„Odrabiamy zaległości” covidowe… Na kilka dni przed uroczystością związaną z „naszą” świętą, Anielą Merici, założycielką Towarzystwa św. Urszuli, polska szkoła została po raz ostatni zmuszona udać się w tryb nauki zdalnej. 27 stycznia jest także tradycyjnie dniem, w którym świętujemy imieniny siostry dyrektor i siostry przełożonej.

Te trzy bardzo ważne okazje nie mogły być drugi rok z rzędu odwołane, dlatego zadecydowano, aby uroczystość przenieść, na piękny w swojej wymowie Dzień Matki. W czwartek społeczność szkolna spotkała się na Mszy św. w intencji solenizantek, s. Katarzyny Niemiec (dyrektorki szkoły) i s. Kingi Klepek (przełożonej domu wrocławskiego), którą celebrował ks. Kacper Radzki. Po Mszy udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie życzenia siostrom złożyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz absolwentki reprezentowane przez Stowarzyszenie Byłych Wychowanek Szkół Urszulańskich. W części artystycznej spotkania mogliśmy usłyszeć dwa utwory w wykonaniu naszego szkolnego zespołu rockowego For Fun.