W dniach 6-8 marca w naszym liceum odbyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które prowadził ojciec franciszkanin, Marcin Buntow. Był to wyjątkowy czas refleksji nad naszym życiem, wiarą i relacją z Bogiem.

Podczas kolejnych dni o. Marcin wygłosił szereg konferencji, w których rozważał znaczenie cnót teologalnych, czyli wiary, nadziei i miłości, dzieląc się przy tym świadectwem swojego życia. Ważnym elementem rekolekcji była praca w grupach, podczas której uczniowie mogli dzielić się swoimi refleksjami i doświadczeniami. Był to czas wzajemnego poznania w klasach, budowania relacji i odkrywania wspólnych wartości.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestnicy rekolekcji mogli spotkać się zbardzo ciekawymi ludźmi, jak Kamila i Maciek Rajfurowie, którzy dzielili się z nami świadectwem swojej wiary, czy młodzi ewangelizatorzy z zaprzyjaźnionej grupy HalleluJah, którzy poprowadzili czuwanie w kościele.

Rekolekcje wielkopostne były czasem głębokich przeżyć. Uczestnicy mieli okazję do refleksji nad swoim życiem oraz umocnienia wiary. Był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, śpiewy uwielbieniowe, a także czas na sakrament pokuty.

Na zakończenie trzydniowego świętego czasu społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św., po której uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami z przeżytych rekolekcji.

DZIEŃ 1

DZIEŃ 2