Drugi rok z rzędu w ostatnim tygodniu nauki celebrowaliśmy sztukę podczas wydarzenia, które nazwaliśmy Niezła sztuka! #urszu kultura. Głównym tematem tegorocznych zajęć było malarstwo. Imprezę poprowadzili uczniowie klas pierwszych, a w harmonogramie dnia były prezentacje stylów w malarstwie, przygotowane przez uczniów wszystkich klas, prezentacja wyników sond dotyczących sztuki, przeprowadzonej pośród uczniów i nauczycieli oraz otwarcie wernisażu prac i prezentacja czterech młodych artystów, którzy przygotowali prace. Aktualnie te znakomite prace można podziwiać na korytarzu św. Klary. (fot. J. Drohobycka)

Artyści, których prace można zobaczyć na wenisażu: Eleonora Kowalczyk (kl. 1c), Ola Paroboczy (kl. 1c), Lena Giessler (kl. 2c) i Amelia Szczerbuk (kl. 2c).

Style w malarstwie, przygotowane przez klasy: 1a – impresjonizm / 1b – op-art / 1c – abstrakcjonizm / 2a – kubizm / 2b – secesja / 2c – surrealizm / 3a – art-deco / 3b – pop art / 3c – postimpresjonizm

Jaka jest Twoja ulubiona forma sztuki?

Jaki jest Twój ulubiony obraz?