Dwoje naszych uczniów spędziło wakacje latem 2021 roku w nietuzinkowy, bardzo inspirujący sposób. Zosia Łagoda i Kuba Wojsławski (oboje z klasy 3e) postawili sobie duże wyzywanie. O pierwszym z nich, wędrówce do Santiago de Compostela, mogliśmy usłyszeć w lutym tego roku – wtedy Kuba przeprowadził z Zosią a auli szkolnej wywiad o przeżyciach tej duchowej przygody.

W ostatni wtorek mieliśmy okazję wysłuchać relacji Kuby z jego wyjazdu na misje do afrykańskiej Liberii. Podczas specjalnego spotkania na godzinie wychowawczej klasy 3e, na które została zaproszona społeczność szkolna, Zosia „przepytała” Kubę i dowiedzieliśmy się o jego zadaniach, jako młodego misjonarza, wyzwaniach, radościach i trudnościach. Słuchacze w audytorium mogli także dowiedzieć się, w jaki sposób każdy młody człowiek może udać się na takie misje, a jest to możliwe z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym – Młodzi Światu. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie!