Z wielką przyjemnością zapraszamy uczniów klas ósmych na lekcje muzealne w Mauzoleum Piastów Śląskich, które mieści się w budynku naszej szkoły. Lekcja w mauzoleum potrwa ok. 45 min., po których zaprosimy na spacer po klasztorze i historycznych wnętrzach szkoły. Zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie na naszej stronie internetowej w zakładce ZAJĘCIA W MAUZOLEUM

Wizyta w Mauzoleum Piastów Śląskich gwarantuje fascynującą podróż w historię średniowiecznego Wrocławia, a przede wszystkim, władającej naszym miastem dynastii Piastów Śląskich. Wielu ich przedstawicieli, jak chociażby Anna Przemyślidka (żona znanego z bitwy pod Legnicą Henryka Pobożnego), czy książęta ze śląskiej linii Piastów – Henryk III Biały, Henryk V Gruby, czy Henryk VI Dobry, jest pochowanych właśnie w naszym Mauzoleum. Znajdziemy tutaj też urnę z sercem księżniczki Karoliny, zmarłej w 1707 roku, ostatniej na świecie przedstawicielki rodu Piastów. Poprzez losy książąt i księżnych, dzięki naszym licealistom, poznamy spory fragment historii średniowiecznego Dolnego Śląska i Wrocławia. Goście wezmą udział w zwiedzaniu wirtualnym i sprawdzą za pomocą aplikacji swoją wiedzę, przyswojoną na na zajęciach.