30 września 2014

Wczoraj (29.09.14) na 4 godz. lekcyjnej odbyła się lekcja otwarta poświęcona analizie tekstu literackiego metodą sześciu kapeluszy. Zajęcia prowadziła p. Joanna Dobiech w grupie poziomu podstawowego klasy I LO. Nazwa metody to umowne skojarzenie zespołów roboczych z zadaniami, które muszą one wykonać. Uczniowie analizowali fragmenty tekstu G. Herlinga – Grudzińskiego pt. „Ofiarowanie” (odwołującego się do losów Abrahama) m.in. pod kątem emocji przeżywanych przez bohaterów, wynikających z opisanych sytuacji zagrożeń, pozytywnych elementów historii i proponowanych innych wersji opowiadania.
Lekcję obserwowali i czynnie w niej uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły.


30 września 2014

W niedzielę 28.09.2014 dziewczęta z pocztu sztandarowego i s. Agata Stężowska reprezentowały naszą szkołę na uroczystości 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Po Mszy św. w bazylice garnizonowej pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu odbyło się poświęcenie kaplicy – Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.


30 września 2014

Nikt się tego nie spodziewał – bo jak? Kiedy wcześniej obchodzono w zacnych murach przy pl. Nankiera 16 DZIEŃ CHŁOPAKA? Nigdy. Dzisiaj natomiast, na zarządzonym z zaskoczenia porannym apelu, „wywleczono” chłopców i nauczycieli płci męskiej na środek auli i postawiono w centrum uwagi. Pytania quizowe dotyczące spraw płci pięknej (na przykład „Jaka jest różnica między kłosem a warkoczem?”) rzadko zaskakiwały naszych panów, dlatego bardzo szybko dziewczyny z samorządów Gimnazjum i LO (organizatorki spotkania) obdarowały ich resorakami.


29 września 2014

Serdecznie zapraszamy na stronę poświęconą absolwentkom Gimnazjum i Liceum, które tworzą historię Szkoły Urszulańskiej we Wrocławiu od 1946 roku. Chcielibyśmy, aby byłe uczennice towarzyszyły nam w kształtowaniu nowej rzeczywistości i czuły się częścią NASZEJ WSPÓLNOTY.

Będziemy starali się śledzić oficjalne spotkania wychowanek, które regularnie organizowane są przy pl. Nankiera i zdawać z nich relację. Inaugurujemy spotkaniem z dnia 30 sierpnia 2014. Obiecujemy, że to miejsce w niedługim czasie będzie się wzbogacać o inne bardzo ciekawe i cenne materiały. Zaglądajcie do nas! Nowy materiał w ABSOLWENCI SZKOŁY (kat. „szkoła w środowisku”)


29 września 2014

Spotkanie w 10 lat po maturze zgromadziło absolwentki Liceum rocznika 2004. W murach naszej szkoły miłych gości, wychowanki i nauczycieli, przywitały siostra przełożona, Klemensa Misiurewicz i siostra wicedyrektor, Katarzyna Niemiec. Na spotkaniu obecne były wychowawczyni klasy IV a, s. Rafaela Husson i s. Józefa Jezierska, ówczesna dyrektor szkoły.


29 września 2014

Całkiem sporo uzbierało się w planie lekcji zajęć pozalekcyjnych: kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych, itp. Nie żałujemy środków na rozwijanie talentów i pomoc uczniom w naukowej potrzebie. Pełna, aktualna, rozpiska zajęć będzie dostępna pod linkiem „KÓŁKA, KÓŁECZKA” (w kat. Ludzie i ich sprawy). Zapraszamy!


27 września 2014

Czwartkowe popołudnie kl. 2 LO spędziła przy wspólnym stole, zajadając się pizzą. Podczas jesiennego dnia integracyjnego, jaki nasi uczniowie mają w planie, by lepiej się poznać poza szkołą, drugoklasistki uczestniczyły w zabawach integracyjnych, przy których nie brakowało emocji i śmiechu.


