Przed nami szóste, ostatnie, spotkanie z cyklu „Już wiem, kim zostanę!” 5 czerwca o godz. 11:00 zaprosimy uczniów klas ósmych szkół podstawowych na spotkanie z mgr Agatą Thannhäuser, antropolożką, asystentem na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest ekspertem współpracującym z wymiarem sprawiedliwości w sprawach dotyczących szeroko rozumianej identyfikacji zwłok i szczątków o nieustalonej tożsamości, identyfikacji osób żywych, itd. Nasza prelegentka bierze udział w ekshumacjach w sprawach karnych i cywilnych, min. kierowała zespołem, którego naukowcy zidentyfikowali „Inkę”, sanitariuszkę „Łupaszki” i wiele innych bezimiennych szkieletów z czasów stalinizmu.

======

W naszym liceum organizujemy cykl spotkań z pracownikami akademickimi wrocławskich uczelni pt. „Już wiem, kim zostanę!”. Zapraszamy naszych uczniów oraz uczniów szkół podstawowych, aby posłuchać ciekawych rozmów z autorytetami świata nauki. To będzie doskonała okazja do przyjrzenia się specyfice zawodów, które przyszłości być może wielu młodych ludzi będzie rozważać podejmując życiowe wybory. Zaprosimy cenionych nauczycieli akademickich oraz praktyków z różnych dziedzin: prawa, historii, chemii, medycyny, językoznawstwa itd. Mamy nadzieję, że ciekawe wystąpienia!

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU