Po raz siódmy odbyły się, na terenie rozlewiska Mariny Wrocław, w urokliwym zakątku przy ul. Micheleta MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SZKÓŁ ŚREDNICH W ŻEGLARSTWIE, KAJAKARSTWIE i NA DESKACH SUP, organizowane przez Fundację Hobbit.
Licznie zgromadzona młodzież wrocławskich szkół średnich walczyła o puchary w tych trzech wodnych sportach oraz o główną nagrodę – puchar Prezydenta Miasta Wrocławia dla najlepszej szkoły, startującej w każdej z konkurencji.
Przy pięknej pogodzie, ze wspaniałym dopingiem, stanęliśmy w szranki wodnych zmagań. To zawody, gdzie startować może każdy – wiele osób miało swój debiut, a liczy się przede wszystkim przygoda i dobra, ale bezpieczna zabawa. Choć oczywiście walka o dobre czasy przepłynięcia była zacięta, a wiatr robił przeróżne psikusy psując szyki i zmieniając przebieg wydarzeń.

W żeglarstwie reprezentowały nas aż dwie załogi, co nas bardzo cieszy!
1. Kasia Janiczek 3b
Jagoda Jankowska 3b
Ala Dec 1b
2. Eliza Krupińska 3b
Anastazja Olech 3b
Ida Pankiewicz 2b

Konkurencję kajakową w świetnym stylu rozegrała osada w składzie:
Kasia Janiczek 3b i Ala Dec 1b
Na desce SUP wystartowała ubiegłoroczna debiutantka ale i medalistka Ida Pankiewicz z 2b, która i tym razem dała z siebie wszystko, wykorzystując pewną strategię i tym samym zdobywając dla naszej szkoły po raz kolejny medal, tym razem aż srebrny! Wielkie gratulacje!
Niestety w tym roku panowie nie dopisali ze zgłoszeniami na to arcyciekawe wydarzenie, nie mogliśmy więc brać udziału w walce o zdobycie Grand Prix, gdyż nasza szkoła nie wystawiła męskiej osady kajakowej i męskiego reprezentanta na deskę SUP. Mamy nadzieję, że nasi koledzy w przyszłym roku już nie dopuszczą do takiej sytuacji i licznie wystartują!
Zachęcamy również naszych nauczycieli do wzięcia udziału w tych zawodach, jako że zgodnie z regulaminem załoga żeglarska i osady kajakowe muszą być obsadzone minimum w 50% młodzieżą szkolną – pozostałą część załogi mogą stanowić nauczyciele – pozwoli nam to jeszcze bardziej zwiększyć szansę zdobycia Pucharu Prezydenta Miasta.
Po pływaniu przenieśliśmy się do Mariny na Kozanowie, gdzie był czas na integrację, ciepły posiłek, ognisko, a potem wręczenie pucharów, ciekawych nagród rzeczowych i dyplomów.

Zapraszamy już pod koniec kolejnego września na VIII edycję zawodów! (Kasia Janiczek)