31 października 2013

Czas najwyższy rozpocząć nasze szkolne cykliczne spotkania z liturgią godzin, a konkretniej mówiąc, z jutrzniami. W tym roku jutrznie będą się odbywały we wtorki, o godz. 7:27, na chórze kościelnym. Spotkania prowadzone są przez grupę uczennic, które nazwały się Jutrzenkami. W jej skład wchodzą: Karolina Szymańska (1G), Weronika Zielińska (2aG), Ewa Załupka (2aG), Julia Porczyńska (2aG), Dominika Milewska (2bG), Emilia Janas (3G) i Michalina Osieleniec (3G).

PIERWSZA JUTRZNIA odbędzie się już w najbliższy wtorek, 5 listopada. Serdecznie wszystkich zapraszamy!


30 października 2013

Kolejne sukcesy! Emilia Janas (3G) zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka francuskiego. organizowanego przez DODN.

Agnieszka Żurek (3G) zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej organizowanego przez DODN.

Zofia Nowakowska (2aG) zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Lekarze lasu”, organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody. Kołem LOP w naszej szkole opiekuje się p. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro.

Wiecej informacji o sukcesach w „OSIĄGNIĘCIA” (kat. Ludzie).


30 października 2013

Licealistki miały swoje wyjście integracyjne, przyszedł czas na najmłodsze Gimnazjalistki. Dziewczyny udały się dzisiaj do stadniny koni Batanka w Magnicach. Tam, po okiem instruktorów jeździły konno, czyściły konie i stajnię, a także zorganizowały zawody na torach przeszkód. W celu wzmocnienia zmęczonych i obolałych organizmów zaserwowano pieczone kiełbaski. Klasa pierwsza spędziła ten dzień pod opieką p. Anny Tracz-Molasy i p. Justyny Gwiazdy, która pomogła zorganizować atrakcje. Dziękujemy za pomoc! A w galerii dwadzieścia-kilka zdjęć do obejrzenia.


29 października 2013

Wybraliśmy „Zdjęcie września”! Głosami internautów zadecydowano, że najciekawszą fotografią ubiegłego miesiąca była ta wykonana przez s. Klemensę Misiurewicz, przedstawiająca s. Katarzynę nadzorującą z dachu prace ekipy remontowej przy montażu hełmu na wieży kościoła. Gratulujemy fotografowi i modelce!
Serwis dot. zdjęć miesiąca i Fotografii Roku znajduje się w kat. Ludzie w szkole. Zapraszamy!


29 października 2013

Jak słońce zachodząc przesuwało się po dachach pięknego klasztoru sióstr urszulanek, by po chwili schować się za ich horyzontem, tak i nasze spotkanie z nabożeństwami różańca w tym roku ma się powoli ku końcowi. Podobnie jak rok temu, spotkaliśmy się na koniec miesiąca, by oddać hołd Maryi i modlić się za Jej wstawiennictwem w naszej szkolnej wspólnocie. Czuwanie różańcowe odbyło się w wirydarzu klasztornym, gdzie uczennice i nauczyciele odmawiając kolejne modlitwy stworzyli żywy różaniec. Piękną oprawę muzyczną zapewniły s. Jana, s. Agnieszka i s. Paulina, czuwanie koordynowały dziewczyny z SU Gmn, a na spotkanie przybyło ponad 70 osób – dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę! Ładne zdjęcia w galerii – zapraszamy!


28 października 2013

Jesteśmy niemal na co dzień świadkami i uczestnikami wszelkiego asortymentu wydarzeń artystycznych, zarówno w ramach kultury wysokiej, jak i tej niższych lotów. I tak wczoraj kilkadziesiąt osób – uczennic, nauczycieli i przyjaciół szkoły – udało się do Opery Wrocławskiej na przedstawienie „Cyrulik sewilski”. Wyjście przygotowała p. Anna Tracz-Molasy. Dzisiaj natomiast byliśmy świadkami pierwszego w tym sezonie „skeczu śniadaniowego” – krótkiego przedstawienia, skeczu, przygotowywanego raz w miesiącu przez Gimnazjalistki (zainaugurowały trzecioklasistki). Tradycja „skeczów śniadaniowych” jest dość długa, sięga bowiem 2007 roku. Skecze koordynuje SU Gimnazjum. Zdjęcia ze skeczu w galerii.


