31 maja 2013

24-26.05.2013. II Drugie Urszulańskie Dni Młodych, w których uczestniczyły uczennice naszego Gimnazjum i Liceum wraz z s. Joanną Łątką, s. Agnieszką Młynarczykowską, s. Katarzyną Wróblewską i s. Janą Krogul odbyły się w dniach 24-26 maja 2013 w Poznaniu. Hasłem tegorocznego spotkania przeżywanego w Roku Wiary były słowa „Powrót do wiary” zachęcające młodego człowieka do powrotu do źródeł swojej wiary. Spotkanie były także zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.
24 maja po przybyciu wszystkich młodzież udała się na pierwszą Eucharystię na której homilię wygłosił ks. Radosław Siwiński. Po posiłku w auli szkolnej s. Agnieszka Młynarczykowska przedstawiła i zapoznała przybyłych z postacią św. Anieli Merici – patronką Ss. Urszulanek. O godz. 20:30 odbyła się adoracja i nabożeństwo „Droga z bohaterami wiary” podczas której przybyła z Wrocławia grupa ewangelizacyjna „Żywe kamienie” obrazowała pantomimą czytane Słowo. Schola prowadzona przez profesjonalnych muzyków – Marię Krawczyk, Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego – pomagała śpiewem w uwielbieniu podczas wszystkich modlitw.
Kolejny dzień rozpoczął się Różańcem w 5 językach: polskim, czeskim, hiszpańskim, angielskim, suahili. Następnie młodzież wysłuchała konferencji ks. Radosława „Jak rozpoznać żywą wiarę?”. Po wysłuchaniu nauk uczestnicy spotkania mieli możliwość wcielania swojej wiary w czyn poprzez zaangażowanie się w pracę grup wolontaryjnych, misyjnych i ewangelizacyjnych. Pracę w grupach ewangelizacyjnych poprowadzili bracia ze wspólnoty Cenacolo, Wspólnota Żywych Kamieni z Wrocławia i Stowarzyszenie prowadzące Dom Miłosierdzia w Koszalinie. Wszyscy oni podzielili się świadectwem swego chrześcijańskiego życia w służbie drugiemu człowiekowi.
Grupy misyjne prowadzili ojcowie z Afryki – Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia – o. Silvanus Stock z Tanzanii oraz o. Aszenafi Abebe z Etiopii, którzy w Warszawie mają swoją placówkę, jeżdżą po Polsce z rekolekcjami w parafiach, prowadzą animacje misyjne w szkołach, zapraszani są na konferencje. Ponadto w grupach posługiwali młodzi, którzy mieli okazję jako wolontariusze pracować na misjach, np. w Tanzanii.
W programie spotkania była również prezentacja s. Darii Klich z Wrocławia o bł. Marii od Wcielenia, pierwszej misjonarki Kanady. W sobotni wieczór zaraz przed kolejnym czuwaniem ojcowie z Afryki zorganizowali koncert „Wiara wyznawana i wyśpiewana”. Wszyscy bawili się świetnie wychwalając Boga tańcem i śpiewem. Młodzież mimo zmęczenia bardzo aktywnie brało udział w późniejszym „Nabożeństwie powrotu” gdzie każdy odnowił swoje przyrzeczenia chrzcielnie wykonując znak Krzyża wodą święconą i solą egzorcyzmowaną.
Ostatni dzień rozpoczął się modlitwą poranną po której rozpoczęła się Eucharystia „Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy”. Następnie nastąpił czas świadectw i podziękowań. Każdy kto chciał mógł podzielić się swoimi przemyśleniami i przeżyciami. Wszyscy dziękowali duszpasterzom za ich obecność, głoszenie Słowa, prowadzenie Eucharystii, spowiedź i zwyczajnie za ich radość. Jednak największe podziękowania kierowane były do s. Jany Krogul – organizatorki Urszulańskich Dni Młodych.
Dla każdej z naszych uczennic te trzy dni były inne, ponieważ każda przybyła do Poznania z różnymi prośbami, zmartwieniami lub dziękczynieniem. Jednak wszystkie razem postanowiły wrócić za rok na kolejne, już trzecie Urszulańskie Dni Młodych organizowane przez Siostry Urszulanki. Kamila Fliończyk (1L).
Zapraszamy do galerii fotograficznej


30 maja 2013

Tradycją od lat jest udział naszej szkoły w centralnej archidiecezjalnej procesji Bożego Ciała. Zwyczajem ostatnich lat jest uczestnictwo w uroczystości klasy trzeciej Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, oraz pocztów sztandarowych Gimnazjum i Liceum. Dzisiejszą Mszę św. w katedrze koncelebrował ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski. Po niej wzięliśmy udział w procesji. Zapraszamy do galerii do obejrzenia serii zdjęć.