27 września 2014

Siostra Katarzyna Starek i Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu zapraszają na Europejskie Spotkanie Taize do Pragi.
(29.12.2014 – 02.01.2015)

Zapraszamy naszych uczniów, ABSOLWENTKI oraz PRZYJACIÓŁ SZKOŁY.
Zapisy u s. Katarzyny Starek do 15 października – wraz z wpłatą bezzwrotnej zaliczki – 100 zł. Ograniczona liczba miejsc dla osób w wieku 16 lat (kto pierwszy, ten lepszy), 17 lat i więcej – bez ograniczeń.

Dla osób spoza szkoły – zgłoszenia można podsyłać na adres info.urszulanki@gmail.com
(Dużo) więcej informacji zdobędziemy klikając na grafikę powyżej.


26 września 2014

Siostra Agata Stężowska w ramach zajęć lekcyjnych zawiodła uczniów na spacer do Muzeum Narodowego. Gimnazjalistki spędziły popołudnie biorąc udział w spotkaniu ze sztuką Jana Matejki i jego serią grafik „Poczet królów i książąt polskich”. Wystawa trwa do 19 października – zachęcamy do obcowania ze sztuką!


26 września 2014

Ruszyła XI Edycja Ligi Klas Gimnazjum. W ubiegłym sezonie zwycięstwo odniosła klasa p. Anny Tracz Molasy, obecnie druga. We środę Przewodnicząca i wicePrzewodnicząca SU Gmn, Ewa Załupka i Julia Porczyńska, odwiedziły pierwszoklasistów, aby przybliżyć im ideę Ligi Klas. Wszystko o LK dowiemy się TUTAJ


25 września 2014

Wczoraj najmłodsi Licealiści mieli dzień wolny od nauki. Jak to mamy w tradycji – klasy potrzebują jednego dnia, aby spędzić czas w swoim gronie z wychowawcą, po to, by lepiej się poznać. Zanim nasi uczniowie udali się do kina na film „Więzień Labiryntu”, w auli szkolnej miały miejsce warsztaty integracyjne z p. Justyną Kujawińską z Centrum Edukacji Społecznej we Wrocławiu.


25 września 2014

Skorzystaliśmy z zaproszenia Papieskiego Wydziału Teologicznego i udaliśmy się na Plac Katedralny, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie s. dr Joanny Wawrzynów OSU s. dr Kazimiera Joanna Wawrzynów OSU pt. „Tajemnica życia w świetle „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.


24 września 2014

Kilkanaście osób pojawiło się dzisiaj na śniadaniówce i zainaugurowało tradycyjne środowe spotkania na „dziesiątku” różańca. Dziękujemy za obecność! Widzimy się ponownie za tydzień. Spotkania będzie prowadzić Sekcja Modlitewna SU.


24 września 2014

W ramach Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej odbyły się warsztaty, podczas których uczennice z rozszerzonej biologii klas II i III LO grały w grę, której celem było stworzenie białka o właściwej konformacji przestrzennej. Gra ta w zaawansowanej formie jest narzędziem naukowym, które wykorzystuje się do poszukiwań właściwego modelu przestrzennego białek, u których jeszcze takiej konformacji nie odkryto. Wyjście na politechnikę zorganizowała s. Monika Tomaszewska.


23 września 2014

Drodzy Uczniowie (Gimnazjum i Liceum)! Drodzy Rodzice! W bieżącym roku szkolnym proponujemy Wam 2 miejsca na wycieczki szkolne: Kraków / Tatry / Wadowice i Berlin. Deklarację w sprawie wyboru wycieczki, podpisaną przez Rodziców, należy oddać do sekretariatu szkoły. Rezerwowanie miejsc na poszczególnych listach wycieczkowych odbywa się zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące wycieczek + terminy wpłat znajdziemy w WYCIECZKI 2015 (kat. Ludzie) – zapraszamy!


23 września 2014

19 września piątka uczniów naszego Gimnazjum wzięła udział w warsztatach pt. „Lekcja łaciny po łacinie” zorganizowanych na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia poprowadziła pani dr Katarzyna Ochman, która jest nauczycielką łaciny w naszej szkole, a zarazem adiunktem w Instytucie Studiów Klasycznych UWr. Na warsztaty przybyła liczna grupa uczniów ze szkół zarówno z naszego miasta, jak i spoza Wrocławia. Byli też obecni studenci Wydziału Filologicznego i Historycznego. Choć trudno w to uwierzyć, lekcja naprawdę odbyła się w całości po łacinie! Właśnie w taki niezwykły sposób na co dzień uczą się tego języka uczniowie naszej szkoły i wrocławscy studenci filologii klasycznej.

