6 lipca 2015

Zarządzamy przerwę na stronie internetowej Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu. Strona internetowa chce odetchnąć, chce odpocząć i przygotować się do nowego rozdziału wypoczywając na egzotycznej wyspie, takiej jak na powyższym obrazku. Wracamy około 20 sierpnia. Tymczasem będziemy nadawać na szkolnym profilu na Facebooku, może niezbyt regularnie, ale coś tam od czasu do czasu podrzucimy. Życzymy Wam wspaniałych wakacji!


4 lipca 2015

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X), gdzie prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w ostatnim miesiącu pracy, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie.


4 lipca 2015
Przedstawiamy wyniki pisemnych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym naszych tegorocznych maturzystek:
język polski – 71,4%
język angielski – 82,7%
matematyka – 61,6%
Wszystkie matury pisemne zdane – gratulujemy!


3 lipca 2015

Pożegnalne ostatki 3/3.
Podczas uroczystości pożegnania klasy trzeciej gimnazjum uczennice uczyniły zadość starej tradycji podarowania szkole, w geście podziękowania, tabla klasowego, które zawieszamy na korytarzu starego gimnazjum. W tym roku tablo zostało wykonane przez same dziewczyny, począwszy od zdjęć, a skończywszy na wydruku przygotowanego przez siebie projektu. Piękna sprawa – dziękujemy!


2 lipca 2015

Pożegnalne ostatki 2/3.
Podczas uroczystości pożegnania klasy trzeciej gimnazjum ogłoszono Opiekun SU Gimnazjum podziękował w swoim imieniu oraz Siostry Dyrektor Samorządowi Gimnazjum za wspaniałą pracę na rzecz szkoły w mijającym roku szkolnym. Samorządowiczki reprezentowały wszytkie klasy gimnazjalne, a najwięcej z nich pochodziło z klasy s. Agaty Stężowskiej. Dziękujemy raz jeszcze!


2 lipca 2015

Pożegnalne ostatki 1/3.
Podczas uroczystości pożegnania klasy trzeciej gimnazjum ogłoszono wyniki głosowania na Fotografię Roku. Spośród ośmiu Zdjęć Miesiąca uczniowie i nauczyciele wybierali przez dwa dni najcierkawsze zdjęcie roku szkolnego 2014/2015. Ostatecznie zwyciężyło „Zdjęcie maja”. Wszystkie dotychczasowe Fotografie Roku znajdziemy na podstronie Fotografia Roku, w kat. Ludzie w środowisku.


1 lipca 2015

Trzecia klasa gimnazjum kończy rok szkolny dzień wcześniej, kiedy to podczas uroczystego spotkania żegna się z nauczycielami i młodszymi koleżankami i kolegami. Prezentem pożegnalnym jest przedstawienie, do którego młodzi przygotowują się długi czas przed premierą. W tym roku wychowanki s. Agaty Stężowskiej przedstawiły interpretację „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry, zainscenizowaną w musicalowym stylu. Po brawurowym popisie sztuki aktorskiej i piosenkarskiej dziewczyny dziękowały za trzy lata w gimnazjum, niepowtarzalną atmosferę i wspaniałe wyniki w nauce. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczennicom, które uzyskały najlepsze oceny. Swoisty rytuał tego dnia zawiera także krótki program artystyczny, w wykonaniu klasy drugiej gimnazjum, które dziękują starszym koleżankom za dwa lata wspólnego przebywania w szkole.

Zwyczajowo tego dnia mają miejsce inne, nie mniej ważne wydarzenia. P. Piotr Sołodyna, jako opiekun Samorządu Uczniowskiego, podziękował dziewczętom pracującym dla szkoły w samorządzie za rok wspaniałej pracy. Ogłoszono zwycięzców Ligi Klas Gimnazjum – po raz drugi z rzędu zwyciężyła klasa p. Anny Molasy – klasa druga. Zaprezentowano też Fotografię Roku 2015, wyłonioną drogą głosowania oraz uhonorowano Julię Porczyńską i Ewę Załupkę odznaczeniem Sic Itur Ad Astra, najwyższym wyróżnieniem w gimnazjum.

Podczas Mszy św. zaprzysiężono nowy poczet sztandarowy. Nowymi chorążankami są Karolina Lis i Kamila Sproska, a przybocznymi Nikola Łakomska i Adrianna Orłowska.