29 maja 2013

Dzisiaj, wyjątkowo, zarządzono apel poranny, a na którym mieliśmy okazję posłucha relacji dziewczyn i nauczycieli (sióstr) z II Urszulańskich Dni Młodych, które miały miejsce w ostatni weekend w Poznaniu. Relacja z samego wyjazdu już niedługo, dzisiaj popatrzymy na zdjęcia w galerii z apelu – zapraszamy!


28 maja 2013

„Zdjęcie kwietnia” wybrane! Egzamin gimnazjalny – trzeci dzień (25.04.2013), komisja egzaminacyjna na chwilę przed rozpoczęciem egzaminów. Pozostało nam tylko zdjęcie maja do ustalenia w drodze głosowania, a potem już tylko FOTO ROKU! Wszystkie zdjęcia miesiąca w „Fotografia Roku” w kat. LUDZIE – zapraszamy.

+

Drugi „skecz śniadaniowy” klasy pierwszej A Gimnazjum został oceniony przez publiczność na ocenę 4. Zdjęcia z występu znajdziemy w galerii.

„Skecze śniadaniowe” w gimnazjum są krótkimi wystąpieniami raz w miesiącu, przygotowywanymi przez klasy. W roku szkolnym każda klasa ma do przygotowania dwa skecze, które są oceniane przez publikę w skali 1-6.


28 maja 2013

Nabór do Gimanzjum i Liceum trwa! Przypominamy, iż nie jesteśmy w elektronicznym systemie rekrutacyjnym (są w nim tylko szkoły pod patronatem Urzędu Miasta), dlatego kandydatki prosimy o osobiste zgłaszanie się do sekretariatu szkoły. Szczegóły w zakładkach w kat. REKRUTACJA. Liceum od września będzie publiczne!


27 maja 2013

Egzaminy maturalne zakończone. Podczas, gdy kurz powoli opada po całym zamieszaniu, my w tym czasie gościmy w szkole panie, które pisały matury w naszej szkole jakiś-czas temu – nasze absolwentki!

Jubileusz 25 lecia matury (matura’88) zgromadził 25 maja liczne grono absolwentek. Towarzyszyli im mężowie, rodzice i dzieci… Radość ze spotkania był tym większa, że udało się przyjechać również wychowawczyniom – s. Cecylii Witek (obecnie pracuje w Czerniowcach na Ukrainie) i s. Iwonie Dudzińskiej (pracuje w Częstochowie). Msza św, oficjalne spotkanie na opactwie, spacer po szkole i internacie, świętowanie przy stole i wspólne zdjęcie – czas upłynął bardzo szybko. Uczestniczkom spotkania i ich rodzinom udzielił błogosławieństwa bp Jerzy Maculewicz z Taszkientu w Uzbekistanie, który będąc przejazdem we Wrocławiu odwiedził niespodziewanie naszą szkołę, by zobaczyć, gdzie od września będą uczyć się 2 dziewczyny z Urgenczu. Prawdziwie pasterska troska!

Pierwsze spotkanie miało miejsce 11 maja, a stare mury odwiedziły wychowanki kończące szkołę w 2003 roku. Wychowawczyniami klasy IVa były przez dwa lata s. M. Dorota Mazur, a po jej wyjeździe do Poznania – p. Małgorzata Jarosiewicz. Spotkanie miało swój początek w kościele oo. Dominikanów, gdzie odprawiono Mszę św. Po niej zebrani, na czele z s. Dorotą, skierowali swoje kroki do szkoły przy pl. Nankiera 16, gdzie przy cieście rozwiązał się worek ze wspomnieniami.


