Poniedziałek, 27 stycznia, był dla nas wyjątkowy. W uroczystość św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, obchodzimy w szkole podwójne imieniny – siostry dyrektor, Zuzanny Filipczak, i siostry przełożonej, Joanny Łątki. Mszę św. rozpoczynającą świętowanie odprawili w intencji Solenizantek o. Marcin Włodarek SJ oraz o. Wojciech Delik OP. Po Eucharystii odbyła się w auli część artystyczna uroczystości – mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu dziewcząt z internatu w reżyserii s. Karoliny Duraj. Na zakończenie przedstawienia mieliśmy okazję usłyszeć poruszającą wersję „Hymnu o miłości” w wykonaniu Julii Topolanek (głos), Adama Szczepańskiego (fortepian) i Tomka Wolbisza (gitara). Po życzeniach złożonych Siostrom przez, kolejno, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców i Stowarzyszenia Byłych Wychowanek Urszulańskich, zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad w klasztornym refektarzu.