Przygotowania do spotkania licealistów szkół urszulańskich dobiegły końca i w końcu nastąpił wyczekiwany przez wszystkich dzień inauguracji INSIEME 2022 Sport. Przed południem goście z Poznania i Rybnika, uczniowie i opiekunowie, przybyli do naszej szkoły, gdzie Insieme Team (nasz zespół roboczy) przyjął ich i pomógł się poczuć, jak u siebie w domu.

Pierwszym punktem programu dnia, w auli szkolnej, było uroczyste otwarcie zjazdu, którego dokonali Jeremi Banasiak i Bartek Trzciński, którzy w następstwie tego przedstawili przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Poznaniu i Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Rybniku, którzy stawili się na nasze zaproszenie pod okiem opiekunów. Gości przywitała także siostra dyrektor, Katarzyna Niemiec oraz siostra przełożona, Kinga Klapek. S. Katarzyna przeczytała specjalny list z  życzeniami owocnej pracy, który do uczestników Insieme skierowała siostra prowincjalna Iwona Skorupa.

Po słowach powitania nastąpił czas na prezentację poszczególnych szkół, której dokonali uczniowie – naszą reprezentowały Zosia Wójcik (3b) i Ewa Stankiewicz (3a). Po nich, jeszcze przed obiadem, Teresa Śmidoda i Hania Waszak zaproponowały zebranym w auli sesję zabaw integracyjnych.

Po posiłku, uczestnicy Insieme zostali podzieleni na dwa zespoły, udali się do rynku, gdzie pod przewodnictwem Uli Bugały (4a) i Sary Rudyszyn (4c) wzięli udział w grze miejskiej z krasnalami w roli głównej.

Punktem kulminacyjnym dnia był międzyszkolny turniej piłki siatkowej, zorganizowany przez naszych wuefistów, p. Ewę Herma i p. Tomasza Hermana. Arbitrem podczas zawodów był zaproszony przez nich p. Wojciech Zieliński, licencjonowany sędzia siatkarski. Rywalizacja była zacięta, ale mistrzem mogła zostać jedna drużyna. Z radością informujemy, że zdecydowanymi zwycięzcami zostali zawodnicy naszej szkoły, którzy dość szybko pokonali konkurentów z Poznania i Rybnika. Drugie miejsce zajęła drużyna z Poznania) Wyniki poszczególnych meczów:

LO Poznań – LO Rybnik 2:0 (26:24 / 25:23)
LO Rybnik – LO Wrocław 0:2 (12:25 / 7:25)
LO Wrocław – LO Poznań 2:0 (25:16 / 25:13)

Na zakończenie dnia uczestnicy Insieme spotkali się w kościele na krótką modlitwę wieczorną, która przygotowała s. Jana Krogul, opiekunka młodzieży z Rybnika.
Jutro drugi dzień spotkania, podobnie jak dzisiaj, wypełniony różnorodnymi aktywnościami rekreacyjnymi. (fot. M. Trojniak / P. Solodyna)
Reprezentacja zwycięskiej drużyny Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu:

1. Piekarski Maciej 4b
2. Filar Maja 4b