25 maja 2013

Na piątkowym apelu prannym dowiedziliśmy się, kto został zwyciężczynią w wyborach samorządowych w LO. Nową Przewodniczącą SU ogłoszono Martę Raer z klasy pierwszej Liceum. Gratulujemy! Oprócz Marty, nowy skład zasilą Maja Fojtar (wice), Kasia Lech (skarbnik) i Sara Grocholska (sekretarz). Podczas spotkania podziękowano „starym” Przewodniczącym: Idzie Sosnowskiej i Darii Zimoch oraz s. Katarzynie Wróblewskiej, opiekunowi SU, za pomoc w pracy samorządowiczkom. Zapraszamy do galerii.


25 maja 2013

Na piątkowym apelu prannym dowiedziliśmy się, kto został zwyciężczynią w wyborach samorządowych w LO. Nową Przewodniczącą SU ogłoszono Martę Raer z klasy pierwszej Liceum. Gratulujemy! Oprócz Marty, nowy skład zasilą Maja Fojtar (wice), Kasia Lech (skarbnik) i Sara Grocholska (sekretarz). Podczas spotkania podziękowano „starym” Przewodniczącym: Idzie Sosnowskiej i Darii Zimoch oraz s. Katarzynie Wróblewskiej, opiekunowi SU, za pomoc w pracy samorządowiczkom.


24 maja 2013

Natalia Romek (1aG) i Aleksandra Szczegielniak (3G) uzyskały tytuł laureatek w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2013”. Nauczycielem fizyki w naszej szkole jest p. Monika Książczak.

+

Aleksandra Szczegielniak (3G) zajęła 3 miejsce w finale strefy wrocławskiej Gimnazjady w indywidualnych mistrzostwach lekkiej atletyki w konkurencji na 300 metrów, czym awansowała do finału dolnośląskiego. Nauczycielem wf Oli jest p. Tomasz Herman.
Dyplomy dziewczyn w OSIĄGNIĘCIA gimnazjalne (kat. LUDZIE) – zapraszamy!


23 maja 2013

Wczoraj prezentacja kandydatek, dzisiaj wybory na Przewodniczącą SU Liceum. Pierwszoklasistki (na pierwszej przerwie) i drugoklasistki (na drugiej) wybierały swoją reprezentantkę spośród czterech kandydatek. Na jutrzejszym apelu zostaną ogłoszone wyniki. Czekamy z niecierpliwością!

+

Informujemy, że ze względu na pytania o możliwość przesunięcia terminu składania dokumentów do naszego publicznego Liceum i Gimnazjum, ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń został przesunięty dla obu szkół na 27 czerwca 2013 (czw).


22 maja 2013

Soczysta zieleń i urzekające piękno przyrody ubiegłego weekendu nie były udziałem jedynie adeptów fotografii na warsztatach w Bardzie Śląskim. Grupa uczennic, składająca się głównie z członkiń koła historycznego i LOP naszej szkoły, odwiedziła w sobotę Cmentarz Żydowski przy ul. Ślężnej, by pomóc porządkować tę piękną nekropolię. Dziewczynom towarzyszyły p. Alicja Dubaj i p. Katarzyna Ochman. Zapraszamy do galerii fotograficznej.


22 maja 2013

Bardzo ciekawe spotkanie w naszej szkole! W poniedziałek (27.05.13) będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich o blogowaniu pt. „Ja i Ty, czyli jak pisać, by Cię czytano.” Zajęcia poprowadzi p. Dorota Niedźwiecka, dziennikarka, polonistka, trener rozwoju osobistego. Rozpoczynamy o 17:00 (i kończymy ok. 20). Zapisy na to ciekawe szkolenie u p. Katarzyny Ochman osobiście lub mailowo Zapraszamy! SZCZEGÓŁY TU


21 maja 2013

Dzisiejszy poranny apel był osobny dla Gimnazjum i Liceum. Licealistki w tym tygodniu będą wybierać nowy Samorząd Uczniowski, a dzisiaj mieliśmy okazję zapoznać się z kandydatkami do zaszczytnej funkcji Przewodniczącej SU LO. Licealistki będą wybierać spośród 4 kandydatek z pierwszej klasy. Są nimi: Marta Raer, Sara Grocholska, Maja Fojtar i Kasia Lech. W galerii kilkanaście zdjęć z apelu – zapraszamy!


