejrzało około 150 osób. W ostatnią sobotę spotkanie z kandydatami przygotowane zostało przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego, którzy, po spotkaniu w auli z Siostrą Dyrektor, oprowadzili gości po szkole i w formie quizów i zabaw zaprezentowali specyfikę naszej placówki. Oprócz tego, nasi potencjalni nowi uczniowie wzięli udział w krótkich zajęciach przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p. Wróblewską, p. Dubaj, p. Otlewską, p. Leszczyńśką-Kazuro i p. Pustowaruka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to ciekawe i radosne spotkanie.
+

Tradycyjnie od kilku lat samorządowcy, którzy przygotowują ostatnie Drzwi Otwarte do gimnazjum, udają się głodni i zmęczeni na pizzę. I tym razem tradycji stało się zadość 🙂


13 kwietnia 2016

Ponieważ do końca okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze około dwóch tygodni, ośmielimy się poczynić małe przypomnienie.
Zachęcamy do wsparcia naszej dynamicznie rozwijającej się szkoły! Przypominamy informację, którą publikowaliśmy niedawno, że udało nam się dzięki Państwa fiskalnej internwencji w latach 14-15 zakupić nowe komputery do sali informatycznej. Jeszcze raz dziękujemy!

Informacja dotycząca odpisu 1% pozostanie do końca kwietnia po prawej stronie u góry naszej witryny.


12 kwietnia 2016

Za niedługo pożegnamy najstarsze uczennice naszej szkoły. 29 kwietnia będziemy uczestniczyć w uroczystości maturzystek – wszyscy z serca będziemy życzyć im powidzenia na egzaminie. Dzisiaj chcemy podać do publicznej wiadomości harmonogram owego egzaminu – daty i przedmioty – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem klikając na grafikę powyżej. Harmonogram będzie także dostępny po prawej stronie witryny.


12 kwietnia 2016

Zbliża się trudny dla wszystkich czas egzaminów końcowych w gimnazjum i liecum. Najtrudniejszy jednak dla naszych uczennic, dlatego odpowiednie przygotowanie ich do testów jest sprawą kluczową. W czwartek i wtorek s. Zuzanna Filipczak, dyrektor gimnazjum i liceum, poprowadziła specjalne spotkania, podczas których wyjaśniła uczennicom procedury egzaminacyjne.


12 kwietnia 2016

W poniedziałek o godz. 8.00 w naszej auli szkolnej odbył się wykład doktora Piotra Plisieckiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod tytułem „Kiedy Mieszko I przyjął chrzest?” W spotkaniu w auli uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum.


11 kwietnia 2016

Uczennice 3LO, które nakręciły film o Parlamencie Europejskim zachęcają do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Dziewczyny chciałyby wspomóc SS. Elżbietanki, które rozdają pożywienie bezdomnym. Pewnie wszyscy pamiętają, trzech Panów, którzy wzięli udział w filmie dziewcząt. Oni również korzystają ze wsparcia Sióstr, stąd nasza akcja. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca (oczywiście akcja jest dobrowolna). Najlepiej, aby zainteresowane osoby przynosiły produkty zgodnie z poniższą
instrukcją:

klasy gimnazjalne:
1a – ryż,
1b – kaszę,
1c – czekoladę,
2 – olej,
3 – makaron nitki;

klasy licealne:
1 – kaszę i ryż,
2 – czekoladę,
3 – makaron nitki.
Można również przynosić konserwy.

Zachęcamy też do przyłączenia się do akcji nauczycieli. Produkty przynosimy do kosza znajdującego się w śniadaniówce. Akcja kończy się 15 kwietnia.


11 kwietnia 2016

Dominika Milewska (1LO) i Basia Delijewska (2LO) wezmą udział w II turze wyborów na Przewodniczącą SU LO. Dzisiaj na apelu ogłoszono wyniki piątkowego głosowania, w którym dziewczyny uzyskały najwięcej głosów. Głosowanie II tury odbędzie się we czwartek, 14 kwietnia.
+

Garść statystyk:
Dominika Milewska 44,3%
Barbara Delijewska 34,2%
Wiktoria Fiszer 17,7%
Jakub Wukurz 3,8%

Frekwencja wyborcza: 1LO – 89% / 2LO – 91% / 3LO – 82%


11 kwietnia 2016

Niebawem zagorzali fani piłki nożnej będą z wypiekami na twarzy śledzić zmagania drużyn piłkarskich w Mistrzostwach Europy we Francji. Większość z nas oczywiście będzie kibicować Polakom, którzy dopiero po raz drugi w historii zakwalifikowali się do europejskiej imprezy. O szczegółach dotyczących mistrzostw dowiedzieliśmy się z piątkowego apelu, przygotowanego przez Gimnazjalistów pod okiem p. Ewy Herman.