28 października 2013

W sobotę odbyło się tradycyjne doroczne spotkanie absolwentek naszej szkoly z okazji minionego święta patronalnego – św. Urszuli. W tym roku dodatkową okazją do spotkania był jubileusz 80-lecia urodzin s. Rafaeli Husson, długoletniej nauczycielki biologii i chemii w Liceum. Po Mszy św. oraz spotkaniu w sali gimnastycznej na krótkiej części oficjalnej był czas na rozmowy i spotkania przy urszulańskim ciastku. Zapraszamy do fotogalerii.


26 października 2013

Apel chemiczny przygotowany przez drugoklasistki z Liceum dotyczył fałszerstw obrazów, najsłynniejsych fałszerzy oraz technik fałszowania. To była oczywiście prezentacja z cyklu „Nie róbcie tego w domu”. Ciekawą relację pomogła przygotować dziewczynom p. Małgorzata Wróblewska. Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy.


25 października 2013

Formuła trzech opcji wycieczek do wyboru dla wszystkich uczennic naszych szkół (Gimnazjum i Liceum), niezależnie od klasy, sprawdziła się w ubiegłym sezonie. Dlatego postanowiliśmy powtórzyć ten wariant, jednak zmieniając miejsca wiosennych wyjazdów. Tym razem proponujemy: piękne okolicze Jury Krakowsko-Czętochowskiej, Kraków i okolice (Rabka, Wieliczka) oraz, tradycyjnie, zagraniczny wyjazd do słonecznej Italii. Zapisy w sekretariacie do 28.10.2013. Szczegóły dotyczące konkretnych wycieczek znajdziemy w zakładce WYCIECZKI 2014, w kat. „Ludzie w szkole”.

+

AKTUALIZACJA (26.10): zapisy na wycieczki od 29.10 do 15.11 – w tym terminie należy złożyć w sekretariacie deklarację podpisaną przez Rodziców odnośnie do wyboru wycieczki.


24 października 2013

PRZYPOMINAMY o jutrzejszym spotkaniu z nauczycielami w ramach konsultacji . Spotkania będą odbywać się w różnych salach lekcyjnych – prosimy zapoznać się z ich rozkładem przy wejściu do szkoły. Nauczyciele będą na Państwa czekać od 17:00 do 18:00.

Przy okazji przypominamy o kolejnych konsultacjach, które odbędą się w 15 listopada i 13 grudnia. Zapraszamy!


24 października 2013

Motywy biblijne w malarstwie znalazły się w centrum zainteresowania naszych uczennic klasy 2a Gimnazjum, które miały dzisiaj przyjemność odbyć spacer do Muzeum Narodowego i uczestniczyć w lekcji muzealnej. Dziewczynami opiekowały się p. Anna Tracz-Molasy i s. Elżbieta Peplińska. Zapraszamy do fotogalerii.


23 października 2013

Otrzymujemy fantastyczne wieści! Gosia Szewczyńska (1L) i Marta Raer (2L) zakwalifikowały się do powiatowego etapu konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny oraz pod patronatem profesora Jana Miodka. Gratulujemy! Z dziewczynami pracuje p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk.

+

SU Gimnazjum zaprasza uczennice Gimnazjum i Liceum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Karta z zeszytu „urszulanki”. Nagrodą jest bilet do kina. Szczegóły konkursu na stronie SU (zakładka w kat. EXTRA).

+

Trzecioklasitki gimnazjalne otrzymały wyniki pierwszego próbnego egzaminu gimnazjalnego z j. angielskiego. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, a szczegóły ozdnajdziemy na stronie internetowej j. angielskiego (Ad Astra, w kat. Extra).


