Trzeci dzień wrocławskiego spotkania licealistów szkół urszulańskich Insieme 2022 Sport rozpoczęliśmy Mszą św. w klasztornym kościele św. Jadwigi, podczas której modliliśmy się między innymi o jedność między naszymi szkołami w Polsce. Po Eucharystii uczestnicy spotkania byli wzięli udział w rozmowie z gościem specjalnym tegorocznej edycji, p. Urszulą Podolak, absolwentką naszego gimnazjum, której pasją są górskie biegi długodystansowe. Wywiad przeprowadzili Ewa Stankiewicz i Łukasz Magierowski, a po nim nasz p. Ula odpowiadała na pytania zaciekawionej rozmową publiczności.

W części kończącej spotkanie w auli p. Tomasz Herman dokonał podsumowania piątkowego turnieju siatkarskiego i przekazał na ręce trenerów dyplomy dla uczestników zawodów oraz puchar dla reprezentacji naszego Liceum Urszulańskiego za 1. miejsce we współzawodnictwie. Gratulujemy naszym siatkarzom! Po podziękowaniach dla osób, bez których pomocy Insieme 2022 Sport nie mogłoby dojść do skutku: siostrze przełożonej Kindze Klepek i siostrom urszulankom, siostrze dyrektor Katarzynie Niemiec, rodzinom goszczącym naszych przyjaciół z Poznania i Rybnika, 16-osobowemu Teamowi Insieme oraz organizatorom zjazdu: s. Agnieszce Świętoń, p. Piotrowi Sołodynie, p. Ewie Herman i p. Tomaszowi Hermanowi.

To dla naszej szkoły bardzo ważny rok – Liceum Urszulańskie obchodzi jubileusz 75-lecia działalności i naszym pragnieniem było spotkać się z naszym braćmi i sistrami z liceów urszulańskich. Szkoły urszulańskie w Polsce, siostry, które nimi kierowały, zawsze starały się pielęgnować jedność, co było szczególnie istotne w mrocznych czasach trudnej historii Polski. Cieszymy się, że dane nam było spotkać się, poznać i zintegrować. Mamy nadzieję, że czas który spędziliśmy tutaj razem we Wrocławiu zaowocuje znajomościami, które nie skończą się z chwilą pożegnania. Pozostajemy w kontakcie i z niecierpliwością wyczekujemy informacji o kolejnej edycji Insieme, może w Poznaniu? Może w Rybniku? już teraz nie możemy się doczekać!
———-
INSIEME 2022 Sport – dzień 1