Czwartkowe Muzyczne Zaduszki miały trzy odsłony, a spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji zmarłych, przygotowaną przez Polskie Stowarzyszenie Absolwentów Urszulańskich. Podczas Eucharystii, celebrowanej przez ks. Arkadiusza Krżiżoka, absolwentki zrzeszone w Stowarzyszeniu odczytały listę absolwentek, profesorów, pracowników szkoły i duszpasterzy, w intencji których była odprawiona Msza.

O godz. 17:00 mieliśmy przyjemność wysłuchać historii rodziny Ulmów, błogosławionej rodziny z Markowej, wyniesionej na ołtarze niespełna trzy miesiące temu. Inspirujący obraz niezwykłego życia Józefa, Wiktorii i ich dzieci, ich heroicznej śmierci i żywej pamięci wydarzeń sprzed prawie wieku został przedstawiony przez Agnieszkę Bugałę, autorkę reportażu „Ulmowie. Sprawiedliwi i błogosławieni.”

Po spotkaniu autorskim przenieśliśmy się do Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie wysłuchaliśmy koncertu na lutnię renesansową w wykonaniu Grzegorza Dąbrowskiego. Klimat miejsca, akustyka, specyfika starodawnego instrumentu i wykonanie utworów przez artystę sprawiły, że występ niezwykłym wydarzeniem, który będziemy bardzo długo pamiętać.