22 października 2013

Serdecznie zapraszamy uczennice Gimnazjum i Liceum, nauczycieli i rodziców na czuwanie różańcowe, które odbędzie się w wirydarzu klasztornym za tydzień, 29 października, o godz. 14:45. Będzie to jedna z ostatnich okazji, aby przeżyć październikowe nabożeństwo różańcowe w tym sezonie. Czuwanie przygotowuje SU Gimnazjum.


22 października 2013

Echa wczorajszego święta. Tradycyjnie podczas uroczystości patronalnej jest czas na życzenia składane siostrom urszulankom, na co wczoraj wyjątkowo nie było wczoraj miejsca. Dlatego na dzisiejszym apelu Ewa Załupka i Marta Raer, przewodniczące Samorządów Gimnazjum i Liceum, złożyły w imieniu uczennic dwóch szkół na ręce Siostry Dyrektor życzenia dla zgromadzenia Sióstr Urszulanek we Wrocławiu.

Pozostając w klimacie życzeń z okazji wspomnienia św. Urszuli, otrzymaliśmy życzenia od uczniów, pracowników i sióstr prowadzących Szkołę Podstawową im. św. Urszuli w Bratysławie! Zapraszamy do obejrzenia filmiku (średnio zaawansowany angielski konieczny).

I jeszcze w sprawie wczorajszej ceremonii poświęcenia hełmu na wieży – zapraszamy do zapoznania się z dwoma materiałami medialnymi:
Wrocław – miasto spotkań (video)
Radio Rodzina (audio)


21 października 2013

Dzisiejszy dzień w szkole, choć relatywnie krótki, obfitował w doniosłe wydarzenia – tak to zazwyczaj bywa w święto patronalne św. Urszuli, choć dzisiaj było wyjątkowo. Po pierwsze dlatego, że Eucharystię celebrował ks. Arcybiskup Józef Kupny, który przyjął nasze zaproszenie, i w którego obecności nasze uczennice pierwszych klas złożyły przyrzeczenia sztandarowe. Mszę koncelebrowali o. Stanisław Gurgul, przeor dominikanów i ks. Grzegorz Tabaka, nasz szkolny duszpasterz. Po drugie dlatego, że uczestniczyliśmy w podniosłym wydarzeniu poświęcenia nowego hełmu na wieży naszego kościoła, dokonanego przez ks. Arcybiskupa. Po trzecie, na ceremonii poświęcenia nowej konstrukcji gościliśmy Prezydenta Wrocławia, p. Rafała Dutkiewicza, który przyjął zaproszenie sióstr urszulanek. Prezydentowi towarzyszył także wiceprezydent, p. Adam Grehl, który wcześniej był z nami świadkiem instalacji hełmu na wieży. Do annałów naszej szkoły dopiszemy więc dzisiejszą „św. Urszulę”, jako uroczystość, którą przyszło nam obchodzić wraz z najwyższymi władzami kościelnymi i świeckimi naszego miasta. Najwyższe władze kościelne i świeckie naszego miasta miały okazję po uroczystości spróbować naszego kultowego placka urszulańskiego – mamy przekonanie, wręcz graniczące z pewnością, że sekretarze z kurii i magistratu skontaktują się w najbliższym czasie z kuchnią klasztorną w sprawie przepisu na to przepyszne ciasto 🙂
Zapraszamy do fotogalerii.


20 października 2013

Pierwsza gwiazda na niebie, więc jak na wigilię (św. Urszuli!) przystało, mamy dla naszych internautów prezent. „Kęs” z owocu pracy naszych fotoamatorów i profesjonalnych modelek urszulańskich z ostatniej, jesiennej, sesji fotograficznej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam nagromadzić materiały: warzywa, owoce, kwiaty, liście, kosze, itp. Zaglądamy do galerii!


