W dniach 2-13 sierpnia odbył się w Kortowie organizowany przez Polski Związek Korfballu obóz sportowy. Dwóch naszych uczniów, Józef Grzesiakowski i Szymon Radwan,  zdecydowało się wziąć udział w tym wydarzeniu.

Obóz zrzeszał trenerów z całej Polski – kadrę seniorów i uczniów różnych kategorii wiekowych – dając możliwość trenowania na piasku, hali, trawie, a nawet w wodzie. Swoje cenne wskazówki, jak grać, dawali najlepsi w tej dyscyplinie, m.in. Jantinus z Holandii czy obecni zawodnicy polskiej reprezentacji. Poza treningami odbyło się dużo aktywności, jak ognisko, wyjście do kina, na kręgle, kajaki, chrzest obozowy, dyskoteki czy plażowanie.

Osobiście, jako nowicjusz w tej dyscyplinie, mogłam podszkolić się odbywając kurs instruktorski, dzięki któremu będę mogła trenować zawodników naszego liceum. Zachęcam by wziąć udział w obozie za rok, a tymczasem serdecznie zapraszam do dołączenia do naszej urszulańskiej drużyny Urszu Team Wrocław i uczestnictwa w zawodach! Zajęcia będą się odbywały w czwartki, o godz. 15:30.
Magdalena Kurkowska