Nasze Liceum rozpoczęło współpracę z Fundacją DKMS. W najbliższą środę, 8 września, podczas „wywiadówki” rozpocznie się szkolna akcja #KOMÓRKOMANIA. To projekt, w którym nauczyciele i uczniowie wspólnie edukują na temat dawstwa szpiku.

Podczas zebrania uczniowie przedstawią rodzicom najważniejsze informacje na temat dawstwa. W specjalnie przygotowanym miejscu w szkole będzie również możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców. Każda chętna PEŁNOLETNIA osoba zarejestruje się w bezpiecznych warunkach. Uczniowie odpowiedzą również na pytania odnośnie do tematu. Koordynatorem projektu jest p. Piotr Skowroński.

Drodzy rodzice! Drodzy pełnoletni uczniowie! Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Nie pozostańmy obojętni!