19 października 2013

Reprezentacja uczennic Gimnazjum i Liceum uczestniczyła w uroczystości otwarcia nowego budynku wspólnoty L’ARCHE i 10-lecie istnienia tej wspólnoty we Wrocławiu. Nasze uczennice włączyły się jako wolontariuszki w przygotowanie tej uroczystości poprzez różne prace, takie jak: pełnienie dyżurów w szatni, przygotowanie sali z poczęstunkiem, prowadzenie warsztatów min. muzycznych, plastycznych i inne. Dziękujemy dziewczynom, które włączyły się w ten wolontariat przez konkretne zaangażowanie. Zapraszamy do naszej fotogalerii.


19 października 2013

Pracownicy remontujący wieżę przy naszym kościele rozpoczęli akcję demontażu rusztowań. Stąd naszym oczom ukazał się fragment nowej elewacji, która wraz z nowym hełmem stanowią wspaniały widok. W ten to sposób nawiązujemy do poniedziałkowego wydarzenia sezonu – patronalnego święta św. Urszuli. Mszę św. będzie koncelebrował ks. Arcybiskup Józef Kupny, który poświęci hełm na wieży. W uroczystości udział zapowiedziały władze miasta, z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem na czele.

Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o 9:00 w kościele uniwersyteckim (zbiórka dla uczennic w szkole o 8:30) i na ceremonię poświęcenia hełmu przy Placu Nankiera, która będzie miała miejsce ok. 10:15.


18 października 2013

Testem humanistycznym Gimnazjalistki rozpoczęły zmagania z prestiżowym konkursem zDolny Ślązak Gimnazjalista tegorocznej nowej edycji. Różne odsłony etapu szkolnego konkursu będą trwały aż do listopada włącznie. Życząc dziewczynom powodzenia chcemy przypomnieć o sukcesie Agi Żurek (3G), która w ubiegłym roku została laureatką aż dwóch konkursów: z języka polskiego i historii. Wszystkie nasze laureatki z lat poprzednich zobaczymy w OSIĄGNIĘCIA – zapraszamy
Kilka zdjęć z wczorajszego testu w galerii.

+

Dzisiejszy poranny apel został przygotowany przez uczennice koła teatralnego Gimnazjum i Liceum pod kierunkiem s. Karoliny Duraj. Dziewczyny przygotowały impresję teatralną na odstawie wiersza Karola Wojtyły pt. „Stanisław”. Wyjątkowo, apel odbył się w kościele. (zapraszamy do fotogalerii)


17 października 2013

Za 4 dni będziemy obchodzić uroczystość św. Urszuli, najważniejsze wydarzenie roku szkolnego. Od kilku lat kultywujemy tradycję uczestnictwa w czuwaniach przed tym świętem, zazwyczaj we czwartek je poprzedzający. Dzisiaj rozpoczęliśmy o siedemnastej modlitwą w szkolnym kościele św. Jadwigi oraz konferencją o. Krzysztofa Piskorza OCD, po której nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie jej trwania można było przystąpić do spowiedzi – w konfesjonałach czekało dwóch kapłanów. O wpół do ósmej zebrani posilili się kanapkami i herbatą podczas wspólnej kolacji. W tym czasie Wspólnota Żywych Kamieni przygotowywała się do przedstawienia pt. „Ścieżki wiary”, które zostało wystawione na sali gimnastycznej. Dziękujemy wszystkim za przybycie na czuwanie oraz siostrom katechetkom, które zadbały o jego przygotowanie.
Zapraszamy do fotogalerii.


16 października 2013

Grupa fotograficzna „Foto-aktywni” zaprasza WSZYSTKIE uczennice szkoły do wzięcia udziału w październikowym projekcie „Spódnica” Zachęcamy do uwieczniania koleżanek w spódnicach (ujęcia powinny być od pasa w dół). Prosimy o sporządzenie najwyżej dwóch fotek i przesłanie ich na adres info.urszulanki@gmail.com. Na koniec miesiąca zaprezentujemy wszystkie zdjęcia na naszej stronie oraz na korytarzu szkolnym. Umawiajcie się na fotosesje, pozujcie – spódnica w centrum obiektywu!