Więcej na temat języka łacińskiego można przeczytać w artykule p. dr Ochman, który ukazał się we wrześniowym numerze czasopisma „Języki obce w szkole”.


22 września 2014

Pod koniec wakacji gościliśmy w szkole absolwentki Liceum z 1989 roku. Jubileuszowe spotkanie, 25-lecia matury, klasy IVa skupiło spore grono pań, ale także i nauczycieli z tamtego czasu (przybyli ówczesna Siostra Dyrektor, s. Józefa Jezierska, s.Rafaela Husson, s. Jadwiga Grzenkowicz, s.Oktawia Kozłowiecka, p. Eliza Bator, p. Barbara Lisowska i p. Bogusława Grzegórz-Gajny), które po Mszy św. , przywitane przez siostrę przełożoną, Klemensę Misiurewicz, udały się do jednej z klas na poczęstunek i rozmowy wspominkowe po latach. Szczególną modlitwą wdzięczności otoczono s. Jadwigę Grzenkowicz, z okazji nadchodzącej 80 rocznicy urodzin. Zapraszamy do galerii, gdzie przedstawimy zdjęcia nadesłane nam przez s. Darię Klich – dziękujemy!
**
Już wkrótce powstanie osobne miejsce na naszej stronie, gdzie będziemy zamieszczać informacje dotyczące spotkań wychowanek z poprzednich lat. Liczymy tu na pomoc Sióstr (ich aparatów fotograficznych), ale o takiej zostaliśmy zapewnieni. Czekamy na nową podstronę!


22 września 2014

Otwieramy drugi sezon audycji radiowych w Radio Rodzina. Dzisiejszy wieczór zagospodarujemy na rozmowę o sztuce. Postaramy się wspólnie zastanowić czym dla nas jest sztuka i co nam w życiu daje – takie pytanie zadamy przechodniom na ulicach. Sztuka czasem może być niebezpieczna, może budzić kontrowersje – jak wyznaczyć jej granice? Czy można? O tym będą w studiu dyskutować Ewa Załupka (3G), Weronika Zielińska (3G), Sara Grocholska (3LO) i Asia Szubert (3LO) oraz p. Anna Molasy, opiekująca się całym cyklem. W ciekawej rozmowie na temat sztuki usłyszymy wywiad z p. Dorotą Dutkowską, absolwentką LO Sióstr Urszulanek, śpiewaczką operową. Zapraszamy do audycji „Pogaduchy w dobrym tonie” o 21:30. Jak słuchać Radio Rodzina? Z radioodbiorników na falach o częstotliwości 92,0 fm lub Internetu, wchodząc na stronę www.radiorodzina.pl/sluchaj.


20 września 2014

Wczoraj na porannym apelu uczestniczki środowego Forum Młodzieży, które odbyło się na Jasnej Górze, przedstawiły społeczności szkolnej relację z wyjazdu. Licealistki opowiedziały o swoich wrażeniach ze spotkania z innymi uczniami szkół katolickich w Polsce (w Częstochowie było około 2000 młodych) i zaprezentowały zdjęcia z forum.


20 września 2014

Dzień Wspólnoty w Gimnazjum to wrześniowa, pierwsza w roku szkolnym, impreza samorządowa, podczas której wszyscy uczniowie, zazwyczaj pomieszani w grupach międzyklasowych, mają możliwość lepszego poznania się. Odbywa się podczas całkiem niepoważnych zabaw integracyjnych i warsztatów quasi-artystycznych. Więcej info na stronie SU Gmn w zakładkach w kat. EXTRA!


19 września 2014

Mieliśmy dzisiaj rano radość i przyjemność gościć s. Benignę Kanię, nową Przełożoną Prowincjalną Polskiej Prowincji Urszulanek Unii Rzymskiej. Siostra rozpoczęła swoją misję pod koniec maja i w tej chwili jest w trakcie odwiedzin wrocławskiego domu. Siostra została powitana przez przewodniczące Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Liceum, Ewę Załupkę i Kamilę Dutkowską. Oprócz pięknej róży, podarowaliśmy Siostrze koszulkę polo z nowego mundurka dla pierwszoklasistów.


