Kilka dni temu pisaliśmy o trójce gimnazjalistów, którzy będą nas reprezentować w powiatowym etapie zDolnego Ślązaka z przedmiotów humanistycznych. Dzisiaj dowiadujemy się, że Michał Piórkowski, uczeń klasy 1bG, jest już w drugiej rundzie zDolnego Ślązaka z przedmiotów ścisłych! Gratulujacje!
Zapraszamy!
Jeśli październik był w naszej szkole przebogaty w wydarzenia, co można powiedzieć o listopadzie? Plan pracy nadchodzącego miesiąca dostępny jest w TERMINARZ, w zakładce u góry strony. Zapraszamy!
Dobry pomysł, ciężka praca, odrobina szczęścia i sukces gwarantowany. Przekonali się o tym nasi licealiści – laureaci konkursu „Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów”. W środę 19.10 P. Sperling, M. Deptuch, J. Solik, K. Lis, A. Nalepa udali się do Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego. Podczas uroczystej gali odebrali z rąk europosła Kazimierza Ujazdowskiego bilety do Brukseli. Na wycieczkę do stolicy Europy wybiorą się pod koniec listopada. To już trzeci nasz laur w konkursie, w którym można wygrać taką nagrodę w ciągu ostatnich 2 lat (a może 3?). Miejmy nadzieję, że nie ostatni 🙂
Bierzemy czynny udział w Olimpiadzie Teatralnej odbywającej się w ramach Wrocław Europejska Stolica Kultury (14.10 – 13.11.2016). Na prośbę Instytutu Grotowskiego, głównego organizatora tego światowego festiwalu teatralnego przygotowaliśmy dwudziestu dwóch wolontariuszy z klas licealnych i najstarszej gimnazjalnej, by wspomagali to wydarzenie. Na co dzień możemy zobaczyć naszych uczniów obsługujących wystawy fotograficzne i malarstwa haitańskiego w Kamienicy Rynek 25; dodatkowo zajmują się obsługą widowni podczas spektakli oraz dystrybucją materiałów promocyjnych. Zbieramy materiały fotograficzne, które opublikujemy po zakończeniu festiwalu. Zachęcamy do zapoznania się z programem Olimpiady – warto tak zaplanować sobie czas, by wziąć udział w co najmniej jednym z wielu spektakli i wydarzeń! Wolontariuszami reprezentującymi naszą szkołę są:
1. Zuzanna Bar (3 Gimnazjum)
2. Rozalia Kazienko (3 Gimnazjum)
3. Karolina Bronkowska (3 Gimnazjum)
4. Dominika Pilat (3 Gimnazjum)
5. Katarzyna Rakoczy (3 Gimnazjum)
6. Marta Torzewska (3 Gimnazjum)
7. Agnieszka Kleinert (1 Liceum)
8. Agnieszka Andrzejewska (1 Liceum)
9. Paulina Pilat (1 Liceum)
10. Martyna Matys (1 Liceum)
11. Teresa Rybska (1 Liceum)
12. Joanna Lis (1 Liceum)
13. Nikola Łakomska (1 Liceum)
14. Marta Obiegło (1 Liceum)
15. Krzysztof Bagiński (1 Liceum)
16. Wojciech Kuźmiński (1 Liceum)
17. Joanna Wójcik (1 Liceum)
18. Karolina Lis (1 Liceum)
19. Marta Kośmider (2 Liceum)
20. Karolina Domagała (2 Liceum)
21. Dominika Leśniak (2 Liceum)
22. Paula Dutkowska (2 Liceum)
Tegoroczne czuwanie różańcowe zaproponowane przez gimnazjalny samorząd uczniowski poprowadziło uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości korytarzami szkoły od „opactwa? do kościoła św. Jadwigi. Po drodze rozważaliśmy tajemnice światła i skupiliśmy się w naszej modlitwie na misjonarzach rozsianych na wszystkich kontynentach globu. Poszczególne „dziesiątki różańca” były prowadzone przez klasy gimnazjalne.
