30 sierpnia 2014

W maju nawiązaliśmy współpracę z Środowiskowym Domem Samopomocy w Mrągowie – z transportem maślanki dotarł do nas karton z obrazami, którym przygotowaliśmy wernisaż na Dzień Wdzięczności. Dochód z aukcji przeznaczyliśmy na letni obóz dla podopiecznych ŚDS (który nota bene zakończył się wczoraj). Oprócz tego sfinansowaliśmy zakup roweru dla chłopca związanego z SDŚ i Stacją Brata Gerarda. Nasza współpraca będzie kontynuowana. Podopieczni SDŚ pomogą nam przygotować ozdoby na Bożonarodzeniowy Kiermasz Charytatywny, który będzie miał miejsce w listopadzie.

Jeszcze w czerwcu zostaliśmy zaproszeni do Mrągowa, do siedziby SDŚ, na spotkanie z opiekunami i podopiecznymi. Nie było to niewykonalne, bowiem, jak co roku, jeździmy na Mazury na spływy kajakowe. 9 lipca grupa uczennic pod opieką p. Tomasza Hermana odwiedziła Dom, gdzie przyjęto ich niezwykle ciepło. Zarówno gospodarze, jak i goście, opowiedzieli kilka słów o sobie (o ośrodku i o szkole), po czym nastąpił krótki program artystyczny (między innymi tańce kowbojskie z naszym udziałem) i poczęstunek. To było wspaniałe i poruszające spotkanie. Mamy nadzieję na ponowne zaproszenie tych wspaniałych ludzi w następne wakacje!

Zapraszamy do fotogalerii.


29 sierpnia 2014

Oprócz inauguracji roku szkolnego w poniedziałek wrzesień będzie obfitował w inne wydarzenia, choć może już nie tak bolesne 🙂 Zapraszamy do TERMINARZ (u góry witryny), gdzie opublikowaliśy plan pracy szkoły na zbliżający się miesiąc.


28 sierpnia 2014

Pierwsze oficjalne spotkanie nauczycieli po wakacjach na posiedzeniu rady pedagogicznej miało dwie odsłony: w środę miało miejsce organizacyjne, podczas którego przedstawiono także analizę wyników egzaminu gimnazjalnego 2014, we czwartek zaś nauczyciele wzięli udział w warsztatach psychologicznych pt. „Komunikacja motywująca”, przeprowadzonych przez p. Elżbietę Szumiło, psychologa i psychoterapeuty. Fotorelacja w galerii – zachęcamy do zaglądnięcia.


27 sierpnia 2014
Informacja dla uczennic, które zamieszkają w internacie:

+ Zjazd do internatu 31 sierpnia 2014, w godzinach 14:00-16:30;
+ 17:00 – spotkanie dla rodziców i internistek z wychowawczynią w uczelni.

+ Do internatu należy zabrać:
– kołdrę, poduszkę, koc lub kapę do przykrycia łóżka
– bieliznę pościelową
– szlafrok, klapki pod prysznic, kapcie
– talerzyk, kubek, sztućce do używania w pokoju
– eleganckie ubranie wyjściowe do teatru i opery
– ubranie stosowne na popołudniowy wolny czas
– podstawowe leki przeciwbólowe i przeciwprzeziębieniowe (wychowawczyni nie podaje leków)
– można wziąć swoją lampkę nocną
– pluszaka do przytulenia na trudne wieczory

W internacie nie ma możliwości prania rzeczy osobistych – należy je zabierać na weekendy do domu.


26 sierpnia 2014

Tradycyjny letni wyjazd na Mazury w tym roku trwał 11 dni, a rozpoczął się pierwszego lipca. Uczestnicy spływu (gimnazjalistki, licealistki i przyjaciele szkoły), przemieszczali się kajakami wzdłuż rzeki Krutyni, zachwycając się przyrodą północno-wschodniej Polski. Wyjazd został zorganizowany przez p. Tomasza Hermana i jest w gimnazjum formą realizacji 4. godziny w-f.


25 sierpnia 2014

Za tydzień rozpoczniemy nowy sezon. Zawodnicy powoli przygotowują się do startu, ale trenerzy już przystąpili do pracy. Dzisiaj po południu odbyło się pierwsze spotkanie wychowawców, którzy omawiali plan pracy na cały rok. Przed tym, o 10:00, odbyła się sesja poprawkowa w Gmn i LO, a jej kontynuacja będzie miała miejsce jutro. We środę i we czwartek nauczyciele będą uczestniczyć w posiedzeniach rady pedagogicznej. W piątek można będzie się spodziewać spotkania Przewodniczących SU Gmn i LO z Siostrą Dyrektor w sprawie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.


23 sierpnia 2014

Trzy pierwsze dni wakacji spędziliśmy u Sióstr Urszulanek w Polanicy Zdroju. Samorządowiczki gimnazjalne wraz z opiekunem, p. Piotrem Sołodyną, aktywnie zainaugurowały letnią przerwę w nauce spacerując, uprawiając sporty oraz nadrabiając zaległości konwersacyjne. Pierwsza fotorelacja nadchodzącego roku szkolnego w galerii – zapraszamy!


22 sierpnia 2014

Wróciliśmy. Nie zdążyliśmy jeszcze się rozpakować, a już trzeba zakasać rękawy i do pracy! Zaczynamy od informacji zasadniczej: kiedy trzeba pojawić się po raz pierwszy w szkole.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 ma miejsce 1 września, oczywiście. Spotykamy się w poniedziałek rano, o 8:10, na korytarzu św. Klary, skąd wspólnie udamy się do Kościoła Uniweryteckiego. Msza św. o 8:30, a po niej spotkanie w auli szkolnej.
.
Wcześniej, o 7:30, zapraszamy osoby śpiewające w scholi oraz zespół instrumentalny na próbę z p. Pauliną Bogdańską.