21 maja 2013

Świetny blog prosto z naszego gabinetu psychologicznego! PSYCHENEWS jest redagowany przez p. Katarzynę Snarską, która gorąco zachęca do zaglądania do jej domeny. Na stałe montujemy ją (domenę) w naszej kategorii EXTRA! Zapraszamy!

Cieszymy się z bogatej oferty okołostronowej – nie tylko może nasz drogi Internauta CODZIENNIE (prócz niedziel) zapoznawać się z informacjami z życia szkoły na naszej stronie, lecz także zaglądać na pokrewne serwisy, na przykład bloga SU Gmn, Koła Bibliotecznego, języka angielskiego (ad-astra), języka łacińskiego, nie wspominając o twitterze i fejsie. Informujemy bez wytchnienia!
🙂

+

ZASTĘPSTWA >>


20 maja 2013

Aleksandra Szczegielniak (3G) zajęła piąte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Wrocławia w Lekkiej Atletyce w biegu na 300m (czas 45,86 – rekord życiowy). Ola zakwalifikowała się tym do finałów strefy wrocławskiej. Ola na co dzień trenuje w MKS MOS Wrocław. Nauczycielem wychowania fizycznego w szkole jest p. Tomasz Herman.

+

Agnieszka Żurek (2G) została laureatką w ogólnopolskim konkursie historycznym „Galileo”, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Nauczycielem historii Agi jest p. Alicja Dubaj.
+

Natalia Romek (1aG) została laureatką w konkursie grafiki komputerowej „Pod Modrou Oblohou 2013”, organizowanymh przez władze Moravskiej Trebovej w Czeskiej Republice. Nauczycielem informatyki w naszej szkole jest p. Adam Wasilewski. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy spóźnione (ale nie przeteminowane!) zdjęcia z wyjazdu.


20 maja 2013

Po raz czwarty uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w Bardzie Śląskim w ubiegły weekend. Zajęcia tegoroczne koncentrowały się na architekturze, więc przez uczestniczkami organizatorzy postawili zadanie spacerowania w środowisku małomiejskim Barda w ilości więcej niż spacerowej. Dziewczyny fotografowały most renesansowy, detale architektoniczne pięknego (choć niestety zaniedbanego) miasta oraz przepiękne kaplice różańcowe. Niedzielna część warsztatów to zajęcia w laboratorium fotograficznym (w cyfrowych warunkach naszych czasów – przed komputerem) i praca nad stylizacją fotografii na stare pocztówki w sepii. Przy okazji ogłoszono konkurs, na najciekawsze zdjęcie warsztatów. Zwyciężyła Karolina Bożek (3G), drugie miejsce zajęła Weronika Lisiak (3G) i trzecie Weronika Gwiazda (3G). Gratulujemy! Wyjazd zorganizowali p. Piotr Sołodyna i p. Adam Wasilewski wraz z Fundacją Rozwoju Aktywności NASZE DZIECI – NASZ SKARB państwa Dariusza i Justyny Gwiazdów.
Nie sposób w tym miejscu nie zachwycić się po raz kolejny miejscem, w którym uczestnicy pozostawali w czasie warsztatów. Chodzi oczywiście o klasztor Sióstr Urszulanek w Bardzie, miejscu soczyście zielonym, okwieconym, z górami w tle. Możemy to zobaczyć w fotorelacji z warsztatów (GALERIA), albo przekonać się osobiście wybierając się w to piękne miejsce (naprawdę korzystne ceny pobytu!)


18 maja 2013

We wtorek i środę Marta Raer (1L) uczestniczyła w warsztatach VI Częstochowskim Spotkaniu Młodych z Biblią. Naszej uczennicy towarzyszyła s. Joanna Łątka. Wyjazd był nagrodą w XVII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, którego finał (z udziałem Marty) odbędzie się w czerwcu w Niepokalanowie. W warsztatach biblijnych młodzież z całej Polski pracowała w szczególności nad Księgą Rodzaju i nad Listem św. Pawła do Rzymian. Mamy głębokie przekonanie, że zajęcia pomogą naszej zdolnej uczennicy osiągnąć sukces w finale 🙂 Marcie towarzyszyła s. Joanna Łatką, którą ją również przygotowuje so konkursu.
Zapraszamy do galerii.