9 kwietnia 2016

Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji pomyślnego zdania egzaminu dla naszych najstarszych gimnazjalistek. Nabożeństwo będzie miało miejsce we czwartek, 14.04.16, o godz. 14:50 na „opactwie”. Bądźmy myślami i w modlitwie z klasą trzecią!


9 kwietnia 2016

Czworo kandydatów stanęło w szranki w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w liceum. W piątek odbyło się głosowanie, a wyniki poznamy w poniedziałek.


8 kwietnia 2016

Siostra Klara Pyza była wczoraj w centrum uwagi – jej wychowankowie z klasy 1cG przygotowali swojej wychowawczyni imieniny. Po Mszy św. pod przewodnictwem o. Kazimierza Tyberskiego zaplanowano krótki występ artystyczny i życzenia (w auli) oraz słodki poczęstunek i zabawy w klasie.


7 kwietnia 2016

Nowe wpisy w naszej e-kronice. Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia marca, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny.

Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje. A dzieje się sporo.


7 kwietnia 2016

S. Agata Stężowska rekomenduje koncert, który odbędzie się w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, dla okazji upamiętnienia 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Koncert jest jednym z wielu wydarzeń, które zostały zaplanowane dla upamiętnienia rocznicy. Zachęcamy do zapoznania się programem.


6 kwietnia 2016

Hej wszystkim.
Nazywam się Jakub Wykurz. Chodzę do I klasy liceum. Po raz pierwszy w swoim życiu startuje w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Startuję, ponieważ chciałbym zostać Przewodniczącym naszej szkoły. Potrafię być odpowiedzialny, pracowity oraz staram się jak najlepiej wywiązywać z powierzonych mi obowiązków. Mam kilka pomysłów na to jak, udoskonalić naszą szkołę i sprawić, by każdemu z nas żyło się lepiej. Oto niektóre z nich:

o Raz w semestrze całą klasą zorganizować wycieczkę jednodniową,
o Aktywowanie radiowęzła,
o Zająć się sprzętem potrzebnym na aulę (kable itd.),
o Skrzynka z sugestiami, pomysłami.

Ponadto obiecuję:
1. Dbać o dobre imię i honor szkoły,
2. Godnie reprezentować uczniów przed gronem nauczycielskim,
3. Rozstrzygać spory miedzy uczniami, oraz zapobiegać konfliktów miedzy uczniami i nauczycielami.


6 kwietnia 2016

Prace nad modyfikacją dotychczasowego Regulaminu Szkolnego ZSU trwał jakiś czas. Projekt został poddany konsultacjom, w których brali udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Ostatecznie nowa wersja została zatwierdzona przez Radę Pedagogiczną podczas ostatniego posiedzenia. Nowy dokument jest dostępny na co dzięń w zakładce „DOKUMENTY” w kat. „Sekretariat+”. Dzisiaj ściągniemy go także klikając na grafikę powyżej.


5 kwietnia 2016

Krótkie nabożeństwo o Niepokalanym Poczęciu NMP poprzedziło złożenie deklaracji o przystąpieniu uczniów i nauczycieli do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez najbliższe 9 miesięcy ochotnicy będą codziennie modlić się za matki, które podejmują trudną decyzję o zachowaniu i urodzeniu zagrożonego z różnych względów dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego odpowiedzialnego zadania. Wkrótce opublikujemy ich listę na naszej stronie internetowej.


5 kwietnia 2016

Kandydaci na Przewodniczącego SU Liceum zobowiązali się do nadesłania na stronę internetową informacji wyborczych. Przedstawiamy je w kolejności odebrania na skrzynkę mailową.

Program wyborczy Basi Delijewskiej:
Więcej dni bez mundurka
Przywrócenie śniadań poniedziałkowych
Udostępnienie tostera na śniadaniówce
Darmowa woda pitna dla uczniów
Usamodzielnienie samorządu liceum
Szczęśliwy numerek+ dzień bez mundurka dla osoby, która w danym dniu ma urodziny


4 kwietnia 2016

Kandydaci na Przewodniczącego SU Liceum zobowiązali się do nadesłania na stronę internetową informacji wyborczych. Przedstawiamy je w kolejności odebrania na skrzynkę mailową.

Program wyborczy Wiktorii Fiszer:
– Klasa, która będzie miała największą średnią na semestr będzie mogła wybrać sobie jeden dzień bez pytania i kartkówek
– Dni tematyczne (dzień czekolady, przysłów, itp.)
– Jesienne i wiosenne rozgrywki sportowe (siatkówka)
– Spotkania z ciekawymi ludźmi (np. Ewą Jasińską – koordynatrka projektu Głodna)
– Spowiedź dla chętnych w kościele (organizowana co dwa miesiące)
– Wdrożenie w życie szkoły projektu (Stop zwolnieniom z wf) – motywacja do ćwiczeń w formie projektów
– Mam talent, konkurs organizowany w maju. Dzięki, któremu uczniowie wybitnie uzdolnieni będą mogli pokazać swoje talenty (np. śpiew, grę na instrumencie, taniec itp.)
– Dzień dla zdrowia (w którym uczniowie będą mogli sprawdzić jaki jest ich stan zdrowia, i co mogą zmienić, aby dbać o siebie).


