Wraz z innymi młodymi wolontariuszami ze szkolnych kół Caritas archidiecezji wrocławskiej zostaliśmy zaproszeni na obchody jubileuszu 20-lecia Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Caritas archidiecezji wrocławskiej w Kotowicach. Naszą szkołę reprezentowała Grupa Charytatywna WIELKIE SERCE.

Po części oficjalnej uroczystości nasi uczniowie wzięli udział w pokazach i warsztatach, przygotowanych specjalnie dla nich przez szkołę i władze Kotowic. Na szkolnym boisku ustawiono wiele stanowisk gdzie zaprezentowali się policjanci z grupy antyterrorystycznej, żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele Straży Miejskiej z Wrocławia prowadzili warsztaty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa, pierwszej pomocy dla ludzi oraz zwierząt; dużym zainteresowaniem cieszył się patrol konny. Medycy z Fundacji MiserArt zaprosili młodych wolontariuszy na warsztaty o pracy tzw. streetworkerów i zaprezentowali karetkę z patrolu ulicznego. W pełni wyposażoną kartkę pogotowia zaprezentowało również Wrocławskie Pogotowie Ratunkowe, które przy tej okazji poprowadziło szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy wrocławskiemu Caritasowi za propozycję wyjazdu! (fot. A. Olech / R. Ruszczak)