19 września 2014

Myślą przewodnią XIV Ogólnopolskiego Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie, który miał miejsce 17 września, Człowiek staje się bardziej sobą przez coraz pełniejsze poznanie Prawdy.” Nie zabrakło na Jasnej Górze i nas, gdzie udaliśmy się sporą ekipą uczennic Gimnazjum i Liceum. Program forum był bardzo urozmaicony. Zebrani mogli wysłuchać ciekawych wykładów min. Piotra Klimasa, lekarza, specjalisty ginekologii, wziąć udział w koncercie zespołu z Olsztyna, a także uczestniczyć w plenerowym nabożeństwie drogi krzyżowej wokół jasnogórskich wałów. W centrum forum była Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej, pod przewodnictwem ks. Zenona Latawca, przewodniczącego Rady Szkół Katolickich. Nasze dziewczyny podróżowały pod opieką s. Katarzyny Niemiec i s. Katarzyny Starek.


18 września 2014

W kalendarzu liturgicznym 18 września wspominamy nietuzinkową postać św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. Mamy taką tradycję, że tego dnia odwiedza nas szkolny duszpasterz, aby poświęcić szkolne przybory i pobłogosławić nam na cały rok pracy. Dzisiaj na porannym apelu gościliśmy ks. Grzegorza Tabakę, który zawitał do nas po raz pierwszy w tym roku szkolnym. I dobrze, bo powoli zaczęliśmy tęsknić. Zapraszamy do galerii.


18 września 2014

Już w poniedziałek będziemy słuchać naszych ludzi na falach Radia Rodzina! W audycji „Porozmawiajmy o sztuce” będziemy mieć okazję wysłuchać ciekawego wywiadu z p. Dorotą Dutkowską, solistką Opery Wrocławskiej. Krótki zapis fotograficzny z nagrania wywiadu znajdziemy w naszej galerii.


18 września 2014

UWAGA
Usunęliśmy Przedmiotowe Systemy Oceniania z zakładki „Dokumenty” – jesteśmy w trakcie publikowania nowych wersji 2014/2015 (do soboty).


17 września 2014

W wielkim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci ks. Tadeusza Muchy, salwatorianina, który przez długie lata udzielał duchowej posługi u Sióstr Urszulanek w Bardzie Śląskim, gdzie od zawsze byliśmy częstymi gośćmi. Ksiądz słynął z wybitnego poczucia humoru oraz głębokiej duchowości, o czym mogą zaświadczyć ci, którzy mogli go poznać. My go znamy między innymi z naszych warsztatów fotograficznych, w których uczestniczył (będąc naszym przewodnikiem w okolicach Srebrnej Góry), rekolekcji wielkopostnych, które prowadził dla naszych nauczycieli oraz dziesiątek bardzkich spotkań z uczennicami. Będziemy ciepło wspominać ks. Tadeusza i prosić o to, by Pan przyjął go do siebie.


17 września 2014

Samorządy Gimnazjum i Liceum ruszyły do pracy. We wtorek grupy spotkały się, by nakreślić plan na przyszłe wspólne działania. W czwartek odbędzie się spotkanie gospodarzy klas Gmn i LO. We wtorek po południu odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w pełnym składzie. Żywiołowo nastawiona do pracy młodzież omówiła charakterystykę pracy SU w roku szkolnym, podzielono się funkcjami, a także dopięto na ostatni guzik pierwszą w tym roku imprezę – czwartkowy Dzień Wspólnoty. W 12-osobowym składzie dostrzeżemy pierwiastek męski – Krzyśka Żyławego. To historyczna chwila – po raz pierwszy w historii chłopak będzie decydował o życiu szkolnym przy pl. Nankiera!


16 września 2014

DRUGI SEZON AUDYCJI AUTORSKICH W RADIO RODZINA

Serdecznie zapraszamy na pierwszą audycję w tym roku szkolnym w Radio Rodzina. Tytuł pierwszej odsłony to „Porozmawiajmy o sztuce”. Urszulanki zapraszają na „Pogaduchy w dobrym tonie” za tydzień, w poniedziałek, o 21:30!
Audycje pierwszego senozu dostępne w RADIOWCY! w kat. „Ludzie”.


