Biblioteka znów dostała prezenty! I to dużo. Choinka była dobrze obłożona. Zapraszamy – przyjdźcie i sprawdźcie!
Magdalena Wolińska Riedi: Zdarzyło się w Watykanie. Biblioteka posiada także wcześniejszą książkę tej autorki (Kobieta w Watykanie). Tym razem prezentuje trzy wywiady z pracownikami państwa Watykan. Demetrio przez 40 lat pracował w Drukarni Watykańskiej. Paolo – jest inżynierem i wynalazcą; jego nowatorskie konstrukcje pomagały Św. Janowi Pawłowi II spotykać się z wiernymi do końca. Luciano ponad 40 lat pracował w Pałacu Apostolskim i miał kontakt z wieloma gośćmi kolejnych papieży – min. opowiada o swoim spotkaniu z Fidelem Castro.
Bp Stefan Oster: Credo. Żyć wyznaniem wiary każdego dnia; to zbiór konferencji na temat Wyznania wiary, wygłoszonych do młodych ludzi w Pasawie. Książka nie unika trudnych kwestii współczesnego świata, np. podejście do związków jednopłciowych, związków niesakramentalnych, celibatu i kapłaństwa kobiet. Nie popiera modernizacji katolickiego nauczania, lecz pokazuje wartość wiary i Tradycji Kościoła. Czytelnikom spragnionym dyskusji zdradzę, że warto uważnie przeczytać wstęp – do końca.
Brené Brown: Odwaga w przywództwie. To książka dla liderów, zaprojektowana na doskonalenie ich umiejętności przywódczych . Ukazuje cztery obszary, w których takie kompetencje można podnieść. Powstała jako owoc siedmioletniej pracy z wpływowymi liderami i zespołami z całego świata.
Joanna Święcicka: Uczeń z zespołem Aspergera. Praktyczne wskazówki dla nauczyciela – jest to poradnik dla wychowawców i nauczycieli. Omawia najważniejsze objawy tego zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz główne metody terapii. Zawiera przejrzyste sugestie dotyczące pracy wychowawczej z dzieckiem dotkniętym zespołem Aspergera.
Magdalena Kordel: A ja na Ciebie zaczekam. Kolejna powieść popularnej pisarki – o uczuciach, o relacjach. Trzy bohaterki: Emilia, Ernestyna i Anastazja należą do różnych pokoleń. Dzieli je wiele, ale łączy jedno: wszystkie potrzebują cudu … wigilijnego. Dla ciekawych: niezwykłą recenzję, utrzymaną w formie listu do Św. Mikołaja znajdziesz tutaj:
Elżbieta Cherezińska: Ja jestem Halderd. Drugi tom serii „Północna Droga” o życiu wikingów pod koniec 1 tysiąclecia. Historia została ujęta z perspektywy kobiecych bohaterek. Ukazuje postacie pełne siły, zdolne wpływać na los swojego narodu w czasach, gdy władza należała do mężczyzn. Biblioteka posiada pierwszy tom serii (Saga Sigrun).
Magdalena Grochowska: Różewicz. Rekonstrukcja. Jest to pierwsza część monumentalnej biograficznej opowieści o Tadeuszu Różewiczu – jednym z najwybitniejszych poetów i dramaturgów powojennej polskiej literatury. Autorka z reporterską rzetelnością opisuje drogę, która ukształtowała poetę – wpływ matki, lata walki w AK i doświadczenie Auschwitz. Opisuje Różewicza z perspektywy jego relacji rodzinnych – twórcę, który zrewolucjonizował język poezji , ale też męża i ojca.
Beata Sabała – Zielińska: TOPR 2. Nie każdy wróci. Tę książkę powinien przeczytać każdy miłośnik górskich wędrówek: zmusza do refleksji nad własnymi decyzjami i podejmowanym ryzykiem. Zawiera ona relacje ratowników, świadków wypadków oraz ich ofiar, przekazuje głos środowisk środowisk górskich. Ukazuje również tych, którzy zostali osamotnieni z powodu tragicznych wypadków – matki, siostry, żony.