Listopad jest miesiącem pamięci za naszych bliskich zmarłych. Rok Jubileuszowy 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu skłania nas do refleksji nie tylko nad historią szkoły, ale przede wszystkim nad ludźmi, którzy w tym czasie ją budowali i wciąż budują. Szczególne miejsce w naszej pamięci zajmują ci, którzy odeszli – wychowanki, profesorowie oraz pracownicy szkoły, którzy mieli wpływ na nas przemożny wpływ, od których zależało nasze kształtowanie, a których nie ma już wśród nas.

25 listopada o godz. 17:00 w szkolnym kościele przy ul. Nankiera 16 odbędzie się Msza św. w intencji śp. wychowanek Liceum Urszulańskiego, profesorów oraz pracowników szkoły. Po Mszy św. odbędzie się koncert  pt. „Zaduszki muzyczne”, w którym wystąpią uczniowie naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i do wspólnej modlitwy!

Chcemy wspólnie złożyć intencję Mszy świętej – niech nie zabraknie nikogo spośród zmarłych, kto potrzebuje naszej modlitwy. Poniżej publikujemy formularz, w którym prosimy wpisywać nazwiska zmarłych wychowanek, profesorów oraz pracowników szkoły, za których chcemy modlić się w czasie Mszy. Wspominając wychowanki koniecznie musimy wpisać lata, w których dana osoba uczyła się w naszej szkole. Formularz będzie rejestrował imiona i nazwiska do 23 listopada.