Ponad dwa tygodnie będziemy świadkami wydarzenia z pogranicza kultury, sztuki i historii. Od 2 listopada we Wrocławiu i Brzegu będzie miał miejsce 9. Festiwal Piastów Śląskich ” Europa Consociata”. Inauguracja festiwalu będzie miała miejsce w „naszym” Mauzoleum Piastów Śląskich, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Plan spotkania przy Nankiera wygląda następująco: 17:30 Różaniec / 19:00 Skarby Mauzoleum Piastów Śląskich (historyk sztuki Jadwiga Jasińska-Sadura) / 19:30 Requiem dla Piastów (Barbara Jastrząb, Monika Michaliszyn soprany Tomasz Głuchowski organy).
Pełny harmonogram 9. Festiwalu dostępny na plakacie – zapraszamy do pobrania!
Korzystając z przywileju bycia w samym centrum wydarzeń, usytuowania szkoły w sercu miasta, często korzystamy z bogatej palety wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Ostatnia wizyta naszych maturzystów w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej było połączeniem przyjemnego (spacer, wyrwanie się ze szkoły) z pożytecznym (obcowanie z malarstwem XX-lecia międzywojennego). Naszch młodych na zajęcia zabrały p. Joanna Dobiech i p. Anna Tracz-Molasy.
Mamy przyjemność poinformować, że trójka naszych trzecioklasistów: Hiacynta Peregudowska, Asia Mazur i Tomek Sołoducho (wszyscy 3G) dostali się do drugiego etapu prestiżowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej. Gratulujemy!
Trzynastu gimnazjalistów tworzy Radę Samorządu Uczniowskiego. Warto poznać tych energicznych właścicieli głów pełnych pomysłów – zapraszamy na stronę SU, gdzie opublikowano ich profile.
Zawiązaliśmy oficjalną współpracę z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, w myśl której nasze cztery licealistki będą regularnie uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych na wydziale. Ich praca będzie oceniania w indeksach, które otrzymały podczas wykładu inauguracyjnego, a udział w rocznym projekcie pozwoli nabrać im doświadczenia akademickiego, przygotować się lepiej do matury oraz będzie premiowane podczas procesu rekrutacyjnego. Uczennice reprezentujące nasze liceum są Oliwia Frączek, Monika Bajko, Dominika Milewska, Natalia Kostrubies i Wiktoria Fiszer. Opiekunem merytorycznym dziewczyn jest s. Monika Tomaszewska.
Uwaga! Do pobrania deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w listopadzie. Klikamy na grafikę powyżej, drukujemy, wypełniamy i oddajemy s. Katarzynie Niemiec, najlepiej jeszcze w tym tygodniu.
W sobotę uczniowie klasy 1aG wraz z wychowawcą, p. Piotrem Sołodyną, zwiedzili Kościół Uniwersytecki, jedną z najpiękniejszych świątyń Wrocławia. Wyjście doszło do skutku dzięki uprzejmości ks. Arkadiusza Krżiżoka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, który zorganizował przewodnika po kościele, p. Adama Szeląga, oraz pokazał zwiedzającym unikatowe eksponaty, min. ornat i monstrancję, które były używane podczas konsekracji świątyni ponad trzysta lat temu oraz Pismo św. z tamtego okresu. Uczniowie mogli także wejść na zazwyczaj niedostępne empory, gdzie można znaleźć takie ciekawostki, jak wyryte przez wandali epoki baroku napisy na ścianie w 1698 roku. Po bardzo ciekawej wizycie w kościele klasa spędziła czas na grach integracyjnych.
Nasza druga urszulańska audycja w Radio Rodzina w IV sezonie. Dzisiaj przeniesiemy się na Bliski Wschód, a konkretniej mówiąc, do Iranu. W studiu radiowym będziemy gościć p. Agnieszkę Kuriatę, prawniczkę, znawczynię kultury muzułmańskiej, doktorantkę Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii UWr, członkini Pracowni Badań Praw Orientalnych, która wprowadzi nas w kobiecy świat Iranu. Dowiemy się co wolno, a co nie wolno kobietom w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, o relacjach rodzinnych, czyli o typowych małżeństwach irańskich. Jakie stroje obowiązują kobiety w Iranie, czy ma to wpływ na obostrzenia odnośnie do stroju dla turystek odwiedzających ten piękny kraj? Czy kobiety starają się walczyć w Iranie o swoje prawa? Dzisiejszą audycję poprowadzą Rozalia Kazienko (3G), Wojtek Kuźmiński (1LO), Hania Prorok (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.
Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!
Serdecznie zapraszamy na październikowe czuwanie różańcowe, które w tym roku będzie miało formę procesji korytarzami szkolnymi. Podczas różańca misyjnego będziemy modlić się za misjonarzy duchownych i świeckich, którzy podejmują wysiłek niesienia Dobrej Nowiny na wszystkie kontynenty świata. Nabożeństwo rozpocznie się na „opactwie” w najbliższy czwartek, 27 października, o godz. 15:00. Zapraszamy!
Po uroczystej Eucharystii otwierającej święto patronalne św. Urszuli w naszej szkole uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie starsze klasy (drugie i trzecie) gimnazjalne i licealne spędziły czas z wychowawcami w klasach, delektując się plackiem urszulańskim. Pierwsze klasy natomiast wzięły udział wraz z zaproszonymi rodzicami i gośćmi w uroczystej gali w auli szkolnej. Uroczystość św. Urszuli jest świętem sióstr urszulanek na całym świecie, stąd życzenia siostrom składali przedstawiciele samorządów uczniowskich, grona pedagogicznego, rady rodziców oraz wychowanek. Głos zabrali także siostra dyrektor, Zuzanna Filipczak, siostra przełożona, Joanna Łątka, a także, obecny wśród zaproszonych gości, Pan Adam Grehl, Wiceprezydent Miasta Wrocławia. Po części oficjalnej zebrana w auli widownia obejrzała przedstawienia o świętej Urszuli w wersji współczesnej, przygotowanym przez koło teatralne, w reżyserii s. Jany Krogul. Po inscenizacji goście zostali zaproszeni przez siostry urszulanki na poczęstunek, do klas i do refektarza klasztornego.
Pogaduchy w dobrym tonie!
Zapraszamy na naszą drugą w tym sezonie autorską audycję w Radio Rodzina. W poniedziałek (24.10) o 21:30 zaprosimy drogich radiosłuchaczy na niezwykle ciekawy (i jakże aktualny!) program pt. „Kobiety w Iranie”, przygotowany przez naszych młodych redaktorów pod opieką p. Anny Tracz-Molasy. Prace już trwają. Wkrótce więcej info!
W wypełnionym po brzegi, jednym z najpiękniejszych w mieście, barkowym kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus obchodziliśmy dzisiaj uroczystość św. Urszuli. Mszę św. pod przewodnictwem biskupa ks. Jacka Kicińskiego odprawili ks. Arkadiusz Krżiżok, nasz duszpasterz i proboszcz parafii, o. Wojciech Delik OP, przeor dominikanów oraz zaproszeni księża proboszczowie naszych uczniów. Podczas uroczystej Eucharystii uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum złożyli przyrzeczenie sztandarowe. W uroczystościach oprócz rodziców i rodzin uczniów, absolwentek i przyjaciół szkoły, wzięli udział także przedstawiciele władz Wrocławia.
Na przełomie września i października gimanzjaliści realizowali projekt „Poznajmy się” – uczniowie wylosowali koleżanki i kolegów z innych klas, znajdowali się nawzajem i zadawali sześć prostych pytań: pizza czy spaghetti, pies czy kot, matma czy polski, biały czy czarny, kfc czy mc donald, góry czy morze? Następnie prezentowali swoje odpowiedzi na specjalnym kartonie, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Na pytania odpowiadali także nauczyciele oraz chętni licealiści. Rezultat projektu można zaobserwować na korytarzu szkolnym.