16 września 2014

Niedawno „stuknęło” nam 500 000 odsłon szkolnej strony internetowej – dzisiaj notujemy jeszcze większą liczbę. Licznik, który założyliśmy w 2006 roku dla starej strony gimnazjalnej wciąż nabija kolejne odsłony i w tej chwili notuje 840 000 wejść. Osobny licznik ma też strona SU Gmn (ok. 150 000 odsłon do tej pory). W sumie, internauci dotychczas otworzyli 1 500 000 (półtorej miliona) podstron na trzech naszych adresach! A nie jesteśmy ogólnopolską korporacją, tylko skromną placówką edukacyjną! Dziękujemy za Wasze zainteresowanie!


15 września 2014

W tradycji naszego Liceum jest utrzymywanie przyjacielskich kontaktów ze szkołą średnią St. Ursula-Gymnasium z Freiburga w Niemczech. Dzisiaj nadarzyła się okazja, by tę relację pilęgnować. W godzinach południowych gościliśmy uczniów z Niemiec, którym pokazaliśmy urocze zakątki naszej szkoły. Był czas na lepsze poznanie się oraz na poczęstunek. Przyjęcie gości przygotowały drugoklasistki z LO oraz p. Wanda Milewska. W galerii kilka zdjęć z apelu – zapraszamy.


15 września 2014

W drodze rekrutacji wyłoniono skład Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum na rok szkolny 2014/2015. W tym roku na rzecz szkoły pracować będą:

KLASA 1:
Rozalia Kazienko – gospodarz kl. 1
Magdalena Rebizant
Krzysztof Żuławy

KLASA 2:
Dagmara Dziwak – gospodarz kl. 2
Nikola Łakomska
Marysia Sławuska

KLASA 3:
Julia Porczyńska – gospodarz kl. 3
Ewa Załupka – Przewodnicząca SU
Dominika Milewska
Ewa Sadowska
Weronika Zielińska

Spotkania samorządu będą miały miejsce we środy, o 14:45. Opiekunem jest p. Piotr Sołodyna.


13 września 2014

Niebawem rozpoczniemy 2. sezon autorskich audycji radiowych, które współtworzymy z Radiem Rodzina. Nowy cykl będzie miał tytuł „Pogaduchy w dobrym tonie”, który myślimy, że oddaje charakter naszych spotkań ze słuchaczami (ciekawe tematy + wysmakowana, dobrana przez nas muzyka).

Udało nam się nieco odświeżyć stronę RADIOWCY! (kat. „Ludzie w szkole”) na naszej szkolnej www, gdzie archiwizujemy audycje. Zajrzyjmy tam – zachęcamy też do odsłuchania naszych archiwalnych nagrań!


12 września 2014

W czwartek na siódmej i ósmej lekcji Gimnazjaliści będą poznawać się ze sobą nawzajem podczas tradycyjnego Dnia Wspólnoty. W tym czasie Samorząd Uczniowski poprowadzi serię zabaw integracyjnych oraz krótkie warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie różnych klas będą ze sobą współpracować w dziesięcioosobowych grupach.

Przed Dniem Wspólnoty uczniowie zostali poproszeni o wykonanie małego projektu pt. Łączy nas…”. Gimnazjaliści pracują w trójosobowych grupach, reprezentujących różne klasy, a ich zadaniem jest odnaleźć się, spotkać i porozmawiać na zadane tematy, a potem przygotować pracę plastyczną, która będzie zaprezentowana na korytarzu szkolnym. Termin wykonania projektu to środa.


