Sobotni wyjazd pełniutkiego autokaru pielgrzymów (uczniów, rodzeństwa i rodziców uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów i sióstr urszulanek) na Jasną Górę był ostatnim akcentem, na dobre zamykającym Rok Jubileuszowy, który trwał dokładnie 1 rok i 1 dzień.  Cel naszej pielgrzymki był jasny – zawierzyć opiece Maryi losy naszego liceum i jego przyszłość, co dokonało się podczas Mszy św., która była odprawiona w naszej intencji przed cudownym obrazem. To było przejmujące uczucie! Tekst zawierzenia przeczytała w imieniu szkoły siostra dyrektor, Katarzyna Niemiec. Podczas „naszej” Mszy za liturgię słowa odpowiadali nauczyciele i uczniowie: s. Agnieszka Świętoń, p. Justyna Kostrubies, Helena Storta i Ewa Stankiewicz.

W programie wyjazdu znalazły się także takie punkty jak zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem, nabożeństwo różańcowe oraz czas na integrację i spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Dziękujemy wszystkim prawie70 pielgrzymom, którzy razem z nami stworzyli tę fantastyczną wspólnotę! (fot. M. Trojniak / H. Storta / P. Sołodyna)