Czuwania poprzedzające uroczystości patronalne św. Urszuli cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Zazwyczaj jest to okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi, radosnych spotkań ze znajomymi ze szkoły po lekcjach czy do trwania w modlitewnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Tematem spotkania w tym roku było Serviam (czyli służę) naszego życia codziennego i goście, których mieliśmy przyjemność słuchać tego wieczoru, podzielili się swoim doświadczeniem pomagania innym. Pierwszy z nich, psycholog dr Maria Popkiewicz-Ciesielska, mówiła o wzajemnej służbie i stawianiu sobie wymagań we wszelkiego rodzaju relacjach międzyludzkich. Po kolacji mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej relacji oraz świadectwa o. Tomasza Nogaja SJ, który część swojej pracy misyjnej realizował w ogarniętym wojną Sudanie. Wieczór spotkań zakończyliśmy modlitwą uwielbienia w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
Klasa 3 gimnazjum spędziła z wychowawczynią, p. Joanną Dobiech, dzień we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym oraz na kręglach. Wyjście klasowe było nagrodą za zajęcie klasy I miejsca w Lidze Klas Gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016.
Przypominamy o ważnej akcji charytatywnej, którą organizujemy w naszej szkole. Do 24 października zbieramy białe i czerwone znicze w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Zebrane znicze zawieziemy do TVP Wrocław, skąd trafią na polskie cmentarze na Kresach. Zachęcamy do przynoszenia zniczy i składania ich w „śniadaniówce”!
Mamy zaproszenie! Siostry Urszulanki zapraszają absolwentki na spotkanie z okazji święta patronalnego św. Urszuli. Uroczystość będzie miała miejscew sobotę, 22 października, o godz. 16:00.
Nasi uczniowie zainaugurowali rok akademicki w Instytucie Chemii. W zajęciach laboratoryjnych na wydziale uczestniczy w tym roku klasa 2b gimnazjum. Tematem pierwszego spotkania było właściwości chemiczne substancji oraz przemiany fizyczne i chemiczne substancji. Zajęcia prowadzą pracownicy Instytutu Chemii Uniwesytetu Wrocławskiego. Koordynatorką projektu jest p. Małgorzata Wróblewska.
W załączniku (klikamy na grafikę powyżej) publikujemy skrócony regulamin konkursów w ramach XV EDYCJI RADOSNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE WROCŁAWIU (11.11.2016 r.) Zachecamy uczniów gimnazjum i liceum do wzięcia udziału w następujących konkursach:
– poczet królów Polski we współczesnej konwencji (gimnazjum),
– ilustrację do literatury dziecięcej okresu międzywojennego (gimnazjum),
– stronę tytułową gazety: „Kulturalna Polska okresu międzywojennego” (gimnazjum, liceum).
Pracę składamy do p. Alicji Dubaj do 25 października (wtorek) do godziny 12.00.
Wybraliśmy pierwsze Zdjęcie miesiąca! W głosowaniu społeczność szkolna zdecydowała, że najciekawszą fotografią wrzesnia jest ta przedstawiająca p. Marka Pustowaruka brodzącego w rzece po wyratowaniu z opresji pontonu pełnego licealistów (fot. K. Bagiński)
+
Zasady plebiscytu:
: na początku każdego miesiąca typujemy zdjęcia do miana „Zdjęcia miesiąca” spośród fotografii ubiegłomiesięcznych
: spośród zaproponowanych zdjęć społeczno0ść szkolna wybiera „Zdjęcie miesiąca”, głosują na swoje ulubione zdjęcie
: „Zdjęcie roku” zostanie wybrane spośród „Zdjęć miesiąca” od września do maja metodą głosowania
Wszystkie „Fotografie miesiąca” będziemy śledzić na podstronie Fotografia Roku (kat. Ludzie w szkole). Zapraszamy!
Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela rozpoczęliśmy w naszej szkole Mszą św. pod przewodnictwem ks. Arkadiusz a Krżiżoka w Kościele Uniwersyteckim, skąd udaliśmy się do auli szkolnej. Tam, po życzeniach złożonych nauczycielom i pracownikom obsługi przez Samorządy Uczniowskie i Radę Rodziców, zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2cG i s. Klarę Pyzę. Głos zabrały, dziękując pracownikom szkoły za zaangażowanie w nauczanie i wychowanie, siostra przełożona Joanna Łątka i siostra dyrektor, Zuzanna Filipczak. Siostra dyrektor, w uznaniu za wysokie osiągnięcia edukacyjne, przyznała nagrody kilku członkom Rady Pedagogicznej: p. Annie Tracz-Molasy, p. Alicji Dubaj, s. Agacie Stężowskiej, p. Małgorzacie Wróblewskiej, s. Monice Tomaszewskiej, p. Joannie Dobiech, s. Katarzynie Starek i p. Piotrowi Sołodynie. Po oficjalnym spotkaniu w auli i słodkim poczęstunku w refektarzu klasztornym, nauczyciele i pracownicy obsługi zostali zaproszeni przez siostrę dyrektor na wycieczkę i Hydropolis.
STO OSIEM SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW udało nam się zebrać w naszej pierwszej akcji charytatywnej w tym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia. Akcję zorganizowała GCh Serce, która szczoteczki spakowała i wysłała (do Afryki).
Po klasach drugich tym razem klasy pierwsze gimnazjum skierowały swe kroki do Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej, by obejrzeć przedstawienie „Nie wykluczam” i wziąć udział w warsztatach psychologicznych na temat relacji międzyrówieśniczych w szkole.
Powoli przygotowujemy się do uroczystości św. Urszuli. Od jutra, przez dziewięć kolejnych dni, będziemy w szkole na porannch apelach odmawiać krótkie modlitwy do św. Urszuli w intencji szkół urszulańskich i wszystkich dzieł prowadzonych przez Siostry. Zachęcamy do ściągnięcia tekstu nowenny i włączenia do swojej codziennej modlitwy. Zapraszamy!
Dnia 5 października 2016 roku na terenie wrocławskiego ZOO odbył się konkurs wiedzy dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Bioróżnorodność to My”. Miał on na celu poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony lokalnych gatunków zwierząt i roślin, a także ekosystemów i środowisk cennych przyrodniczo. Uczestniczyli w nim Aleksandra Kołodziej i Michał Piórkowski z kl. 1 BG oraz Hiacynta Peregudowska z kl. 3G. Do ZOO, nasi uczniowie udali się pod opieką swego nauczyciela biologii p. Jadwigą Leszczyńską-Kazuro.
Po zakończeniu konkursu, w czasie oczekiwania na wyniki, uczestnicy zwiedzili pawilon „Klimat, zwierzęta, ludzie” i poświęcony kwestiom zmian klimatu i ich wpływie na bioróżnorodność obszarów polarnych. Tematem pawilonu jest także wpływ zachowań konsumenckich (negatywnych i pozytywnych) na zmiany klimatyczne, które przyczyniają się do utrzymania lub zachwiania bioróżnorodności wspomnianych obszarów. Jest to pierwszy obiekt w zoo bez zwierząt, ale za to wypełniony instalacjami i stanowiskami interaktywnymi, które służą samoedukacji zwiedzających. Następnie odwiedziliśmy liczne pawilony z ciekawymi zwierzętami.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Hiacynta Peregudowska czwarte Michał Piórkowski. Jedną z nagród w konkursie, jaką otrzymała Hiacynta, była możliwość karmienia kotików.
W następny wtorek (18.10) będziemy uczestniczyć w czuwaniu przed uroczystością św. Urszuli. Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania i zaplanowaniem tak kolejnego tygodnia, aby na czuwanie przybyć. Uwaga! Tego nie ma w planie – we środę dla uczestników czuwania zaplanowano szczęśliwy numerek!
Jeszcze więcej zdjęć z Dnia Chłopaka! Tym razem otrzymujemy fotoprzesyłkę od klasy 2b gimnazjum – dziękujemy za zdjęcia i zapraszamy do galerii!
