Dwoje naszych uczniów spędziło wakacje latem 2021 roku w nietuzinkowy, bardzo inspirujący sposób. Zosia Łagoda i Kuba Wojsławski (oboje z klasy 3e) postawili sobie duże wyzywanie. O jednym z nich mogliśmy usłyszeć wczoraj, podczas specjalnego spotkania przygotowanego w auli szkolnej, na które została zaproszona społeczność szkolna. Podczas wywiadu, który Kuba przeprowadził z Zosią dowiedzieliśmy się o jej wędrówce szlakiem św. Jakuba, której podjęła się wraz z koleżanką w środku upalnego hiszpańskiego lata. Pielgrzymką „drogą francuską” zajęła im dwa tygodnie i w tym czasie przebyły 322 km, niosąc swój cały dobytek (łącznie z namiotem, pod którym spały i kuchenką gazową, w małych plecakach. To była wspaniała wyprawa, pełna podróżniczych wrażeń, ale też i duchowych doznań. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie! Rozmowa z Kubą o jego afrykańskiej przygodzie będzie miała miejsce za jakiś czas, i czym poinformujemy i na którą wystosujemy zaproszenie.

Tymczasem my kontynuujemy nasz wędrowny projekt z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum (75 kilometrów szlakiem św. Jakuba w okolicach Wrocławia). Druga trasa, którą zaplanowaliśmy na 5 marca 2022, będzie wynosiła 18 km i poprowadzi nas od Siechnic w kierunku Wrocławia, na pl. Nankiera. Będziemy wędrować od Siechnic przez min. Blizanowice, Trestno, Opatowice. Za projekt będą odpowiedzialni p. Piotr Sołodyna i s. Agnieszka Świętoń oraz grupa uczniów naszej szkoły.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WĘDRÓWCE NALEŻY ZAPISAĆ SIĘ PRZEZ FORMULARZ PONIŻEJ

FORMULARZ