17 maja 2013

Na pierwszej lekcji pierwszoklasistki licealne miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z przedsiębiorczości. Gościliśmy w naszej szkole p. dr Agnieszkę Żarczyńską i p. dr Iwonę Janiak-Rejno z Uniwersytetu Ekonomicznego, które pracowały z dziewczynami nad tworzeniem profilu pracownika. Innym ważnym tematem poruszanym podczas warsztatu była rozmowa kwalifikacyjna. Zapraszamy do galerii.


16 maja 2013

Imieniny Siostry Dyrektor to najważniejsza szkolna uroczystość oprócz święta patronalnego św. Urszuli. Raz w roku społeczność uczniów i nauczycieli spotyka się wspólnie, by obchodzić wspomnienie świętej patronki Solenizantki. Blandyna (Maria Magdalena) Merten była urszulanką niemiecką, doskonałą nauczycielką i wychowawczynią, żyjącą na przełomie XIX i XX., którą Papież Jan Paweł II zaliczył do grona błogosławionych w 1987 roku. Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się Eucharystią w kościele w intencji Siostry, a przewodniczył jej o. Maciej Niedzielski. Po Mszy kongregacja udała się do sali gimnastycznej,która do końca roku szkolnego będzie służyć nam za aulę szkolną. Tam, po życzeniach złożonych Solenizantce, zobaczyliśmy występy grup rytmicznej klasy 2 Gimnazjum pod kierunkiem p. Pauliny Bogdańskiej oraz przedstawienie w wykonaniu klas pierwszych Gimnazjum, w reżyserii s. Agaty Stężowskiej i s. Katarzyny Wróblewskiej. Na zakończenie, wraz z podziękowaniami za piękną uroczystość, s. Blandyna zaprosiła swoich gości na lody (uczennice) i na słodki poczęstunek (nauczycieli i rodziców).


15 maja 2013

Nasze Gimnazjalistki wzięły udział w bardzo ciekawym pokazie fizycznym, w który miał miejsce na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia z ciekłym azotem prowadziła p. dr inż. Anna Hajdusianek, prywatnie mama jednej z naszych uczennic Gimnazjum, Kasi (bardzo fajna dziewczyna). Całkiem ciekawe zdjęcia z fotogalerii – zapraszamy!

+

Witamy na pokładzie nowego fotografa szkolnego z ramienia Gimnazjum – Ewę Załupkę (1aG), znaną i lubianą Przewodniczącą SU Gimnazjum. Ewa dołącza do pozostałych fotografów: Brydzi Dębowskiej (2G), Wiktorii Tyczyńskiej (1L) i Karoliny Lizunov (2L), wspomaganych czasem przez nauczycieli.


15 maja 2013

GŁOSUJEMY NA ZDJĘCIE KWIETNIA! Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wybieramy najciekawszą fotografię poprzedniego miesięca spośród zdjęć kandydatek zamieszczonych w panelu po prawej stronie witryny. Głosowania dokonujemy mailem – codziennie możemy oddać jeden głos. WAŻNE – tylko podpisane głosy będą brane pod uwagę. Zasady głosowania dostępne także w panelu obok. Codziennie będziemy publikować aktualny status ilości głosów na naszym TWITTERZE.


14 maja 2013

Sobotnie spotkanie z kandydatkami do Gimnazjum były ostatnimi Otwartymi Drzwiam, jakie przygotowaliśmy w tym roku szkolnym. Spotkanie przygotowały dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem, p. Piotrem Sołodyną. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie naszymi szkołami podczas Drzwi Otwartych – spotykaliśmy się w lutym, marcu i maju (Gimnazjum) oraz w marcu i kwietniu (Liceum). Zdjęcia z soboty w galerii i kilka słów więcej na wwwSU (kat. EXTRA!)


14 maja 2013

W PIĄTEK SPOTYKAMY SIĘ W SZKOLE NA KONSULTACJACH W SPRAWIE POSTĘPU NASZYCH UCZENNIC W NAUCE. NAUCZYCIELE CZEKAJĄ NA RODZICÓW W UCZELNI O GODZ. 17:00. ZAPRASZAMY!