Samorząd uczniowski Gimnazjum, który administruje Ligą Klas Gimnazjum postanowił, że zdjęcia nadesłane w ramach projektu będą zasilać konta klasowe w Lidze. Każda osoba, która wykona zdjęcie i je wyśle, wspomaga klasę pięcioma punktami!


16 października 2013

Nie jest wymagana duża doza spostrzegawczości, by zauważyć nową tablicę reklamową naszej szkoły przed wejściem do niej. Zamiast zielonej, dotyczącej Prywatnego Liceum, proponujemy białą, o Zespole Szkół Urszulańskich. Mamy nadzieję, że przyciągniemy uwagę przechodniów naszym projektem, a w szczególności zdjęciami naszych uczennic o niebanalnej urodzie 🙂


15 października 2013

Wybieramy „Zdjęcie września”! Od wczoraj po prawej stronie naszej witryny widnieje internetowa sonda, w której można oddawać głosy na najciekawsze zdjecia opublikowane w naszej galerii w ubiegłym miesiącu. Mamy dziesieć typów – głosujmy więc na najciekawsze! Głosowanie trwa do 27 października – możemy oddać jeden głos dziennie.


15 października 2013

MER – czyli Modlitewna Eskadra Ratunkowa – to nieformalna wspólnota uczennic, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, której celem jest „wspólna” modlitwa w intencjach składanych w szkole. Codziennie, o 21:37, MERowicze odrywają się od swoich zajęć, by poświęcić minutę na modlitwę „Pod Twoją Obronę”. I tak już ósmy rok z rzędu. Chcesz dołączyć do MERu? Napisz do nas: info.urszulanki@gmail.com

Do MERu można wstąpić w każdym czasie – aktualny skład jest publikowany na nowej podstronie – MER w kat. „Ludzie w szkole”. Zapraszamy do zaglądnięcia 🙂


14 października 2013

Dzisiejsza uroczystość Dnia Edukacja Narodowej była w tym roku szczególna, ponieważ mieliśmy okazję obchodzić tego samego dnia także imieniny przełożonej domu wrocławskiego Sióstr Urszulanek, s. Jadwigi Łaciak. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Grzegorza Tabakę i o. Kazimierza Tyberskiego, do której liturgię śpiewu przygotowała szkolna schola pod kierunkiem p. Pauliny Bogdańskiej. Do Mszy po raz pierwszy wyszły i służyły kandydatki do posługi liturgicznej, dziewczyny przygotowywane przez p. Piotra Sołodynę. Po Eucharystii zebrani goście – uczennice, rodzice i przede wszystkim nauczyciele – udali się do sali gimnastycznej, gdzie samorządy uczniowskie Gimnazjum i Liceum zaprezentowały program artystyczny, którego koncepcję oparto o formułę festiwalu muzyki rozrywkowej. Stąd w pierwszym punkcie programu zobaczyliśmy zespoły muzyczne w składzie uczennic prezentujące różne gatunki muzyczne, do występu których dołączali wybrani nauczyciele. Następnie dziewczęta z samorządu zaproponowały zebranym quiz muzyczny – potyczkę na śpiewanie – w którym udział wzięli wszyscy nauczyciele i wszystkie uczennice. Zdobywane w konkursie punkty symbolizowały paczki makaronu, które przekażemy na cele charytatywne. Innym akcentem muzycznym był występ „Ryszarda Rynkowskiego” dedykowany solenizantce, s. Jadwidze Łaciak, zaśpiewany przy okazji życzeń imieninowych. Nadto były życzenia od uczennic, nauczycieli, rodziców, absolwentek, drobne upominki i dużo świetnej zabawy. Po uroczystości w sali gimnastycznej nauczyciele spotkali się w pokoju nauczycielskim, aby delektować się ciastem przygotowanym osobiście przez solenizantkę, s. Jadwigę.