11 września 2014

Zachęcamy naszych uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w Biegu Rodzinnym Śląska Wrocław na milę maratońską 1609m, który odbędzie się w niedzielę na Stadionie Olimpijskim, 14.09., przy okazji 32. Maratonu Wrocławskiego. W biegu można w nim wziąć udział samemu, z rodziną lub przyjaciółmi. Impreza połączona jest z festynem, więc będzie okazja, by wspólnie spędzić piękną niedzielę. Szczegóły u p. Anny Ikoniak (kontakt przez Librusa), a plan pobierzemy poniżej.

http://www.wroclawmaraton.pl/files_mce/program_32._wroc_aw_maratonu.pdf
http://www.wroclawmaraton.pl/pl/index


10 września 2014

Nasz świeżo wyremontowany korytarz szkolny nabiera kolorów – trochę zieleni na „dzień-dobry” poprawi samopoczucie społeczności szkolnej 🙂


10 września 2014

Udało nam się zaktualizować materiał fotograficzny dotyczący zdjęć klasowych. Komplet fotografii grupowych wraz z opisami znajdziemy w UCZNIOWIE (kat. „Ludzie”). Zapraszamy!


9 września 2014

W ramach Dnia Patriotycznego zapraszamy nasze uczennice, ich rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu jest Muzeum Powstania Warszawskiego, fascynujące miejsce pamięci narodowej, miejsce gdzie lekcji historii doświadcza się praktycznie na własnej skórze oraz kościół św. Stanisława Kostki, gdzie wikariuszem był bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Tam będzie czas na chwilę modlitewnej zadumy przy grobie błogosławionego i zwiedzanie izby pamięci jemu poświęconej.

Wyjazd do Warszawy 4 października, koszt wycieczki to 82 złote, a zgłoszenia kierujemy do s. Agaty Stężowskiej (można mailem info.urszulanki@gmail.com).


9 września 2014

Otwieramy nową kartę w archiwum napotkanych doniesień medialnych na nasz temat, które gromadzimy w zakładce „W MEDIACH” (kat. szkoła w środowisku”. Zapraszamymy do zaglądniecia tamże – trzy znaleziska już tegoroczne. Dziękujemy wszystkim, którzy od czasu do czasu wynajdują nam materiały. To nasza wspólna praca!


8 września 2014

W związku z faktem, że s. Klemensa Misiurewicz została mianowana przełożoną domu wrocławskiego, jej dotychczasowa rola w księgowości uległa także zmianie. Od tego roku w księgowości spotkamy nową osobę, s. Malwinę Cierżyk, która będzie wspomagać s. Klemensę w natłoku obowiązków. S. Malwina będzie przyjmować interesantów w następujących godzinach:

Godziny przyjęć s. Klemensy dostępne w ADMINISTRACJA (kat. „sekretariat+”) – zapraszamy.


6 września 2014

Pierwszy piątkowy apel tematyczny został zorganizowany przez SU Gimnazjum. Dziewczyny przedstawiły imprezy i akcje przygotowywane przez samorząd oraz sposób pracy grupy. Właśnie jesteśmy w trakcie rekrutacji di Rady SU, w której skład wchodzi oprócz gospodarzy klas 8 osób, wybieranych w drodze rozmów z kandydatami. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie SU (zakładka w kat. EXTRA).

W pierwszej części apelu Przewodnicząca SU, Ewa Załupka, wystąpiła wspólnie z Kamilą Dutkowską (Przewodnicząca SU LO). Dziewczyny zachęcały uczennice i uczniów szkoły do angażowania się w życie szkoły, min w działania chóru szkolnego, MERu, GCh Samarytanina, etc. W galerii kilka zdjęć z apelu – zapraszamy.


6 września 2014

Zapraszamy do zaktualizowanego materiału dotyczącego internatu w naszej szkole. Nowy materiał wizualny, ułatwiony kontakt mailowy z wychowawczyniami – zapraszamy do „Internat” w kat. LUDZIE.


5 września 2014

Na porannym apelu Przewodniczące Samorządów, Ewa i Kamila, przedstawiły społeczności szkolnej dar, jaki otrzymaliśmy od podopiecznych Społecznego Ośrodka Samopomocy w Mrągowie w podzięce za pomoc, jaką ośrodkowi udzieliliśmy w ubiegłym roku szkolnym. W tym tygodniu umówiliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Mazur na kontynuację współpracy – mrągowianie już teraz zaczęli przygotowywać ozdoby świąteczne, które trafią na nasz listopadowy kiermasz, a których sprzedaż zasili w połowie cel, który my sobie obierzemy (druga połowa będzie przeznaczona na cele Ośrodka). W planie mamy co najmniej trzy wspólne akcje – teraz już cieszymy się na przyszłą tak owocną współpracę! W galerii kilka zdjęć z apelu – zapraszamy.


