29 lutego 2015

18 marca odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Do publicznej wiadomosci podano harmonogram wydarzeń związanych z wyborami:

04.03 – termin zgłaszania kandydatur
04.03 – spotkanie kandydatów i przewodniczących ich sztabów wyborczych
07.03 – 18.03 – kampania wyborcza
18.03 – wiece wyborcze + wybory (I tura)
31.03 – ewentualna II tura wyborów

Bierne prawo wyborcze przysługuje uczniom klas pierwszych i drugich. Czynne wszystkim uczniom gimnazjum.
Kandydaci na Przewodniczącą/Przewodniczącego SU powinni mieć średnią ocen z ostatniego semestru nauki 4,0 oraz zachowanie bardzo dobre.


28 lutego 2016

REKOLEKCJE 2016
Zapraszamy do zapoznania się z planem rekolekcji z ks. Jakubem Bartczakiem, znanym ze swoich raperskich zamiłowań i zdolności.

Przy okazji przypominamy naszą ubiegłoroczną audycję „Pogaduchy w dobrym tonie”, w której gościliśmy ks. Jakuba. Mówiliśmy o muzyce.


27 lutego 2016

Do wypełnienia deklaracja korzystania z obiadów w stołówce na marzec. Prosimy o pobranie jej (klikamy na grafikę powyżej albo link w kat. „Ludzie w szkole”, wypełnienie i oddanie od poniedziałku w szkole.


27 lutego 2016

Spotkanie 35-lecie matury. Wychowawczyni: Śp. Siostra Teresa Grzonka, matura 1980. Mszę Św. odprawił ks. Aleksander Radecki.
Na uroczystość zostały zaproszone Siostra Joanna Łątka – Przełożona Zgromadzenia i Siostra Zuzanna Filipczak – dyrektorka Szkoły oraz dawni Nauczyciele:Siostra Józefa Jezierska – dawna dyrektorka Szkoły, Siostra Rafaela Husson -nauczycielka biologii, Siostra Ludmiła Stręk (Siostra Rozalia) – nauczycielka języka polskiego, Siostra Oktawia Kozłowiecka – nauczycielka geografii i Pani Eliza Bator – nauczycielka wychowania fizycznego.
Spotkanie zorganizowała Anna Piwowar (Mysiara), która od lat organizuje spotkania klasowe.

Do Kroniki wpisano: „35 lat minęło jak jeden dzień. To dużo, bo niektóre koleżanki są już szczęśliwymi babciami; to mało, bo rozpoznałyśmy się wszystkie, a najważniejsze, że poznały nas nasze nauczycieli, które też się wcale nie zmieniły.”Radość ze spotkania była wielka i serdeczne były podziękowania, zwłaszcza dla Siostry Rafaeli, za umożliwienie zorganizowania tego spotkania.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie umieszczamy fotorelację (tymczasowo) w sekcji LUTY, by łatwiej było ją odnaleźć


27 lutego 2016

Gimnazjaliści z klasy 1a mieli okazję obchodzić pierwsze imieniny wychowawcy, s. Agaty Stężowskiej. Ta jedna z ważniejszych dla życia klasy uroczystość miała miejsce w czwartek na pierwszych trzech lekcjach, a rozpoczęła się Mszą św. Po niej solenizantka i jej wychowankowie udali się do sali, gdzie ci drudzy przygotowali s. Agacie mały poczęstunek i wspólne zabawy.


26 lutego 2016

Podajemy do wiadomości zasady rekrutacji do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2016/2017. Regulamin i potrzebne załączniki można znaleźć w zakładkach w kategorii REKRUTACJA. Zapraszamy!


26 lutego 2016

Bardzo dziękujemy klasie 1aG za wlączenie się w akcję „Biblioteka z klasą…”. Zuzia Zając i Michalina Urbanowicz podarowały bibliotece w imieniu klasy książkę „Więzień labiryntu” Jamesa Dashnera. Książka jest już na półce – zapraszamy do wypożyczania!

