Na początku marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję spędzić tydzień w Niemczech w ramach drugiej części wymiany między urszulańskimi szkołami. Pojechaliśmy do miejscowości Werl, gdzie spędziliśmy fantastyczny czas z naszymi przyjaciółmi zza Odry. W przeciągu  tygodnia odwiedziliśmy miasta takie jak Munster, Soest i Dortmund, zwiedziliśmy podziemia tamtejszej szkoły, ruiny dawnej fortecy, a także uczestniczyliśmy w zajęciach w centrum recyklingu. Ponadto wspólnie gotowaliśmy polskie i niemieckie potrawy, poznawaliśmy nasze kultury i uczestniczyliśmy w lekcjach z naszymi gospodarzami. Nasi niemieccy przyjaciele starali się, aby ten czas był niezapomniany i zdecydowanie im się to udało. (tekst M. Lenart / impresje fotograficzne uczestników wymiany )