Konkurs w ZOO

W środę 3 października we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy dla szkół podstawowych i gimnazjów  pt.. „Milczące lasy Azji”.

Celem konkursu  było promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z kryzysem ptaków śpiewających Azji Płd. – Wsch. i metodami zaradczymi, kształtowaniem prawidłowych postaw ekologicznych i rozwijanie zainteresowań tymi tematami. Konkurs był elementem kampanii pt. „MILCZĄCE LASY-KAMPANIA NA RZECZ PTAKÓW ŚPIEWAJĄCYCH AZJI 2018/2019” której inicjatorem jest EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

Z naszej szkoły wzięło  w nim udział troje uczniów Gimnazjum z klasy 3B Zofia Łagoda, Konstancja Krupińska i Michał Piórkowski, którzy wykazali się największą wiedzą w eliminacjach szkolnych. Do ZOO nasi uczniowie udali się pod opieką swojego nauczyciela biologii, p. Jadwigą Leszczyńską-Kazuro.

Po napisaniu testu, w czasie oczekiwania na wyniki, uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w karmieniu i pokazie tresury kotików oraz mieli możliwość zobaczyliśmy ZOO od zaplecza. Tym razem  odwiedziliśmy oraz poznaliśmy zasadę funkcjonowania kuchni kotików, fok, pingwinów i ryb. (fot. J. Leszczyńska-Kazuro)