+

ZASTĘPSTWA na jutro >>


13 maja 2013

Po raz drugi już w tym sezonie gościliśmy w naszej szkole wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego, p. dra Zdzisława Wróblewskiego, z wykładami „Uleczone wirusem HIV” i „Enzymatyczna karetka pogotowia”. Ciekawych wykładów dzisiaj miały okazję posłuchać Licealistki oraz klasa trzecia Gimnazjum.
Zapraszamy do naszej fotogalerii.


13 maja 2013

W dniach 2-4 maja 2013 grupa 5 uczennic z p. Agnieszką Markowską i s. Moniką Tomaszewską w ramach programu Comenius uczestniczyła w spotkaniu w Paderborn w Niemczech.
Nasz pobyt był krótki ale intensywny. W ramach tego spotkania zwiedziliśmy miasteczko poznając jego historię. Wspólnie z młodzieżą z Węgier i z Finlandii pracowaliśmy nad projektem. Jako ciekawostkę – podam, że zrobiliśmy zegary słoneczne. Obejrzeliśmy także prezentację wykonaną przez Finów dotyczącą ich święta narodowego (to święto jest związane z czasem czyli z najdłuższym dniem w roku).
Wspólnie z młodzieżą z innych krajów, która uczestniczyła w tym samym czasie w Paderborn w innych projektach międzynarodowych, mieliśmy spotkanie z burmistrzem tego miasta.
Ciekawym doświadczeniem była również międzynarodowa kolacja po której nastąpiła prezentacja niektórych narodowych tańców, pieśni oraz muzyki.
Dla uczniów dodatkową atrakcją było zwiedzanie największego w Europie muzeum komputerów.
Niestety czas szybko minął i z żalem wyjeżdżałyśmy z Paderborn. s.Monika Tomaszewska
Zapraszamy do naszej fotogalerii.


11 maja 2013

Nabożeństwa majowe, jeśli aura dopisuje, mają miejsce w ogrodzie-wirydarzu, gdzie internistki wraz z siostrami śpiewają litanię do NMP. Choć zima odpuściła stosunkowo niedawno, wiosna zagościła w tym miejscu na dobre, ze swoimi kwitnącymi drzewami i kwiatami. Siostra Zofia udostępniła nam zdjęcia z czuwania – zapraszamy do galerii.

Zaglądamy do galerii na stronie wrocławskich urszulanek i szukamy naszych tropów. W ubiegłym tygodniu w klasztorze gościła s. Elżbieta Struzik, obecnie pracująca na Ukrainie, która zanim została odwołana do nowej posługi była dwa lata wychowawczynią klasy 3a Liceum oraz opiekunką licealnego Samorządu Uczniowskiego. Siostra podczas swojego pobytu spotkała się ze swoimi wychowankami. Pozdrawiamy!

Patrzymy dalej. Co bardziej spostrzegawczy zauważyli jeszcze większe zamieszanie (remontowe) wokół naszej szkoły. Mamy odpoweidź na pytanie, dlaczego więcej już nasza stopa nie postanie w tym roku szkolnym (niestety!) w szkolnej auli. Właśnie rozpoczęła sie renowacja dachu tej części budynku (oficjalnie: wymiana pokrycia dachu i remont więźby dachowej ryzalit wschodni frontowy w zespole klasztornym Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu). Panowie remontowcy skończą przed nowym rokiem szkolnym. Kilka zdjęć w galerii Sióstr – wejdźmy tam przez grafikę u góry notatki.


10 maja 2013

Mamy piękną tradycję lekcji muzealnych w Mauzoleum Piastów Śląskich prowadzonych w poprzednich latach przez uczennice Gimnazjum dla szkół podstawowych. W tym roku zrobiliśmy przerwę w zajęciach – ładujemy akumulatory i już teraz czekamy na nowy sezon.
Dzisiaj jednak zrobiliśmy wyjątek i gościliśmy uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej nr 34. Po przybyciu, uczniowie zostali zabrani przez Emilię Janas i Agnieszkę Żurek (2G) do Mauzoleum, gdzie przeprowadziły bardzo ciekawą lekcję na temat historii Piastów śląskich. Następnie do grupy dołączyła Ewa Załupka (1aG), która wraz z Emilią oprowadziły gości po szkole. Dziękujemy szóstoklasistom za przybycie. Zapraszamy do galerii.