4 września 2014

Gościliśmy dzisiaj w Liceum Salezjańskim, gdzie wraz ze wszystkimi szkołami katolickimi Wrocławia i Henrykowem uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, Józefa Kupnego. W ten sposób rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy szkół katolickich, której początkiem był pamiętny festyn z okazji Dnia Dziecka. Co należy wspomnieć, nasz udział w Eucharystii polegał na przygotowaniu oprawy muzycznej. Po Mszy uczniowie wszystkich szkół spotkali się przed kościołem na wspólnej zabawie i tańcach. Zapraszamy do galerii.


3 września 2014

Poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum reprezentowały naszą szkołę podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość miała miejsce na Cmentarzu Grabiszyńskim przy udziale najwyższych władza lokalnych. Dziewczynom towarzyszyła s. Agata Stężowska. Zapraszamy do galerii.


2 września 2014

Dysponujemy siedmioma fotografiami zbiorowymi, które wykonaliśmy klika dni temu. Począwszy od dnia dzisiejszego mamy zamiar je prezentować na naszej stronie internetowej, przedstawiając w ten sposób ludzi, którzy na co dzień tworzą naszą szkolną społeczność. Zaczynamy od Grona Pedagogicznego (zaglądamy do NAUCZYCIELE w kat. „Ludzie”).
(zdjęcie wkrótce zostanie zaktualizowane o nauczycieli, którzy nie byli obecni podczas fotosesji)


2 września 2014

Chór Serioso-Giocoso oraz wszystkich śpiewających, grających i zainteresowanych muzycznymi projektami, zapraszam na próbę śpiewu w środę o godz. 14.45 – w auli szkolnej. Przygotowujemy pieśni na czwartkową uroczystą Eucharystię szkół katolickich. Serdecznie zapraszam!
Paulina Bogdańska


1 września 2014

Powitaliśmy się po wakacjach pełnych słońca deszczowym dniem pierwszego września. To było szczególne powitanie – na każdym kroku w naszej szkole bije nowością: nowym gospodarzem przy Placu Nankiera jest s. Klemensa Misiurewicz, od tego roku Przełożona zgromadzenia sióstr urszulanek we Wrocławiu, nowym gospodarzem szkoły jest s. Agnieszka Młynarczykowska (dotychczasowa wicedyrektor), nową wicedyrektor jest s. Katarzyna Niemiec, nowymi nauczycielami są p. Krystyna Opalińska (podstawy przedsiębiorczości) i p. Manuel Suarez Rueda (język hiszpański). Powitaliśmy nowe pierwsze klasy, Gimnazjum i Liceum, a w szczególności chłopców, którzy jako pierwsi w około 200-letniej historii szkoły zameldowali się jako uczniowie naszej szkoły. Mamy nowe korytarze, całkiem nowe toalety, a na dodatek upiększają nam front budynku szkoły.

Wszystkie te nowości objawiły się dzisiaj powracającym z wakacji uczniom i nauczycielom, którzy około ósmej zjawili się w szkole, by wspólnie uczestniczyć w Mszy św. w kościele uniwersyteckim, celebrowanej przez ks. Arkadiusza Krziżoka. Po niej zebrani udali się do szkolnej auli na krótką ceremonię powitania przez Siostrę Dyrektor i Siostrę Przełożoną. Po krótkiej sesji fotograficznej, wychowawcy i uczniowie spędzili wspólnie czas w klasach, nie dowierzając, że wakacje się już zakończyły.

Zapraszamy do fotogalerii.


1 września 2014

Chcielibyśmy zwrócić uwagę naszych drogich internautów na nowe godziny przyjmowania interesantów poszczególnych ważnych gabinetów naszej placówki: dyrektora, wicedyrektora, sekretariatu i księgowości. Szczegóły w ADMINISTRACJA w kat. „sekretariat +”. Zapraszamy do zapzoznania się z materiałem.

+

Zapraszamy do świeżo opublikowanego planu lekcji, który znajdziemy w kat. „Ludzie w szkole” (będzie tam harmonogram na pierwszy semestr nauki dla Gmn i LO).