W ubiegłą sobotę (01.10) osobowicka marina przy ul. Micheleta po raz kolejny była miejscem rozgrywania Mistrzostw Wrocławia Szkół Średnich w Żeglarstwie, Kajakarstwie i na deskach SUP.  To radosne święto pasjonatów sportów wodnych, którzy reprezentując swoje licea czy technika walczyli o puchary dla swoich szkół oraz ciekawe nagrody w konkursie zorganizowanym przez fundację Hobbit.
Każda ze szkół mogła wystawić jedną 3-osobową załogę żeglarską, dwie 2-osobowe osady kajakowe (żeńską i męską) oraz dwóch zawodników pływających na desce SUP. Po porannej odprawie organizacyjnej, technicznej, przydzieleniu sprzętu i przeholowaniu łodzią DZ na miejsce startu w odrzańskiej zatoce, zaczęły się poszczególne konkurencje sportowe.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali:

Jacht omega:
Rozalia Skoblińska klasa 2c
Ida Pankiewicz klasa 1b
Kasia Janiczek klasa 2 b – sternik

Kajaki mężczyzn:
Józef Mokrzycki – klasa 2b
Mikołaj Andruchowicz – klasa 3c

Kajaki kobiet:
Kasia Janiczek kl. 2b
Rozalia Skoblińska klasa 2c

Deska SUP kobiet
Ida Pankiewicz klasa 1b

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji, mimo licznej i mocnej konkurencji, naszej szkole udało się w tym roku wywalczyć aż dwa puchary! Mamy 3 miejsce na desce SUP kobiet dzięki Idzie, która sprytnie zastosowała inne niż konkurenci taktyczne rozwiązanie podczas wyścigu – brawo! W kategorii kajakarek otarliśmy się o 2. miejsce – dwie załogi przypłynęły na metę w identycznym czasie, o wyniku zadecydowało siłowanie się na ręce… i kolejny brązowy puchar wędruje do naszej szkoły – gratulujemy dziewczyny!
Nasi panowie w tym roku debiutowali jako kajakarze w reprezentacji Urszulanek, gratulacje za odwagę! Mamy nadzieję, że Wasza postawa zachęci więcej chłopaków do udziału w przyszłorocznych mistrzostwach!
Uroczystości wręczenia dyplomów, pucharów oraz fajnych nagród dla uczestników odbyły się już w hobbitowej Marinie Kozanów przy ul. Połbina, w połączeniu z szantową muzyką, pysznym jedzonkiem i zabawami.
Zachęcamy, abyście już za rok, z okazji VII Mistrzostw, zgłosili się do uczestnictwa w którejś z ulubionej konkurencji, następnym razem dojdą też wyścigi na rowerze wodnym. Startującym zawodnikom będzie z pewnością też szybciej pływać, gdy na brzegu będą mieć mocny doping urszulański!
A poza świetną zabawą i miłym całodziennym towarzystwem można przy okazji rozsławić naszą szkołę zdobywając dla niej Puchary Prezydenta Miasta! Zdjęcia w galerii niech będą dla Was dodatkową zachętą (Kasia Janiczek)