21 czerwca weźmiemy udział w kolejnym wydarzeniu kulturalnym ”Niezła sztuka!  Kultura  w #urszu” W tym roku chcielibyśmy wspólnie z wami skupić się na malarstwie, malarzach i obrazach. Szczegóły plan tego eventu będzie podany w czerwcu, ale w teraz już warto napisać o trzech ważnych rzeczach.

1) Zadanie dla klas. W planie naszego dnia będą krótkie prezentacje na temat stylów w malarstwie, przygotowane przez klasy. Poprosimy, aby każda prezentacja nie była krótsza niż 5 minut, a najwięcej miała 7 minut.
W swojej prezentacji weźcie pod uwagę:

  • Cechy charakterystyczne stylu
  • Najważniejsi przedstawiciele/artyści
  • Najsłynniejsze obrazy

Prezentacje należy przesłać maks. do 18 czerwca. Prezentacje należy przesłać na adres info.urszulanki@gmail.com

W piątek przedstawiciele klas wylosowali swoim grupom style w malarstwie.
1a – impresjonizm / 1b – op-art / 1c – abstrakcjonizm
2a – kubizm / 2b – secesja / 2c – surrealizm
3a – art-deco / 3b – pop art / 3c – postimpresjonizm

2) Propozycja dla miłośników sztuki (1). Wiemy, ze wielu z Was świetnie rysuje i maluje i chcielibyśmy przygotować wernisaż Waszych prac. Jeśli jesteście zainteresowani wystawieniem swojej twórczości, prosimy was, abyście
do Bożego Ciała (czyli 7 czerwca)  – przynieśli gotowe prace lub rozpoczęte, żebyśmy ocenili, czy w tym roku wystawimy wasze prace. Wasze prace przyjmie p. Joanna Gruszczyńska.
Jeśli się zakwalifikujecie, macie czas do 13.06 na przyniesienie prac na wernisaż.

3) Propozycja dla miłośników sztuki (2). Wiemy, że wielu z Was uwielbia malarstwo i ma swoich ulubionych malarzy, dlatego chcielibyśmy zachęcić Was, abyście opowiedzieli nam o nich podczas naszego wydarzenia, pokazując Wasze ulubione obrazy danego artysty. Jeśli macie na to chęć, na Wasze zgłoszenia czekamy do 7 czerwca.
W razie pytań proszę pytać organizatorów wydarzenia, p. Asię Gruszczyńską, p. Piotra Sołodynę i p. Roberta Ruszczaka.