18 grudnia reprezentacja naszej szkoły Team Urszulanki wzięła udział w drugim turnieju o Puchar Polski w korfballu, w kategorii U-17. Zawody odbyły się w Warszawie, co wiązało się z bardzo wczesną pobudką i pociągiem o godzinie 4:17.

Oczekiwania przed turniejem ze strony naszych uczniów były spore, jednak rzeczywistość je zweryfikowała – nasi przeciwnicy nie byli dla nas gościnni. Jednak wynik nie był najważniejszą rzeczą, tak naprawdę to jechaliśmy po to aby zdobyć doświadczenie. Wielu z naszych uczniów po raz pierwszy rywalizowało na takich zawodach i szczególnie w pierwszych meczach musieli się mocno nabiegać, aby dotrzymać kroku przeciwnikom.

Mimo tego, że wynik sportowy jaki osiągnęliśmy był daleki od oczekiwań to doświadczenie jakiego nabrali nasi zawodnicy w tym turnieju będzie procentować w przyszłości. Kolejne turnieje odbędą się w kwietniu i czerwcu tego roku. Co lepiej, zaistniały plany uczestnictwa w letnim obozie korfballowym jaki będzie organizował Polski Związek Korfballu. Nie możemy się doczekać! Trenerem naszych korfballistów jest p. Tomasz Herman.

Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Amelia Szczerbuk
 2. Hanna Mikos
 3. Oliwia Zielińska
 4. Natalia Nowosielska
 5. Katarzyna Klich
 6. Antoni Daszkiewicz
 7. Szymon Radwan
 8. Bartłomiej Lubkiewicz
 9. Oliwier Haryk
 10. Dominik Kulka
 11. Mikołaj Andruchowicz