9 maja 2013

Egzamin gimnazjalny poprzedniego miesiąca był sesją trzydniową. Matura, której stresującego przebiegu jesteśmy świadkami o wtorku, jest nieporównywalnie dłuższym procesem sprawdzania wiedzy i umiejętności, bardzo wyczerpującym zdających oraz administrujących sprawdzianem. Dzisiaj nasze uczennice zdawały język angielski, wczoraj matematykę, a zaczęły od języka polskiego. Jutro nowe wyzwania, i tak aż do końca maja, prawie. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie prezentujemy zdjęcia matury pisemnej. Mamy w planie drugą sesję, części ustnej, którą rozpoczynamy w poniedziałek.


8 maja 2013

Pierwsza klasa Liceum uczestniczyła dzisiaj w ciekawej lekcji historii, na której dziewczyny gościły p. Iwonę Demczyszak z wrocławskiego oddziału IPN. Temat lekcji i prezentacji brzmiał: „Prześladowania i aparat terroru”. Zapraszamy do galerii na fotorelację. Na marginesie: to już sto pięćdziesiąta fotorelacja w fotograficznym archiwum. Dziękujemy za pracę naszym fotografom!

+

ZASTĘPSTWA >>


7 maja 2013

Dzisiaj oficjalnie uruchamiamy procedurę plebiscytu Urszualnka Roku 2013 w Gimnazjum. Urszulanka Roku wybierana jest przez uczennice Gimnazjum i przez nauczycieli. Plebiscyt Urszulanka Roku jest naszym sposobem honorowania uczennic za postawę, jaką prezentują w życiu codziennym. Wybór jakiego dokonujemy raz w roku jest promocją ideałów, według których staramy się żyć oraz wartości proponowanych nam przez naszą Szkołę. Jesteśmy chrześcijanami, dlatego myśli nasze, słowa i czyny mają swoje źródło w Ewangelii. Jako społeczność Szkoły Urszulańskiej chcemy te ż kierować się wskazówkami, jakie zostawiła nam wielka założycielka Zakonu Towarzystwa Świętej Urszuli, św. Aniela Merici. Wierzymy, że Urszulanka Roku jest dla nas żywym przykładem na to, iż dążenie do tych szczytnych ideałów ma głęboki sens, oraz że cel ten nie jest niemożliwy do zrealizowania.

Serwis Urszulanki Roku – na nim znajdziemy kryteria wyboru, procedurę, opinie na temat plebiscytu oraz charakterystyki (i zdjęcia!) ośmiu poprzednich Urszulanek Roku. Zapraszamy!

Terminarz Plebiscytu na stronie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w kat. EXTRA.


6 maja 2013

Od jutra będziemy kibicować naszym maturzystkom, które przystępują do egzaminu dojrzałości. Ale nie tylko to – chcielibyśmy zapewnić nasze (zapewne zestresowane) abiuturientki, że będziemy je wspierać także modlitewnie. Jutro o 7:30 będzie odprawiona w ich intencji Msza św., CO PONIEDZIAŁEK w maju Sekcja Modlitewna SU zaprosi na śniadanówce na litanię do NMP, a WE ŚRODY na „10” różańca. Już teraz zachęcamy do wspólnej modlitwy.
Od jutra towarzyszymy wydarzeniom z aparatem fotograficznym. Pod koniec tygodnia opublikujemy reportaż.


4 maja 2013

Po powrocie do szkoły wydajemy trzeci w tym roku szkolnym numer anglojęzycznej gazetki AimHigh. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z poporzednim wydaniem, jego zimowej edycji. Gazetkę wydają Gimnazjalistki pod kierunkiem p. Piotra Sołodyny. AimHigh znajdziemy w „prasa szkolna” w kat. „LUDZIE W SZKOLE”. Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie gimnazjum + trochę pracy ze słownikiem 🙂


4 maja 2013

Od poniedziałku wracamy do szkoły i do nowego planu lekcji. Zmiana podyktowana jest niedawym pożegnaniem trzecich klas Liceum. Od następnego tygodnia korytarze będą bardziej przestrzenne – maturzystki będą zwierać szeregi w okolicach „uczelni”. Będziemy o nich pamiętać! Nowy rozkład zajęć w PLAN LEKCJI w kat. „LUDZIE W SZKOLE”.