MER – czyli Modlitewna Eskadra Ratunkowa – to nieformalna wspólnota uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, której celem jest „wspólna” modlitwa w intencjach składanych w szkole. Codziennie, o 21:37, MERowicze odrywają się od swoich zajęć, by poświęcić minutę na modlitwę „Pod Twoją Obronę”. I tak już dziewiąty rok z rzędu. Chcesz dołączyć do MERu? Napisz do nas: info.urszulanki@gmail.com
Na co dzień link do MERu znajdziemy w kategorii „Ludzie w szkole”.
W Gimnazjum nr 29 miało miejsce ostatnie spotkanie kończące projekt o nietoperzach. Po krótkim zaprezentowaniu podjętych aktywności w ramach projektu zostały przyznane nagrody za najlepsze włączenie się w projekt. Dziękujemy naszym gimnazjalistkom z klasy 2bG i opiekunce, s. Monice Tomaszewskiej, które zaangażowały się we wszystkie aktywności i pogłębiły znajomość biologii nietoperzy.
Nasi Laureaci jadą do Brukseli! Otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość – zespół naszych licealistów (Julianna Solik, Paulina Sperling, Agata Nalepa, Karolina Lis i Michał Deptuch – wszyscy 1LO) zdobył laury w konkursie „BARWY EUROPY, CZYLI OPOWIEŚĆ O JEDNOŚCI NARODÓW”, organizowanym w ramach programu edukacyjnego “Obudź swój potencjał”, realizowanego przez Posła do PE Kazimierza M. Ujazdowskiego.
Koordynatorką konkursu jest p. Alicja Dubaj. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli. Serdecznie gratulujemy – jesteśmy z Was dumni!
Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie na autorskiego mema pt. „Jesienny mem”. Format grafiki to A4 lub A5 i można zgłosić do konkursu dwie prace. Termin ich składania to 18 października. Jako nagrodę przewidziano bilet do kina. Zachęcamy!
W czwartek drugie klasy gimnazjalne wzięły udział w warsztatach opartych na przedstawieniu „Nie wykluczam” w reż. Nataszy Sołtanowicz. Główną myślą spektaklu i warsztatów było ukazanie problemu wykluczenia z grupy rówieśniczej. Spotkanie odbyło się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej.
Trzeci sezon projektu „Biblioteka z klasą…”. Zasady są proste: uczniowie klasy naradzają się i wybierają książkę, którą chcą podarować społeczności szkolnej (przez bibliotekę); następnie zapraszają s. Elżbietę Peplińską i w imieniu zespołu przekazują książkę bilbliotece do wypożyczania. Następnie książka jest rozchwytywana przez wygłodniałych miłośników dobrej literatury.
Łucja Gaj i Rozalia Kazienko w imieniu 3 klasy gimnazjum podarowały bibliotece książkę „Nella. Piękno nieoczekiwanego” Kelle Hampton. Dziękujemy!
Tradycja to piękna rzecz i jej kultywowanie jest wpisane w specyfikę naszego szkolnego życia. Dlaczego o tym piszemy? Dzisiaj uczestniczyliśmy w pierwszym w tym roku „dzięsiątku” różańca na śniadaniówce, prowadzonym przez samorząd gimnazjalny. Udało nam się namierzyć pierwsze takie spotkanie modlitewne, które miało miejsce jedenaście lat (i dwa dni) temu (5.10.2005)! Kawał czasu! Dziękujemy wszystkim tym, którzy przez te lata wytrwale dbali o to, by te co tygodniowe „dziesiątki” dochodziły do skutku – prowadzącym oraz uczestnikom. W tym sezonie będziemy spotykać się co czwartek, niezmiennie o 10:35 w kościele.
Fotorelacja z dzisiejszego spotkania w galerii – zapraszamy!
Dziękujemy za nadsyłane zdjęcia! Dzieki współpracy z naszymi fotografami możemy zaprezentować kolejną ciekawą fotorelację z Dnia Chłopaka, tym razem u najstarszych gimnazjalistów. Zapraszamy do galerii!
Startujemy z „dziesiątkami” różańca! W tym roku spotykamy się na pięciominutowe medytacje co czwartek, na śniadaniówce, o 10:35. Serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe spotkania!