4 kwietnia 2016

Dziękujemy klasie pierwszej liceum za włączenie się do akcji „Biblioteka z klasą…”. Dominika Milewska podarowała bibliotece w imieniu klasy książkę „Dawca” Lois Lowry. W kwietniu czekamy na propozycję 1bG! Spis dotychczasowych pozycji wybranych i podarownych przez uczniów znajdziemy w zakładce „W bibliotece” (kat. LUDZIE W SZKOLE). Zapraszamy!


2 kwietnia 2016

8 kwietnia odbędą się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Liceum. Do publicznej wiadomosci podano listę kandydatów ubiegających się o tę ważną rolę w społeczności uczniowskiej:

Dominika Milewska – kl. 1LO
Jakub Wykurz – kl. 1LO
Wiktoria Fiszer – kl. 2LO
Barbara Delijewska – kl. 2LO

+

Kandydaci zobowiązali się do nadesłania na stronę internetową informacji wyborczych. Przedstawiamy je w kolejności odebrania na skrzynkę mailową.

Cześć,
nazywam się Dominika Milewska, jestem uczennicą klasy pierwszej, zastępcą przewodniczącej klasy oraz kandydatką na przewodniczącą Samorządu Szkolnego Liceum. Lubię czytać książki i blogi studentów medycyny :. Uwielbiam jeść oraz oglądać filmy. Jestem osobą odpowiedzialną, zorganizowaną, staram się starannie wykonywać powierzone mi obowiązki. W gimnazjum przez dwa lata byłam członkinią Samorządu Szkolnego, obecnie też mam tę przyjemność.
Podczas sprawowania urzędu przewodniczącej szkoły chciałabym zrealizować następujące zadania:

” Wznowienie funkcjonowania sklepiku szkolnego
” Staranie się o możliwość wyjść do kina teatru czy opery w ramach lekcji
” Chciałabym postarać się o większą integracje pomiędzy klasami

Jestem oczywiście otwarta na wasze propozycje!!! Ponadto pragnę godnie i odpowiedzialnie pełnić funkcję przewodniczącej. Starać się wykonywać swoje obowiązki ze starannością i oddaniem.
CZEKAM NA WASZE GŁOSY 🙂


2 kwietnia 2016

Trzecioklasistki z gimnazjum po raz ostatni obchodziły urodziny swojej wychowawczyni p. Anny Molasy. Po Mszy św. celebrowanej przez o. Tomasza Samulnika OP uczennice wręczyły w klasie swojej wychowawczyni torty, kwiaty i upominki, po czym zaprosiły na małą imprezkę do auli. Dołączamy się do życzeń!


1 kwietnia 2016

II tura wyborów na Przewodniczącego SU w Gimnazjum. Społeczność szkolna oddawała na przerwach swoje głosy na dwoje kandydatów: Franka Gajdę (1bG) i Rozę Kazienko (2G).
+

Zwycięzcą wyborów na Przewodniczącego SU w Gimnazjum został Franciszek Gajda (1bG).
Na Franka oddano 63 głosy (54%). Na Rozalię 39 głosów (34%). Nieważnych głsów oddano 14 (12%). Frekwencja wyborcza wyniosła 90%.


1 kwietnia 2016

Kwiecień będzie niezmiernie bogaty w wydarzenia. Przekonajmy się o tym! Zapraszamy do świeżo opublikowanego harmonogramu pracy szkoły do TERMINARZ (link u góry strony).


1 kwietnia 2016

20 marca cztery uczennice klasy 3LO (Aleksandra Majewska, Natalia Mielniczek, Małgorzata Szewczyńska i Julianna Walczak), które od czerwca ubiegłego roku zmagały się z pisaniem scenariusza i realizacją filmu w ramach konkursu „Jestem Europejczykiem. Rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu” i zajęły w nim pierwsze miejsce, czekała zasłużona nagroda. Tego dnia wraz z p. Alicją Dubaj ruszyły autokarem do Brukseli. Po dotarciu na miejsce pierwszego dnia wycieczki dziewczyny miały okazję zobaczyć zachwycający rynek – Grand Place, symbol belgijskiej stolicy – figurkę Manneken Pis, Galerie Saint Hubert oraz spędzić miły czas w Planete Chocolat, czyli fabryce produkującej jedną z najpyszniejszych czekolad na świecie. Zjadły również słynne belgijskie frytki. Niestety, wskutek tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Brukseli 22 marca (atak terrorystyczny), wycieczka została przerwana. Grupie udało się szczęśliwie i bezpiecznie wrócić do Wrocławia.