NOWOŚCI CZYTELNICZE NA OKRES WIELKANOCNY

1.BATSZEBA – Francine Rivers                                                     Tytułowa bohaterka to jedna z pięciu kobiet ze słynnego „rodowodu łaski”, najważniejszej genealogii świata, z której wywodzi się Jezus, nazywany „Synem Dawida”, którego  (Dawida oczywiście)ukochaną żoną była właśnie… piękna Batszeba – matka Salomona.

2.DOTKNĄĆ NIEBA- Richard Paul Evans

Pierwsza część Dzienników pisanych w drodze. Alan, to przeciętny człowiek, jakich wiele: cieszący się miłością żony, spełniający w pracy, z planami na przyszłość… Gdy traci wszystko, co dotąd stanowiło treść jego egzystencji, pojawiają się pytania o sens życia. Jak poradzi sobie wobec tragedii i bezmiaru cierpienia?                                                   Serdecznie zapraszam w wielkim poście do sięgnięcia po tę psychologiczno-filozoficzną powieść, a także po następne tomy:           „Na rozstaju dróg” i „Ścieżki nadziei”

3.PRZEBUDZENIE , czyli prawdziwe oblicze Weroniki – Claudia Cangilla Mc Adam

Współczesna nastolatka w wyniku choroby traci przytomność i budzi się w Jerozolimie czasów I wieku, gdzie spotyka samego… Jezusa i jego najbliższych. Czy uda jej się odwrócić bieg historii i zapobiec egzekucji Mistrza?                                                                        Polecam tę lekturę głównie młodzieży.

4.EWANGELIA WEDŁUG PIŁATA – Eric Emmanuel Schmitt.                                                                                             Całość prozy sprawia wrażenie, jakby została stworzona przez dwóch, różnych autorów. Pisarz umiejętnie dostosował styl i język do krańcowo odmiennych postaci. Pierwszym narratorem jest Jezus Chrystus, a drugim Poncjusz Piłat. Każdy z nich  przedstawia znane nam wydarzenie biblijne  z różnych perspektyw .                                   Gorąco  polecam państwu jedno z najpiękniejszych dzieł E.E. Schmitta, wyróżnione nagrodą Grand Prix francuskiego magazynu „Elle”.

  1. SPRAWA CHRYSTUSA – Lee Strobel

To   historia najważniejszego w dziejach historii śledztwa, mającego za zadanie udowodnienie zmartwychwstanie Jezusa.

  1. SENDLEROWA W UKRYCIU – Anna Bikont

Książka odnosząca się z szacunkiem i pewnym dystansem do wydarzeń historycznych związanych z ratowaniem Żydów w czasie wojny.

  1. KROKODYL DLA UKOCHANEJ – Jacek Pulikowski Autor porusza problemy relacji między kobietami i mężczyznami, a także proces dojrzewania chłopców do odpowiedzialności mężczyzn.
  2. A TANDED LEGACY (książka + audiobook) „Wartka akcja, prawnicze tło, adwokaci z nieczystym sumieniem, cyniczni biznesmeni i podejrzane samobójstwo…”

A także inne ciekawe pozycje tj.

– White Fang (Biały kieł)- Jack London- wersja angielsko-polska

– WIELKI GATSBY- F. Scott Fizgerald- wersja do nauki angielskiego

– ŻYWY OGIEŃ – Lauren St. John- t.3, wygrana ponad wszystko

-SAGA SIGRUN – Elżbieta Cherezińska- powieść historyczna o wikingach

– WIADOMOŚĆ – Angela Hunt- historia drugiej szansy,

– ARYSTOKRATKA W UKROPIE – Evzen Bocek- pamiętnik  surrealistyczny z czeskim humorem