Cieszymy się ilekroć możemy okazać się przydatni przy organizacji wydarzeń, których celem jest wspieranie potrzebujących. Szczególnie, jeśli możemy pomóc ludziom w trudnej sytuacji życiowej w Święta B0ożego Narodzenia. Jak co roku nie mogło nas zabraknąć na Ostrowie Tumskim, gdzie ramię w ramię z Caritasem młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły rozdawali świąteczne podarki (800!) dla potrzebujących, w tym bezdomnych. Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy stawili się na naszą prośbę w czasie gorących domowych  przygotowań do Świąt, a byli nimi: Natalia Nowosielska, Amelia Szczerbuk, Maja Grodecka (wszyscy klasa 1a), Ola Szczerbuk (1b), Ewa Stankiewicz, Jeremi Banasiak, Bartek Trzciński (wszyscy 2a), Łukasz Magierowski (3a), Natalia Blacha, Julia Brytan, Julia Czech (klasa 3d) i Sebastian Prestini (3e). Uczniom towarzyszyli p. Robert Ruszczak (z Frankiem i Antkiem) oraz p. Piotr Sołodyna (z Jurkiem).