Listę dotychczasowych książki w projekcie znajdziemy pod linkiem „W bibliotece” (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!


25 lutego 2016

Zachęcamy do wsparcia naszej dynamicznie rozwijającej się szkoły! Przypominamy informację, którą publikowaliśmy niedawno, że udało nam się dzięki Państwa fiskalnej internwencji w latach 14-15 zakupić nowe komputery do sali informatycznej. Jeszcze raz dziękujemy!

Informacja dotycząca odpisu 1% pozostanie do końca kwietnia po prawej stronie witryny.


25 lutego 2016

Informujemy, że do Finału Konkursu Mitologicznego dostali się uczniowie szkół podstawowych, którzy zdobyli minimum 20 punktów z testu I etapu. W indywidualnych mailach do szkolnych koordynatorów konkursu wysłane zostały szczegółowe informacje odnośnie do składu osobowego wytypowanych finalistów. W Finale Konkursu zmierzą się uczniowie z następujących szkół:

1. SP 25 we Wrocławiu
2. ZSP 17 we Wrocławiu
3. SP 47 we Wrocławiu
4. SP w Niwnicach
5. SP w Stroniu Śl.
6. SP w Bierutowie
7. SP 11 w Jeleniej Górze
8. SP 3 w Lwówku Śl.
9. SP 6 w Świdnicy
10. SP w Lubiążu
11. MZSP w Bolesławcu
12. SP w Czeszowie
13. SP w Powidzku
14. SP w Mirkowie
15. SP 5 w Szklarskiej Porębie
16. SP w Kiełczowie
17. SP 72 we Wrocławiu
18. PSP 4 w Strzegomiu
19. SP w Kudowie Zdroju
20. ZS Sióstr Salezjanek we Wrocławiu
21. SP 42 we Wrocławiu
22. SP w Rokitnicy
23. SP 23 we Wrocławiu
24. SP Gminy Oleśnica
25. SP Prusice
26. SP 64 we Wrocławiu
27. SP w Krynicznie
28. SP w Kamieńcu Wrocławskim
29. SP w Mietkowie
30. SP 2 w Świeradowie Zdr.
31. ZS Samorządowych w Henrykowie
32. SP 93 we Wrocławiu
33. SP w Krosnowicach
34. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dzierżoniowie
35. SP w Dobrzeniu
36. SP 28 we Wrocławiu
37. SP 7 w Lubinie
38. SP 12 we Wrocławiu
39. SP w Trzebnicy

Życzymy powodzenia! Spotykamy się już 17 marca. Szczegóły wkrótce!

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdziemy w zakładce KONKURSY (kat. Szkoła w środowisku) – zapraszamy!


24 lutego 2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DROGĘ KRZYŻOWĄ, która przejdzie w tym roku korytarzami szkolnymi. Czuwanie będzie miało miejsce w poniedziałek, 29 lutego, o godz. 14:50. Spotykamy się przy furcie. Zapraszamy!


24 lutego 2016

W piątek trzecioklasistki z gimnazjum zaprezentowały pokłosie swojego projektu gimnazjalnego pt. „Czytać czy oglądać? Krytyczny przegląd adaptacji filmowych lektur gimnazjalnych.” Dziewczyny pracowały pod kierunkiem p. Anny Molasy.


23 lutego 2016
Kto nie miał okazji widzieć – zapraszamy na seans. To naprawdę świetny film! Jeszcze raz gratulacje dla Oli Majewskiej, Julianny Walczak, Gosi Szewczyńskiej, Natalii Mielniczek, p. Alicji Dubaj ORAZ aktorów w produkcji!


23 lutego 2016

We wtorek klasa 2 gimnazjum była na kolejnych zajęciach w Instytucie Chemii UWr. Tym razem nasi uczniowie samodzielnie przygotowywali roztwory różnych substancji o zadanym stężeniu.