3 maja 2013

Już za tydzień trzecie i ostatnie Drzwi Otwarte do Gimnazjum! Tym razem nasze drogie kandydatki i ich rodziców gościć będą dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. A to znaczy, że zajęcia będą pół żartem, pół serio. Zapraszamy!


3 maja 2013

Dzisiaj obchodzimy 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – zapraszamy do zapoznania się z artykułem o tym na skalę światową historyczny wydarzeniu.


2 maja 2013

W ubiegłym tygodniu szkolny chór Serioso-Giocoso pod kierunkiem p. Pauliny Bogdańskiej przygotowywał się intensywnie do nagrania utworów na eliminacje do konkursu w programie Śpiewający Wrocław. Szóstego czerwca w Filharmonii Wrocławskiej odbędzie się finał, w którym mamy nadzieję wziąć udział. Tematem konkursu jest body instruments, czyli kinetyczne wykonanie aranżacji utworów przy użyciu ciał jako instrumentów perkusyjnych. Ciekawe! Mamy nadzieję zobaczyć nasze chórzystki w akcji podczas najbliższych szkolnych uroczystości 🙂 Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy!


1 maja 2013

Nowy miesiąc – więc u jego progu patrzymy progu za siebie –
w „X” u góry strony zapoznamy się z krótkim słowno-obrazkowym resumee w postaci Internetowej Kroniki Szkoły (10 wybranych najważniejszych wydarzeń kwietnia) –
i w przód – świeży, uaktualniony plan pracy szkoły na maj opublikowany w TERMINARZ. Zapraszamy!


30 kwietnia 2013

Rada Rodziców spotkała się w roku szkolnym 2012/2013 po raz ostatni z udziałem rodziców najstarszych Gimanzjalistek i Licealistek. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę! W tym roku Radę reprezentowali następujący rodzice trzecioklasistek: (Gimnazjum) – p. Adam Masiuk (przewodniczący), p. Artur Tokarek (sekretarz), p. Beata Lempart; Liceum – p. Paweł Zieliński (przewodniczący), p. Agnieszka Mikuś (sekretarz), p. Małgorzata Micygała, p. Wioletta Duczmal. Jedno zdjęcie w galerii – zapraszamy!


30 kwietnia 2013

S.Agnieszka Młynarczykowska i s. Jana Krogul gościły w siedzibie Radia Rodzina, gdzie wzięły udział w audycji na temat II Urszulańskich Dni Młodych. Przypominamy temat tegorocznego spotkania młodych z całej Polski: „Powrót do wiary”


Pisaliśmy już o tym dwa miesiące temu, ale przypominamy: w dniach 24-26 maja tego roku odbędą się kolejne, Drugie Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej. Spotkanie będzie zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.
W Urszulańskich Dniach Młodych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przyjazdu z opiekunem. Na spotkanie można zgłosić się indywidualnie pisząc na adres urszulanskiednimlodych@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 kwietnia 2013. Więcej na blogu UDM oraz stronie Razem w drodze. Zapraszamy!
Baner UDM towarzyszyć nam będzie do końca maja po prawej stronie naszej witryny.


29 kwietnia 2013

Kilka zmian w terminach matur dla niewielkiej ilości uczennic. Zaktualiziwane listy udostępniamy po prawej stronie witryny, nad banerem „Rok Wiary”. Zapraszamy.


29 kwietnia 2013

Jeden z weekendów majowych (18-19 maja) spędzimy w Bardzie Śląskim, objuczeni aparatami i innym sprzętem fotograficznym, na kolejnych szkolnych warsztatach fotograficznych. Zapraszamy do zapisywania się na listę uczestników, która widnieje w szkole, na przeciwko pokoju nauczycielskiego. Ilość miejsc jest ograniczona do 16. Koszt warsztatów to ok 100 złotych (będzie szansa na redukcję kwoty). Zapraszają organizatorzy: p. Adam Wasilewski, p. Piotr Sołodyna oraz Fundacja Rozwoju Aktywności Nasze Dzieci Nasz Skarb.