Certyfikat Pielgrzyma szlaku św. Jakuba

192

Podczas niedawnej uroczystości św. Urszuli podsumowywaliśmy Rok Jubileuszowy i wydarzenia, które w tym czasie miały miejsce w naszej szkole. Bardziej wymagającym przedsięwzięciem, jakie zaplanowaliśmy było podjęcie wysiłku wędrówki pielgrzymowania dystansu 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. Zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, było zorganizowanie czterech wędrówek, a do wspólnego pielgrzymowania zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły, rodziców i rodziny, nauczycieli i pracowników szkoły, siostry oraz absolwentki i absolwentów.

Podsumowując – nasi wędrowcy przebyli w trakcie czterech pielgrzymek ok. 80 kilometrów. W sumie w wyprawach wzięło udział 46 pątników, ale tylko 17 z nich przebyło co najmniej połowę trasy. Podczas gali w auli UWr. wręczyliśmy Certyfikaty Pielgrzymów następującym osobom:

Złoty Certyfikat Pielgrzyma przyznaliśmy wędrowcom, którzy przebyli całą trasę –
p. Agata Sala
p. Piotr Sołodyna
Jurek Sołodyna
Mateusz Prędki
Sara Rudyszyn
Paweł Gąssowski

Srebrny Certyfikat Pielgrzyma przyznaliśmy wędrowcom, którzy przebyli ponad 50 km –

s. Agnieszka Świętoń
p. Agata Klimczak
p. Iwona Pawelec

Brązowy Certyfikat Pielgrzyma przyznaliśmy wędrowcom, którzy przebyli połowę szlaku

s. Kinga Klepek
s. Katarzyna Niemiec
s. Paulinę Musioł
Anastazja Kopycińska
Hanna Mikos
Teresa Kossowska
Maria Mazur
p. Tomasz Zagrajczuk
Zofia Łagoda

Podczas uroczystości przekazaliśmy siostrom urszulankom i szkole specjalnie zaprojektowaną pieczęć Camino, którą pielgrzymi będą mogli stemplować w swoich paszportach przemierzając szlak, który wiedzie tuż pod naszymi drzwiami przy pl. Nankiera. Pieczęć zaprojektował mąż jednej z naszych absolwentek, p. Rafał Sala. Pieczątka od tego czasu jest na furcie.