Dzień Edukacji Narodowej to także okazja uhonorowania przez siostrę dyrektor, Blandynę Boch, najbardziej wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym nauczycieli nagrodą dyrektora. Dostali ją w tym roku s. Agnieszka Młynarczykowska, p. Alicja Dubaj i p. Małgorzata Wróblewska. Gratulujemy!
Zdjęcia w galerii.


12 października 2013

Uczennice Liceum przygotowujące się do udziału w projekcie „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka” i biorące udział w dwóch konkursach, na fotoreportaż i na przemówienie, otrzymują od nas drobne wskazówki. Jak dobrze rozpocząć przygotowania

do fotoreportażu? Zajrzyj TUTAJ.
do przemówienia? Zajrzyj TUTAJ.


12 października 2013

ZAPROSZENIE


11 października 2013

Szalone jest życie internistki, czego dowiadujemy się ze zdjęć, nadesłanych nam przez dziewczyn. Kto wpadł pewnego wieczoru do internatu z aparatem, siejąc przy tym popłoch? – nie wiemy. Z materiału wynika, że była to akcja spontaniczna – dziękujemy za pomysł i realizację! Zdjęcia w galerii.


10 października 2013

Kolejny rok z rzędu w naszej szkole rusza MER – Modlitewna Eskadra Ratunkowa, czyli grupa osób, które codziennie o godz. 21.37 łączą się w modlitwie, odmawiając Pod Twoją Obronę. Jest to naprawdę krótka chwila, dzięki której mamy okazję choć na moment zatrzymać się w pogoni za codziennymi obowiązkami. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkie uczennice oraz Nauczycieli do zapisania się do tej wyjątkowej modlitewnej wspólnoty. Listy, na których można się wpisać do MERu zostały wywieszone w Śniadaniówce, na tablicy naprzeciwko pokoju nauczycielskiego, a także pokoiku samorządowego w Gimnazjum. (Em)

Chcesz być w MERze? Zapisz się przez maila: info.urszulanki@gmail.com


9 października 2013

Jest tradycja w naszym Gimnazjum „otrzęsin” nowych uczennic, nieformalnego przyjęcia dziewczyn do „rodziny szkolnej”. Ceremonię, na którą składają się bardziej lub mniej przykre dla pierwszoklasistek zadnia, przygotowują o rok starsze koleżanki przy pomocy wychowawców. Na koniec nowa klasa otrzymuje tradycyjną nazwę, zawsze nawiązującą do świata roślin lub zwierząt. Od poniedziałku klasa p. Tracz-Molasy to ANANASY. Zapraszamy do galerii.


8 października 2013

PROJEKT Śniadanie Czwartkowe

Samorządy Gimnazjum i Liceum zapraszają klasy Gmn i LO oraz nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie „Śniadania Czwartkowe”. Cel przedsięwzięcia jest prosty – zapraszać się nawzajem na śniadania!

Klasy, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w projekcie przygotują jeden raz w roku śniadanie dla pozostałych uczestników projektu. Przy okazji, zaproszeni będą uiszczać symboliczną opłatę (1-2) za śniadanie – pieniądze przeznaczymy na cele charytatywne.

W tym czasie trwają rozmowy w klasach i podejmowane są decyzje, czy zespoły będą uczestniczyć w projekcie, czy nie. Do końca tygodnia kompletujemy listę uczestników. Jedno wiemy na pewno – nauczyciele zgodzili się przygotować śniadanie dla uczennic!
🙂


8 października 2013

7 października Samorząd Uczniowski Liceum zorganizował na 3. oraz 4. godzinie lekcyjnej rozgrywki siatkarskie dla klas licealnych. Na sali gimnastycznej od pierwszych minut zawodów rozpoczęła się przyjacielska rywalizacja i zdrowy doping. Zwyciężczyniami rozgrywek został zespół kl. 2, który otrzymał słodką nagrodę; za najlepszy doping została zostały docenione kibicki klasy 1. Pierwsze rozgrywki pod egidą SU były dobrą okazją, by się zintegrować się z koleżankami z innych klas. (zdjęcia w galerii)

Wyniki meczów skrócie:
klasa 1 > klasa 3
klasa 2 > klasa 3
Klasa 1 < klasa 2


7 października 2013

WYBIERAMY ZDJĘCIE WRZEŚNIA – WYBIERAMY ZDJĘCIE ROKU 2014!

