Lubicie teorie spiskowe? Nie dawno, parę lat temu, przez Układ Słoneczny przeleciała dziwna asteroida. Dziwny był jej ruch, bo zwalniała i przyspieszała. Bardzo szybko powstało podejrzenie, że może to być statek Obcych – sonda wysłana do dalekich układów planetarnych. Od tamtej pory nie milkną dyskusje, czym ten obiekt kosmiczny był, a grono dyskutantów tworzą bynajmniej nie poszukiwacze UFO, lecz poważne autorytety naukowe. Nazwano tę asteroidę Oumuamua. Tyle – fakty.

Punktem wyjścia dla powieści Sławomira Nieściura jest właśnie ten historyczny przelot, tyle że autor przyjmuje hipotezę związaną ze zwiadem Obcych w naszym układzie planetarnym. W ślad za kosmiczna sondą podążają ludzie i odkrywają dziurę w czasoprzestrzeni. Dziś nazywane to bywa bąblem WARP; podobno ostatnio inżynierowie DARPA zbudowali jedną taką strukturę. Jeśli Cię to interesuje, to więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://mlodytechnik.pl/news/30796-uczonym-udalo-sie-wykreowac-babel-warp

W ten sposób ludzkość dostała się do obcego układu planetarnego i…. oczywiście…. go podbiła. Akcja powieści rozgrywa się wiele lat po tych pionierskich czasach, gdy w nowym miejscu istnieje już bogata cywilizacja, odrębna od ziemskiej.  Zdarza się konieczność walki z pierwotnymi mieszkańcami; oni to podróżują na kamiennych statkach Oumuamua. Właśnie jeden z nich zdaje się zagrażać jedynej zamieszkałej planecie w systemie.

Warto sięgnąć po tę książkę; znawcy kosmicznych sag nie będą zawiedzeni. Cały cykl liczy 6 tomów. Warto dotrwać do końca; zakończenie jest naprawdę zaskakujące.

s. Elżbieta Paplińska