Absolwenci już, uczniowie byłej klasy 3e począwszy od pierwszej klasy „zaadoptowali” uczniów szkoły w Etiopii, w miejscowości Dilla i zadeklarowali wpłatę środków finansowych na wparcie działalności tej placówki. Swój projekt nazwali Fly Like An Eagle i przed swoim odejściem ze szkoły, w kwietniu, zebrali po raz trzeci pieniądze (być może nie ostatni!) i przekazali przez fundację Misje Salezjanie dzieciakom w Etiopii.

Mając nadzieję, że inne klasy podejmą się wysiłku tego wspaniałego dzieła, uczniowie przygotowali przed zakończeniem (swojego) roku szkolnego apel, podczas którego zaprezentowali, w jaki sposób można podjąć się takiej adopcji oraz kilkunastu z nich złożyło świadectwo, starając się przekonać młodszych kolegów, że pomagać nie tylko trzeba, ale też warto!