Mamy zwyczaj zwięzłego podsumowywania minionego miesiąca w postaci kroniki internetowej. W tym roku postanowiliśmy zmienić szatę graficzną biuletynu, aby obrazki były większe i tekst krótszy, czyli to, co mało wymagający internauta lubi 🙂 E-kroniki są dostępne w linku e-KRONIKA, u góry witryny, a w realu, wydrukowane, na tablicy przy portierni. Zapraszamy!
Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia z Dnia Chłopaka w klasie pierwszej liceum.
W sobotę (01.10.16) odbył się wyjazd do Auschwitz profesjonalnie przygotowany przez Biuro Zielona Brygada. W trzygodzinnym zwiedzaniu byłego obozu koncentracyjnego uczestniczyli Rodzice oraz uczniowie gimnazjum i liceum. W Oświęcimiu pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był klasztor Sióstr Karmelitanek. Tam mieliśmy czas na krótką osobistą modlitwę.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Auschwitz. Uczestnicy wyjazdu zostali podzieleni na dwie grupy. W tych grupach zwiedzaliśmy zarówno pierwszy obóz w Auschwitz, jak i drugi w Birkenau. Uzyskane wiadomości i odwiedzenie tego miejsca wzbudziły wiele refleksji.
Opiekunami wyjazdu była s. Katarzyna Starek i p. Piotr Skowroński.
W piątek życzono CHŁOPAKOM naszej szkoły wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Chłopaka, czy to w pokoju nauczycielskim (nauczycielki nauczycielom), czy na porannym apelu (uczennice uczniom). Jak wiemy, jeśli chodzi o życzenie „szczęścia” – spełnia się ono praktycznie w każdej chwili; czyż nasi panowie nie mają szczęścia przebywać na co dzień w towarzystwie tak czarujących niewiast?
+
Zapraszamy do galerii, gdzie prezentujemy zdjęcia z obchodów DCH w klasie 2aG.
MODLITEWNA ESKADRA RATUNKOWA
Czyli w skrócie kultowy MER, to nieformalna grupa uczniów, nauczycieli i przyjaciół, „spotykająca się duchem” codziennie o 21:37, aby poprzez wspólne „Pod Twoją obronę” modlić się w pilnych intencjach składanych co tydzień w skrzyneczce na korytarzu szkolnym.
Jeśli chcesz być „Merowiczem”, zapraszamy – zapisz się na listę na korytarzu szkolnym!
Jedną z naszych mocnych stron jest troska o potrzebujących, stąd mnogość akcji charytatywnych, jakie podejmujemy. Większość z nich jest organizowana przez Grupę Charytatywną „Serce”, której opiekunkami są p. Alicja Dubaj i p. Dorota Witrykus. W piątek miał miejsc apel, podczas którego uczennice przedstawiły kilka wybranych akcji charytatywnych „Serca”. Zachęcamy do włączania się w nasze akcje charytatywne.
Fundacja Redemptoris Missio rozpoczęła zbiórkę szczoteczek do zębów dla dzieci z Afryki. Nasza szkoła dołącza do tej akcji w związku z tym prosimy o przynoszenie szczoteczek do przyszłego piątku (07.10). Zbiórkę koordynuje Grupa Charytatywna „Serce”. Zachęcamy do pomagania!
Już wszystkie nasze klasy, gimnazjalne i licealne, mają w swoich szeregach chłopaków 🙂 więc spodziewqaamy się mniejszych lub większych obchodów Dnia Chłopaka. Mamy nadzieję otrzymać zdjęcia z tych wydarzeń, a mamy je już od klasy 1aG. Korony, babeczki, wierszyki i życzenia – zapraszamy do galerii!
Tydzień temu grupa naszych uczennic wraz z s. Moniką Tomaszewską gościła w Gimnazjum 29, gdzie wzięła udział w projekcie dotyczącym nietoperzy. Gratulujemy dziewczętom odwagi – nie każdy ma jej na tyle, by zaprzyjaźnić się z tymi niezwykłymi stworzeniami.