JAK SIĘ WYBIERA ZDJĘCIE MIESIĄCA? Oto kroki:

: na początku każdego miesiąca typujemy fotografie-kandydatki do miana „Zdjęcia miesiąca” spośród fotografii ubiegłomiesięcznych, wysyłając propozycje mailem na skrzynkę info.urszulanki@gmail.com
: spośród nadesłanych propozycji publikujemy dziesięć najpopularniejszych i przygotowujemy je w formie sondy internetowej do głosowania ogólnego; sonda jest publikowana na w AKTUALNOŚCIACH na wwwSzkoły
: do (około) 20. dnia miesiąca internauci głosują na swoje ulubione zdjęcie – w ten sposób wyłaniamy „Zdjęcie miesiąca”
: „Zdjęcie roku” zostanie wybrane spośród „Zdjęć miesiąca” od września do maja metodą głosowania w sondzie internetowej
: wszystkie osoby, które biorą udział w zgłaszniu kandydatów do „Zdjęcia miesiąca” wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody książkowej.

Zapraszamy więc do galerii, przejrzyjmy wrześniowe publikacje i wyślijmy nasze propozycje!


7 października 2013

Piękna sobota minionego weekendu dla części z nas mieniła się kolorami jesieni na historycznym Starym Cmentarzu Żydowskim przy ulicy Ślężnej. Po raz pierwszy w tym roku udaliśmy się tam, aby pomagać utrzymywać to miejsce w porządku. Warto przypomnieć, że na mocy zobowiązania, jakiego podjęliśmy się kilka lat temu, odwiedzamy cmentarz kilka razy w roku, by porządkować alejki i poznawać historię Wrocławia. W sobotę stało się to udziałem klas drugich Gimnazjum, którymi opiekowała się podczas wyjścia s. Agata Stężowska. Zapraszamy do galerii.


5 października 2013

Kolejna edycja projektu Comenius rozpoczęta! Tym razem będziemy integrować się ze szkołami z Niemiec, Francji, Włoch, Finlandii i Turcji. Temat, który będzie nam towarzyszył to „Woda, ziemia, wiatr i ogień – myśl globalnie, działaj lokalnie”. Spotkanie koordynatorów z poszczególnych szkół biorących udział w programie odbyło się w Turynie w dniach 26-29.09.2013 r. Koordynatorzy planowali prace na najbliższe dwa lata – ustalono nie tylko terminy spotkań lecz również inne szczegóły dotyczące tematyki projektu i sposobów jego realizacji. Spotkanie było także okazją do bliższego poznania się oraz doświadczenia włoskiej gościnności. Najbliższe spotkanie – tym razem już z uczniami wszystkich szkół – odbędzie się w krainie Czerwonego Kapturka w drugiej połowie listopada 🙂 Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy do udziału w Comeniusie!

Wszelkie informacje na temat projektu, w którym bierzemy udział są dostępne na naszej stronie, w COMENIUS (kat. „szkoła w środowisku”).

Fotorelacja ze spotkania koordynatorów w Turynie w naszej galerii – zapraszamy!


5 października 2013

W ramach projektu „Prawa człowieka”, w którym biorą udział nasze Licealistki, uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych „Sztuka fotoreportażu”, prowadzonych przez Mieczysława Michalaka, szefa działu fotograficznego Gazety Wyborczej we Wrocławiu, oraz Tomasz Woźnego, laureata Grand Press Photo 2010. Dziewczynom towarzyszyła p. Alicja Dubaj. Trzy zdjęcia w galerii.


4 października 2013

Piątkowy apel tematyczny został przygotowany przez uczennice klasy 1 LO, współpracujące z s. Agnieszką Młynarczykowską i s. Katarzyną Starek. Dziewczyny swoją ciekawą prezentacją wprowadziły zebrane koleżanki i nauczycieli w tajemnicę modlitwy różańcowej, której poświęcimy dużo miejsca w październiku.