22 lutego 2016

22 lutego w Hali Stulecia odbyła się gala finałowa konkursu Jestem Europejczykiem – rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu. Dzięki ciężkiej pracy przez ostatnie osiem miesięcy cztery nasze maturzystki: Aleksandra Majewska, Natalia Mielniczek, Małgorzata Szewczyńska i Julianna Walczak, zdobyły pierwsze miejsce, miażdżąc konkurencję. W skład jury wchodził m.in p. Paweł Pawlikowski, laureat Oscara za film „Ida”. Każda z nich przeżywała stres, ekscytacje i euforię po ogłoszeniu wyników.
W ramach nagrody dziewczyny wraz opiekunką p. Alicją Dubaj czeka wyjazd do Brukseli. Gratulujemy sukcesu i życzymy udanej zabawy!


22 lutego 2016

W naszej lutowej audycji w Radio Rodzina będziemy rozmawiać na temat zawsze istotny i zawsze na czasie, czyli o szlachetnej pomocy („Pomagamy!”). Specjalnym gościem słuchowiska będzie p. Paula Bagińska z Fundacji „Rosa”. W rozmowie na żywo będziemy się zastanawiać, w jaki sposób pomagamy i czy jesteśmy chętni do pomagania. O rożnych formach pomocy charytatywnej, które możemy podejmować, a także o działalności fundacji Rosa bedziemy rozmawiać z naszym gosciem, który opowie nam o ciekawych akcjach (rakoobrona, lekki tornister, kartka ze szpitala, itd.) Te i inne ważne zagadnienia na falach Radia Rodzina już dzisiaj o 21:30. Serdecznie zapraszamy!

Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!


20 lutego 2016

Od ferii zimowych w naszym gabinecie pielęgniarskim przyjmuje uczniów i pracowników szkoły nowa pielęgniarka – s. Gabriela Szysiak. Zapraszamy do zakładki „Na pomoc” (kat. Ludzie w szkole), gdzie dowiemy o godzinach pracy s. Gabrieli.


20 lutego 2016

W czwartek gościliśmy w szkole finalistów i ich opiekunów podczas finału konkursu „Wpisani w przyrodę”. Sześciu finalistów w pracowni chemicznej wykonywało zadania praktyczne z biologii, geografii, fizyki i chemii. Młodzi musieli wykazać się cierpliwością, dokładnością, zdolnościami matematycznymi oraz wiedzą i logicznym myśleniem. Nie było łatwo, ale na pewno ciekawie. Pierwsze miejsce zajął Michał Piórkowski ze SP nr 63, drugie: Ania Kubiak ze SP nr 3, a trzecie Wojtek Zieliński ze SP nr 17. Wszyscy laureaci oraz finaliści otrzymali nagrody, które wręczyła Siostra Katarzyna Niemiec, wicedyrektor szkoły. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie konkursem i udział. Zapraszamy za rok!
Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych: p. Małgorzatę Wróblewską, p. Jadwigę Kazuro_Leszczyńską, s. Monikę Tomaszewską, p. Monikę Książczak i p. Magdalenę Krakowską.


19 lutego 2016

Piąta w tym sezonie autorska audycja w Radio Rodzina już w najbliższy poniedziałek. Będziemy poruszać bardzo ważną kwestie charytatywności. Tytuł programu będzie brzmiał „Pomagamy!”. O czym konkretnie będziemy rozmawiać? O tym już wkrótce! Spotkajmy się przy radioodbiornikach 22 lutego o 21:30 – zapraszamy!


