Popularnie zwany kościołem Uniwersyteckim, piękny barokowy kościół parafialny p.w. Najświętszego Imienia Jezus jest dla nas świątynią o ogromnym znaczeniu. To właśnie w nim odbywają się najważniejsze szkolne uroczystości, ze św. Urszulą na czele, kiedy to nasi pierwszoklasiści składają przyrzeczenie sztandarowe. Z tych względów właśnie uczniowie klasy 1b udali się tam pewnego słonecznego ranka na spotkanie z ks. Arkadiuszem Krziżokiem, proboszczem parafii, a także fascynatem tej niezwykłego kościoła. Gospodarz opowiedział gościom mnóstwo ciekawostek związanych z tym miejscem, pokazał znakomite freski i pięknie odrestaurowane elementy architektury i ornamentyki. Cieszymy się, że właśnie w tym niezwykłym miejscu już niedługo, bo jeszcze w tym miesiącu, będziemy przeżywać Dzień Edukacji Narodowej oraz święto patronalne.