Niedzielne kolędowanie z afrykańską nutką

262

Niedzielne kolędowanie w naszej szkole będzie miało dość niespodziewany akcent. Tego późnego południa będziemy łączyć się duchowo z siostrami urszulankami na co dzień pracującymi na placówce w Senegalu. Dlaczego?

Wcześniej już pisaliśmy, że w tym roku szkolnym będziemy chcieli włączyć się w dzieło budowy studni, bardzo potrzebnej lokalnej społeczności, pomagając w zebraniu środków finansowych na realizację tego zamierzenia. Niedzielne kolędowanie właśnie będzie taką okazją! Czego możemy się spodziewać? Będzie możliwość posmakowania przysmaków (przekąsek), które można napotkać na senegalskich ulicach, na przykład prażonych fistaszków, czy daktyli;  posłuchamy ciekawych historii o afrykańskim świętowaniu Bożego Narodzenia (będzie Gość Specjalny!), a część kolęd zaśpiewamy z bardziej rytmiczną, niż tradycyjnie, aranżacją.

Przygotowania idą pełną parą – podczas niedzielnego wydarzenia nie może nikogo zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!