19 lutego 2016

Walentynki w klasie 2G – chłopcy wręczyli prezenty wszystkim koleżankom z klasy i Wychowawczyni. Lekcje języka polskiego minęły więc w walentynkowej atmosferze 🙂


18 lutego 2016

25-lecie matury. Klasa IV A, wychowawczyni: Śp. Siostra Consolata Krupczak, matura 1990. Mszę Św. odprawił ks. Aleksander Radecki.
Na spotkanie zostały zaproszone: Siostra Joanna Łątka – Przełożona Zgromadzenia, Siostra Zuzanna Filipczak – dyrektorka Zespołu Szkół, Siostra Katarzyna Niemiec – wicedyrektorka oraz dawni Nauczyciele: Siostra Józefa Jezierska – dawna dyrektorka Szkoły, Siostra Rafaela Husson – nauczycielka biologii, Siostra Jadwiga Grzenkowicz – nauczycielka języka angielskiego i Siostra Iwona Dudzińska – wychowawczyni internatu. Spotkanie zorganizowała Jowita Kopaniecka-Tomaszewska.

Z wpisu do Kroniki:
„Będąc tu dzisiaj możemy ze spokojem przejrzeć się w zwierciadle przeszłości. Pochylić się nad tym, co było kiedyś i już nigdy w ten sam sposób nie powróci. Ale te przechowywane gdzieś na dnie serca wspomnienia są bezcenne. To one nas tworzą, pomagają przetrwać trudne chwile, stanowią o naszym człowieczeństwie…Pielęgnujmy je więc jak najcenniejszy skarb.”

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie umieszczamy fotorelację (tymczasowo) w sekcji LUTY, by łatwiej było ją odnaleźć


17 lutego 2016

Po raz kolejny razem z Fundacją Redemptoris Missio pragniemy wesprzeć dzieci z Afryki. Akcja „Zaczarowany ołówek” to zbiórka ołówków i długopisów, dzięki którym uczniowie z Afryki będą mogli zasiąść za szkolnymi ławkami, aby zgłębiać tajniki wiedzy. Przybory do pisania (nowe i wyciągnięte z opakowania) przynosimy do przyszłej środy do śniadaniówki. Zachęcamy do włączenia się do tej pieknej akcji! Koordynatorem inicjatywy jest GCh Serce.


17 lutego 2016

Podczas tegorocznych „wydarzeń walentynkowych” młodzi naszej szkoły włożyli tego dnia elementy garderoby w kolorach fioletowych lub różowych (dziewczęta) i czerwonych (chłopaki) . Na przerwie śniadaniowej zespoły wokalne zaprezentowały piosenki miłosne (dziękujemy klasom 1aG, 2G i 3G za bardzo udane covery), a od samego rana, w grze terenowej, szukano ukrytych w kątach i zakamarkach papierowych serduszek. Najwięcej zgromadzili z 1aG – Grzesiek i Kuba; na drugim miejscu były Karolina i Agata (3G), a na trzecim Magda i Martyna (1bG). Na korytarzu szkolnym zaś można było wywieść refleksję na temat miłości uzupełniając na specjalnie przygotowanej tablicy („murze”) hasło „Kto kocha ten…”. Zabawy przygotowali Gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskeigo.


16 lutego 2016

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY NA DRZWI OTWARTE DO GIMNAZJUM I LICEUM!

Specjalnie dla naszych Gości przygotowujemy cztery różne programy, dzięki którym młodzi ludzie dowiedzą się mnóstwa informacji o naszych szkołach.

Drodzy szóstoklasiści – czekamy na Was w soboty, 5 marca i 9 kwietnia, o godzinie 10:00, by pokazać Wam nasze gimnazjum.
Drodzy gimnazjaliści – czekamy na Was w soboty, 5 marca (o godzinie 11:00) i 12 maja (o godzinie 10:00), by pokazać Wam nasze liceum.