4 października 2013

Agata Skibińska (1G), Julia Chwał (2aG) i Marta Nowak (3G) wzięły udział w konkursie „Nosorożec”, który miał miejsce we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, który był także organizatorem wydarzenia. W ramach konkursu dziewczyny wraz z opiekunem, s. Moniką Tomaszewską, i innymi uczestnikami zwiedziły zoo, a w szczególności wybieg nosorożców. (zapraszamy do galerii)

+

Dzisiaj na lekcjach 4-6 odbyły się licealne eliminacje do konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. O jej wynikach i ewentualnych reprezentantach naszej szkoły w kolejnym etapie będziemy informować na bieżąco.

+

W poniedziałek odbędą się zawody siatkarskie w ramach rozgrywek międzyklasowych w Liceum. Klasy wystawią swoje zespoły, które stoczą zapewne zażarty bój o prymat w szkole. Zawody na 3. i 4. lekcji.


3 października 2013

Otwieramy się na potrzeby innych. Za niecałe dwa tygodnie wspomagamy Arkę w ceremonii otwarcia nowej siedziby, a w tak zwanym międzyczasie odwiedzamy świetlicę środowiskową Tobiaszki, aby doszkolić się w temacie wolontariatu. Wczoraj pierwszoklasistki licealne udały się do siedziby fundacji przy Kasprowicza, po to by zapoznać się ze specyfiką miejsca. Już wkrótce dziewczyny będą pomagać dzieciom, które na co dzień spędzają tam czas po lekcjach.

+

Mamy więcej zdjęć z (a) wyjścia integracyjnego pierwszej LO sprzed dwóch dni i (b) wczorajszego wyjścia do opery. Materiał dodaliśmy do wcześniej opublikowanych fotografii – zapraszamy do galerii.


2 października 2013

Naszą uwagę w październiku skupiamy na Maryi bardziej niż w innych miesiącach (no dobrze, w maju też). To czas różańca. Jak co roku będziemy przeżywać specjalne szkolne nabożeństwo różańcowe, tym razem u podnóża Gór Bardzkich, spacerując szpalerami pięknych jesiennych drzew.
Serdeczenie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo wszystkie uczennice, nauczycieli i rodziny, a także przyjaciół naszych uczennic i szkoły. Wyjazd zaplanowaliśmy na 19 października, na ok. godzinę 9:00. Koszt wyjazdu to od 21 do 25 złotych, w zależności od ilości osób w autokarze. Po spacerze herbatka u Sióstr Urszulanek w Bardzie Śląskim. Zapisy na liście na korytarzu szkolnym.


2 października 2013

Spektakl „Halka” w Operze Wrocławskiej to kolejne wydarzenie, które oznaczamy na mapie naszych kulturalnych podbojów. Gimnazjalistki i Licealistki, ubrane wieczorowo, zasiadły w operze, by w ramach zajęć lekcyjnych delektować się dziełem Stanisława Moniuszki. Wyjście zorganizowała p. Małgorzata Wróblewska. Zdjęcia w galerii.


1 października 2013

Jest taki dzień na początku roku szkolnego w życiu klasy pierwszej Liceum, kiedy dziewczyny wraz z wychowawczynią wspólnie spędzają czaspoza szkołą, odwiedzając ciekawe miejsca. Podczas tegorocznego tour de Wrocław dziewczyny dotarły do kręgielni w Sky Tower, pergoli przy Hali Stulecia, katedry na Ostrowie Tumskim i… McDonalda. Zaiste, dzień pełen wrażeń 🙂 Uczennicom oprócz wychowawczyni towarzyszył p. Tomasz Herman.
zapraszamy do galerii

+

Zajrzyjmy do TERMINARZ (u góry strony), gdzie dodaliśmy uaktualniony plan pracy szkoły na październik. Sporo będzie się działo – zapraszamy!