Plan spotkania marcowego:
10:00 Spotkanie w auli szkolnej – rozmowa o gimnazjum i przedstawienie oferty edukacyjnej
(ok) 10:45 Oprowadzanie po szkole oraz rozmowy z nauczycielami w salach / prezentacje
11:00 Spotkanie w auli szkolnej – rozmowa o liceum i przedstawienie oferty edukacyjnej
(ok) 11:45 Oprowadzanie po szkole oraz rozmowy z nauczycielami w salach / prezentacje


15 lutego 2016

Kto ile przeczytał z naszych szkolnych zbiorów bibliotecznych? Która klasa wypożyczyła tylko jedną książkę? Który z regularnych czytelnków sięgnął dotychczas po najwięcej pozycji? Zapraszamy do W BIBLIOTECE (kat. Ludzie w szkole), gdzie o styczniowych statystykach raportuje s. Elżbieta Peplińska.


13 lutego 2016

GŁOSUJMY NA NASZ FILM!
Od czerwca ubiegłego roku cztery uczennice naszego liceum zmagają się ze sztuką filmową. Finał konkursu „Jestem Europejczykiem. Rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu”, w ramach którego nakręciły One film, już tuż, tuż. 22 lutego jury wyłoni trzy zwycięskie zespoły, które w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli. Czwarty zwycięski zespół zostanie wyróżniony przez internautów. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu do wygrania m.in. tablet. Szczegóły głosowania na stronie:

GŁOSUJMY NA NASZ FILM!

Tam też można obejrzeć pozostałe finałowe filmy.
Liczymy na Wasze głosy 🙂


12 lutego 2016

Przed feriami rozstrzygnięto szkolny konkurs na logo nowej edycji międzynarodowego projektu Erasmus+. Pierwsze miejsce zajęła praca Marysi Gwiazdy (3G). Gratulujemy! Drugie miejsce przypadło Basi Wyrzykowskiej (2LO), a trzecie Natalii Kostrubies (1LO). Wybór logo projektu odbędzie się w drodze konkursu, do którego staną zwycięzcy konkursów szkolnych.


11 lutego 2016

Do wypełnienia deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w miesiącu lutym ORAZ NA PIERWSZE DNI MARCA. Prosimy o pobranie jej (klikamy na grafikę powyżej albo link w kat. „Ludzie w szkole”), wypełnienie i oddanie w poniedziałek w szkole.


10 lutego 2016

Nowe wpisy w naszej e-kronice. Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia stycznia, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny.

Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje. A dzieje się sporo.


9 lutego 2016

Przed feriami grupa uczniów razem z p. Małgorzatą Wróblewską i p. Ewą Herman udała się do Narodowego Forum Muzyki na koncert edukacyjny „Rytmy Karaibów”.


8 lutego 2016

Zapraszamy do zakładki TERMINARZ (link u góry strony), gdzie prezentujemy plan pracy szkoły na najkrótszy, feryjny, miesiąc roku szkolnego. W lutym…


6 lutego 2016

Cieszymy się, że nasze wysiłki naukowe zostają zaczynają powoli przynosić konkretne owoce! Właśnie doszła do nas wiadomość, że nasze liceum otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ w popularnym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym przez magazyn „Perspektywy”. Jesteśmy pewni, że z roku na rok będziemy wzmacniać naszą pozycję w rankingu, srebrna tarcza to dobry początek 🙂

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Warto się tym sukcesem pochwalić na oficjalnych stronach internetowych szkół, bo tam przecież zaglądają przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów i ich rodzice.

Dlatego, z inspiracji wielu dyrektorów i nauczycieli, wprowadziliśmy dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” zasadami, następujące szkoły mają prawo używać w 2016 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2016 i związanego z tym graficznego znaku jakości.
http://www.perspektywy.pl/


5 lutego 2016


4 lutego 2016

Bal studniówkowy za nami. Dzielimy się fotografiami z tej pięknej imprezy – zapraszamy do naszej foto galerii!


3 lutego 2016

Dużo pracy kosztowało nas zrewidowanie i dostosowanie do zmieniających się okoliczności edukacyjnych statutów gimnazjum i liceum. Zachęcamy do zapoznania się z tekstami, które na co dzień znajdują się w zakładce DOKUMENTY (kat. Sekretariat+).

Statut Gimnazjum
Statut Liceum